DendaRA DendaRA komentáře u knih

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Nedočetla jsem. Celá série se mi četla velmi špatně.

03.08.2022

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Bylo pro mě trošku obtížnější zvyknout si na autorčin styl psaní. Popis podle mě není dostačující, stejně tak vyjadřování emocí postav. Prostředí knihy je zajímavé, i když poněkud nepředstavitelné. Některé počiny hlavní hrdinky mi připadaly až moc jednoduché a naivní. A asi v důsledku tohoto všeho jsem neměla ponětí, kam tím autorka vlastně směřuje, a tak pro mě byl zvrat ke konci docela šokující, zvláště když se jednalo o mou oblíbenou postavu.
Na jednu knihu se toho stalo až moc a jsem teda hodně zvědavá, co čeká v těch dalších třech.

22.01.2021

První První Kiera Cass

Při čtení některých částí jsem se smála, někdy jsem brečela a při jiných jsem zadržovala dech napětím. Asi takhle bych shrnula celou původní trilogii. Opravdu moc tuto knižní sérii miluji, proto mě mrzí, že autorka více nepropracovala či nerozvedla situaci týkající se rebelů. Myslím si, že První by prospělo, kdyby byla o něco delší, nějaké akce by tak nebyly úplně zbytečné a příliš uspěchané a události pár posledních stran by dostaly více prostoru. Je vidět, že autorka sázela na hlavní dějovou linku tolik, že na další věci v knihách už moc prostoru nezbylo. A musím přiznat že věčné rozepře mezi Americou a Maxonem mi v tomhle dílu připadaly už docela zdlouhavé.
I přesto jsem knihy četla už dvakrát a věřím, že si je za pár let s nadšením přečtu znovu! Selekce jako celek je velmi povedený příběh.

04.01.2021 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Eadlyn sice nebyla moje nejoblíbenější postava a vůbec by mi nevadilo, kdyby série skončila První, ale musím říct, že završení celého příběhu v téhle knize se autorce moc povedlo.

04.01.2021 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Po sérii Božský, ze které jsem byla unešená, jsem nadšeně sáhla po další knize spisovatelek - ale přišlo zklamání. Kniha Vášnivý svůdník mě vůbec neohromila, celé to bylo nemastné neslané. Viděla jsem velký potenciál s létem v Paříži, ale nakonec to tam podle mě bylo vpodstatě jen proto, aby se děj odehrával někde jinde kromě Anglie a USA - bohužel toho moc spisovatelky nevyužily.
První věc, která mě na knize zklamala bylo, když jsem zjistila, že je celá kniha pouze z pohledu Mii. U předchozích knížek se mi kapitoly z pohledu mužů líbily mnohdy více než z pohledu žen, a tak mě tohle zamrzelo.
Osobně nemám moc ráda knihy psané v přítomném čase, a tak tohle byla další věc, která mi knihu trochu protivila - ale tohle je pouze můj osobní pocit. Zkrátka jsem si u spisovatelek už zvykla na minulý čas a takhle změna se mi příliš nelíbila.
Dále k hlavním postavám - Miin příběh mohl být podle mě zajímavý, kdyby ho spisovatelky více zařadily do děje - opět nevyužitý potenciál. Sem tam bylo něco zmíněno, ale že by to bylo nějak pro příběh důležité se říct nedá. Co se týká Ansela, pro mě byl zajímavý jen prvních pár kapitol. Poté, co se děj přesunul do Francie, jsem měla pocit, že autorky najednou Ansela vyměnily za někoho jiného.
Co mě na téhle knize nemile překvapilo, byl popis sexuálních scén. Tentokrát se jim vůbec nepodařil podat nijak zajímavě, nepomohly ani kostýmy; kromě jiného i časté opakování v popisu.

Celkově byla kniha pouze o sexu a čekání na sex, přičemž ani sexuální scény nebyly ničím výjimečné. Čas mezi sexem autorky nevyplnily ničím zajímavým, z Francie jsme jako čtenáři neviděli téměř nic, postavy nebyly nijak zajímavé, děj celkově táhlý a nudný.

03.11.2018 2 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Tuhle sérii jsem už četla dvakrát a stejně jako poprvé, tak i podruhé jsem na konci této knihy brečela jak želva :) Hrozně se mi to líbilo, ale i tak mě hodně věcí mrzí; třeba to, že je hodně otázek nezodpovězených, některé dějové linky mi připadají tak nějak neukončené a nejvíc ze všeho mě mrzí, že nevím, jak to vlastně doopravdy bylo s Camem a jak to s ním bylo dál - byl moje nejoblíbenější postava.
Takže pro mě nejlepší díl ze série, ale sérii jinak hodnotím 7/10 (viz. co jsem napsala nahoře).

