Delitka Delitka komentáře u knih

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Jak už tu někdo psal. Je to kniha pro ty co už mají něco "odžito". Kniha se četla rychle, ale úplně mě nezasáhla.

16.02.2021 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tato kniha si nezaslouží nic jiného než plný počet hvězd. Velice napínavý příběh, který v tomto dílu vysvětlí proč právě Aelin byla k cestě za vykonáním zámku vybrána.

16.02.2021 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Dětem se líbila. Určitě si ji zase přečteme.

10.02.2021 5 z 5

Tarzan Tarzan Walt Disney

Dětem se moc líbila. Museli jsme ji číst několikrát :-) Nádherné obrázky.

31.12.2020 5 z 5

O mašinkách O mašinkách Jiří Kahoun

Dětem se moc líbila. Pohádky jsou krátké a dobře se čtou.

31.12.2020 5 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Ani jsem nevěděla, že kniha má pokračování. Skvělé :-)

26.12.2020 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Parádní romantická knížka na vyčištění hlavy po práci. I když je jasné od prvních okamžiků jasné jak kniha skončí, vůbec mi to nevadilo. Autorka umí čtenáře dějem a popisem postav u knihy udržet tak dobře, že ji musíte přečíst na jeden zátah. Narozdíl od jiných hodnotících mi hlavní hrdinka nepřišla až tak "přemrštěná". Myslím, že ženy s nízkým sebevědomí běžně v životě potkáváme. Takže mi její nejistota a podceňování nepřišlo přehnané. Byla jsem s příběhem spokojena. Obal knihy je krásný.

13.12.2020 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Silný příběh, ale nečetlo se to nejlépe. Jakoby autorce myšlenky běhaly zběsile jedna za druhou. V postavách jsem se ztrácela.

18.11.2020 3 z 5

Také mi spadla brada jako některým hodnotícím. Už se asi nikdy nebudu dívat na kteréhokoliv vrcholného politika tím naivním způsobem jako doteď. Vůbec nevím jak dětem toto c celé vysvětlit. Sama nechápu, že se toto vůbec dít. Je to více než děsivé i kdyby to byla jen z poloviny pravda.

02.11.2020 5 z 5

Čarodějka Winnie Čarodějka Winnie Valerie Thomas

Krásně ilustrovaná knížka, rychlé a pohodové čtení, jednoduchý a pěkný příběh. Dětem se velice líbila.

30.10.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Přečtena jedním dechem. Film jsem zatím neviděla, kniha byla ale skvělá. Z části, která byla věnována jistým skautským vedoucím, mi nebylo vůbec dobře. Myslím, že se autorce podařilo téma dobře otevřít. Jednoznačně pět hvězd!

25.09.2020 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhé pokračování porodní báby se mi líbilo snad víc než první. Tentokráte se tolik nejezdilo k porodům, ale k různým zraněním. Sestřička Becky i Isaac byli skvělí i když do konce knihy vlastně nevíte jak zemřela Isaacova žena a jakou roli v úmrtí hraje její muž. Autorka skutečně umí přitáhnout čtenáře přímo do děje.

07.09.2020 5 z 5

Zatoulaná vydra: Dobrodružství v USA Zatoulaná vydra: Dobrodružství v USA Walt Disney

Dětem se líbila. Krásné obrázky.

27.08.2020 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Silný příběh porodní báby a její asistentky tmavé pleti ve velmi složité době. Kniha se četla jedním dechem. Nemohu se dočkat druhého dílu.

26.08.2020 5 z 5

Hrob kolibříka Hrob kolibříka Jennifer Skutelsky

Nevím proč, ale toto nebyl šálek mé kávy. Nalákal mě obal i popis knihy, ale děj mě nechytil. Škoda :-(

23.08.2020 2 z 5

Pohádky na dobrou noc Pohádky na dobrou noc Laura Driscoll

Tato kniha se nám s dětmi dobře nečetla. Ale je plná krásných obrázků.

23.08.2020 3 z 5

Mourek - Příběh toulavého kotěte Mourek - Příběh toulavého kotěte Peter Holeinone

Nádherná kniha pro děti, plná úžasných obrázků.

Traktůrek Zetůrek Traktůrek Zetůrek Zuzana Neubauerová

Krásná kniha pro děti. Ty naše si ji velice oblíbily.

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Kniha jsem četla jedním dechem. Těším se na další příběhy od autorky.

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Na mě moc depresivní příběh. Úplně dobře mi z toho nebylo. Kniha se ale dobře četla.

20.07.2020 3 z 5