Dennis.16 Dennis.16 komentáře u knih

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Román Bídníci je považován za největší klenot francouzské literatury, nad tím bych trošku polemizoval, nicméně se jedná o velice zdařilou knihu, která trošku trpí zbytečnou rozvláčností....

20.12.2010 4 z 5

Ke knize jsem se dostal až v dospělosti, ale to vůbec neznamená, že jsem si jí neužil, dokonce si myslím, že jsem si jí užil více, než kdybych jí četl jako ditě. Edmond Dantes je má nejoblíbenější románová postava vůbec a jeho příběh jsem doslova prožíval s ním. :-) Rozhodně doporučuji - pro mě jedna z nejlepších knih, co kdy vyšla !!!

20.12.2010 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tato kniha si na nic nehraje a naservíruje Vám na "pár" stránkách syrovost postapokalyptického světa. Což je problém, protože si myslím, že kniha s tímto tématem by si zasloužila minimálně o 100 stránek více k důkladnějšímu sžití s hlavními postavami, které byly místy až nepříjemně odtažité

20.12.2010 3 z 5

Pink Floyd Pink Floyd Nick Mason

Byl označován jako nenápadný muž za celou dekádu Pink Floyd, ale jestliže by někdo ze členů této báječné kapely měl objektivně zhodnotit, jak to "tehdy" bylo, byl by to právě Nick Mason. Kniha je neuvěřitelně vtipná uvěřitelným Britským humorem, autor se ve věčné otázce Gilmour/Waters nepřiklání ani na jednu stranu, ba naopak, je zcela nestranný, což je úctyhodné. Skvělá kniha o nejskvělejší kapele :-)

20.12.2010 5 z 5

Kroniky I. Kroniky I. Bob Dylan (p)

Bob Dylan je bez debat skvělý autor skladeb a písňových textů, ale pocity po přečtení jeho Kronik I. jsem měl rozporuplné. Autor na jedné straně popisuje pro něj možná situace, které považuje za klíčové jeho života, ale už si neuvědomuje fakt, že čtenáři by si rádi o svém hrdinovi přečetli trošku pro ně přívětivější témata. Nicméně u knihy se člověk vyloženě nenudí a dozví se i o jiných hudebnících.

20.12.2010 3 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Brr... Ta kniha ve mně vyvolala spoustu nepříjemných pocitů. Rozhodně jedno z nejmrazivějších čtení široko daleko :-)

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Předem musím sdělit, že v době, kdy jsem začínal číst tuto knihu, ještě nebyl mediální "humbuk" tak obrovský, takže když jednou, při jízdě autem, jsem slyšel z rádia reklamu na knihy S. Larssona, byl jsem velice překvapený. Ale k věci... MkNŽ je jednoznačně nejlepší díl celé trilogie a dá se takřka říct, že nepostrádá nic z "velkých" thrillerů. Napínavý děj, záživný styl psaní autora, různorodé charaktery - to vše dodává velikosti této knihy. Snad jen trošku klišovitý konec sráží mé hodnocení, ale i tak vřele doporučuji.