14.12.2015 5 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Konce jsem se bála. Tak dlouhou dobu jsem strávila se Zoey a ostatními, že jsem si prostě nedokázala představit, že už s nimi nebudu, že už si nebudu moct přečíst další jejich dobrodružství. Od devátého dílu jsem každé další knížce dala čtyři hvězdičky. Zdálo se mi to zdlouhavé, a i když jsem každou stránku všech knih této série přímo hltala, stejně jako mnozí jsem byla názoru, že těch dílů mohlo být klidně méně. Jsem ovšem ráda, že tomu tak není. Nyní vím, že předchozí díly nás měly pouze připravit na toto velké finále!
Krásný a dojemný konec! Nejen konec! Zvraty a osudy hrdinů v tomto díle nenechaly moje oči ani tváře suché.
Ke Škole noci se vždy budu ráda vracet - Rozcházíme se, ale brzy se zase šťastně setkáme... :-)

26.08.2015 5 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Tato novela se mi líbila ze všech nejvíc, nejspíš proto, že jsem si Kalonu hned na začátku velice oblíbila, a tudíž mě příběh jeho a Nyx zajímal mnohem více, než příběhy postav z předchozích novel. Krásný příběh, nádherné ilustrace! :)

25.08.2015 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Úžasná kniha, skvělá zápletka, nečekané rozuzlení!!! Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, a i když mi místy po zádech běhal mráz, já prostě musela číst dál!!! Duchařskou knížku jsem četla poprvé a teď lituji, že jsem si příběh o Amelii nepřečetla už dřív. Cením si originality autorky :-) Hned jdu na další díl!!! :-)

07.02.2015 5 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Tenhle díl mě zatím z celé série zaujal nejvíc. Měla jsem pocit, že oproti předchozím knihám, je děj zajímavější a lépe napsaný - víc procítěnější. Nejvíc se mi líbily části s Abbi - to, jak úžasně byly napsány a vystihovaly každou její myšlenku, a samozřejmě vtipné hlášky mezi Abbi a Blakem :-)

25.12.2014 5 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Krásný závěr série. Doporučuji :)

29.10.2014 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Knížka mě zaujala hned na první pohled a já si ji prostě musela přečíst. Příběh je psán jednoduše bez zbytečných odboček od tématu. Příběh je čtivý, odpočinkový a dá se přečíst za poměrně krátkou dobu. Těším se na další díl :-)

30.01.2014 5 z 5

Pokušení Pokušení Lisa Jane Smith

Tahle knížka se mi z celé série líbila nejvíc. Byla napínavá od první stránky až do poslední a konec byl velmi dojemný. Každou stránku jsem otáčela s nedočkavostí a těšila jsem se, co na mě čeká dál. Dál v příběhu, který byl tolik procítěný, naplněný láskou a přátelstvím ♥

11.01.2014 5 z 5

Prozření Prozření Anna Godbersen

Velmi dojemný a pro mě naprosto nečekaný konec. Já jsem neměla slzy pouze na krajíčku, ale mně i přes okraj přetekly. Souhlasím s tím, že i když mě na jedné straně mrzí a bolí, že to skončilo takhle, na druhé straně je to dobře :-)
Příběh hrdinek a hrdinů téhle série jsem prožívala naplno a je mi strašně líto, že se s nimi už musím rozloučit. Takhle krásných příběhů se moc nenaskytne a já jsem ráda, že jsem si mohla přečíst právě tenhle :-*

10.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ze všech tří dílů, se mi tento líbil nejvíc.
I přes negativní ohlasy k téhle knižní sérii musím přiznat, že se četla skvěle a během týdne jsem ji měla přečtenou celou.

02.01.2014 5 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

To co bylo v téhle knize, jsem znala už ze seriálu, ale ráda jsem si to přečetla. Nevím proč, ale Stefanovy deníky mě moc nechytily, ale každopádně čtu dál...

24.12.2013 4 z 5

Anglie Anglie Terry Deary

Bylo to úžasné počteníčko! Dozvěděla jsem se spoustu nových a skvělých věcí! A taky jsem se hodně nasmála! Těším se až si přečtu další Děsivé dějiny :D

24.12.2013 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knížka byl úžasná a napínavá už od první stránky až do posledního řádku! Velmi se mi líbí autorčin styl psaní, ale nemusela konec udělat tak napínavý :-D Bůh ví, kdy vyjde třetí díl! To, na co všichni kdo četli tuto knížku určitě (čekali tak jako já), se odhalilo až v úplném závěru knihy, což samozřejmě neznamená, že ve zbytku knížky akce chyběla. To určitě ne.
Rezistence se mi líbila o trošinku méně než Divergence, ale je to tak malinká trošička, že ten rozdíl se úplně ztratí :-)

24.11.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Konečně jsem se k této knížce dostala. Byla jsem do ní úplně zažraná a přečetla ji za den. Říkala jsem si, že ještě že už je i druhý díl, protože jinak bych asi čekat nevydržela. Rozhodně doporučuji :-) Úžasná knížka, zjistila jsem, že mám stejné (většinou, ale ne vždy) myšlenkové pochody jako Tris a být na jejím místě, udělala bych jen pár věciček jinak ;-)

21.11.2013 5 z 5

Pád Pád Maya Banks

Knížka se mi líbila. Po tom, co jsem ji našla na internetu, jsem si ji ihned šla koupit do knihkupectví. Děj byl zajímavý, ale spíš jak hlavní hrdiny jsem si oblíbila Jace a Ashe, takže už se těším na další knihu v této sérii. Určitě ale nelituji, že jsem si tuhle knížku koupila. Splnila očekávání.

05.11.2013 4 z 5