Denis.ska Denis.ska komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Ano kniha pro děti a mládež, dívčí román... ale příští rok mi bude 30 a přesto mě příběh tak uchvátil, že jsem celou sérii četla v každé volné minutě (třeba při čištění zubů) ...... Za mě úžasný příběh. V průběhu série jsem nevěděla, s kterým s chlapců vlastně chci aby zůstala.... no nakonec nevyhrál můj favorit :-( ale stejně dopadl dobře :-D ..... Občas mi některé pasáže připadali zdlouhavé, štvala mě změna pohledu postav, protože to autorka vždy tak krásně načasovala, abych musela přečíst další kapitolu, přesto že jsem řekla poslední a jdu něco dělat.... Ale bez toho by to nebylo ono....

01.11.2018 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Celá série se mi moc líbila, jen mě trošku zklamal konec. Přišlo mi to takové jako by mi někdo odstranil posledních 10 stran.

22.10.2018 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nejdřív sem viděla filmy a protože se mi líbili a kniha je téměř vždy lepší než film, vzala jsem do ruky i tuto knihu. Ještě jsem knihu teda nedočetla, ale už jsem za polovinou a musím tedy říct že když porovnám knihu s filmem, tak se jim moc povedl. Kniha je psána z pohledu Katniss, takže když si z filmu odmyslíte části kde Katniss není, tak je to stejné jako kniha :-) Takže chválím tvůrce filmu že si jen nevypůjčili jména, místo a základní kostru příběhu.

A teď k samotnému hodnocení knihy. Není špatná, ale moc se mi nezamlouvá styl psaní. Nevadí mi když je knihy psána z pohledu hlavní hrdinky, ale zde je to občas takové strohé, zejména zezačátku. Ale příběh je dobrý a když příjde na akci už je styl psaní trochu lepší, takže 3/5

07.10.2017 3 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Jelikož jsem si už nepamatovala anotaci knihy tak pro mě byl začátek dost zmatený, jelikož jaksi chybí nějaké pořádné vysvětlení magického světa. (trošku zvláštní, ale v následujících knihách už to autorka osvětluje). Přesto jsem první čtyry knihy přečetla asi během týdne. Líbí se mi že hned od začátku nevíte kdo vlastně hlavní hrdinka je.
Chtěla bych poprosit jestli si někdo kdo knihy četl nemá čtenářský deník a nepodělil by se. Jak jsem je zhltla moc rychle tak mi to trochu splývá a mě nejde moc dobře vystihnout obsah knih tak aby to dávalo smysl a nemělo to 3x A4

08.04.2015 5 z 5