delfin32 delfin32 komentáře u knih

Turnus Turnus Hugh Howey

Syn mi před rokem podstrčil Silo a zhltla jsem ho během víkendu a dala mu 5*.
Takže jsem si "vystála" frontu v knihovně na Turnus ... strana 140 a nic, říkám si, vydrž, třeba to příjde... strana 260 a nic... takže jsem ji včera naštvaně hodila nedočtenou do biblioboxu a jsem ráda, že burianek s komentářem pode mnou to cítí stejně, protože jsem si připadala divně podezřívavá, že to asi napsal nějaký jiný autor.

10.04.2016 1 z 5

Tančící skály: O vývoji života na Zemi, o člověku a o Bohu Tančící skály: O vývoji života na Zemi, o člověku a o Bohu Marek Vácha

Zajímalo mne, kterak k tématu vývoje života na Zemi přistoupí buněčný biolog a teolog v jedné osobě a zda-li MOV nemá problém s oběma přístupy, které se v člověku nutně musejí svářit. Nemá, šťastný to člověk :-) Já tedy zůstávám dále hledající...

09.05.2015 5 z 5

Jak změnit svět tady a teď Jak změnit svět tady a teď Anna Strunecká

Autorky si nesmírně vážím, ale tahle útlá knížka mě trochu zklamala a to přesto,že jsem věděla, že se poněkud liší od jejích ostatních titulů a znala jsem "nahrubo" obsah knihy.

26.04.2015 3 z 5

Deník poradce 2 Deník poradce 2 Hana Bláhová

Máte doma zvířecího miláčka, se kterým sdílíte svůj obytný prostor a kterého chodíte 2x ročně k veterináři odčervovat? A kolikrát jste byli odčervit sebe? Sužují vás nemoci, se kterými si dnešní lékařská věda neví rady a nebyla vám nabídnuta lepší varianta než-li antidepresiva? Zkuste si přečíst tuto knihu... Autorka je zřejmě jedním z největších odborníků na parazitologii u nás.

08.03.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Postapokalyptické příběhy rozhodně nepatří k mému oblíbenému žánru, ale ohlasy na tuhle knihu mne přinutily do knihy alespoň nakouknout a prakticky během okamžiku jsem byla naprosto vtáhnuta do děje. Skvělé čtení - napínavé do posledních stran :)

05.02.2015 5 z 5

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Příjemné, pohodové, oddychové čtení.
Přestože mne na Smitha manžel přesvědčoval několik let, neměla jsem na africkou tématiku tohoto spisovatele nikdy chuť. Nakonec jsem byla doslova ukecána a moje první setkání s tímto spisovatelem dopadlo na výbornou :-)

21.01.2015 5 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Několik dní jsem jsem v sobě nechávala doznít pocity ze čtení této útlé knížky a přemýšlela, jak napsat komentář. Napadala mě pouhá slova - žádná souvislá věta: pozitivní, láska, život, lyrický... Obsah knihy jako takový se snad ani popsat nedá; čiší z ní navzdory tématu, kterému je věnována, velice kladná energie.
Nemáte-li rádi poezii, tak tuto úžasnou knihu nečtěte, protože vás zřejmě neosloví - působí opravdu jako lyrické dílo.

Zorka v komentáři pode mnou knihu vystihla naprosto přesně :-)

01.01.2015 5 z 5

Život po smrti Život po smrti Deepak Chopra

Po knihách D.Chopry vždy sáhnu velmi ráda. Avšak některé části této knihy pro mne byly téměř nestravitelné. Ač se pan Chopra velice snažil "přežvýkat" jisté pasáže staroindických véd západoevropským smrtelníkům, tak učení ršijů mi v tomto životě opravdu zůstane utajeno. Holt je ještě třeba hodně učit se, učit se, učit se :o)

26.10.2014 4 z 5

Otevřený dopis vědeckým literárním institucím aneb AUTOŘI SLEZSKÝCH PÍSNÍ Otevřený dopis vědeckým literárním institucím aneb AUTOŘI SLEZSKÝCH PÍSNÍ Jan Drozd

Pokud jste měli při čtení Slezských písní dojem, že nejsou z pera jednoho autora, tak jste na to taky kápli :-)
A pokud chcete v této souvislosti dokončit pátrání, přečtěte si tento útlý sešitek.

29.09.2014 5 z 5

Autoři Slezských písní Autoři Slezských písní Jan Drozd

A pokud chcete v této souvislosti dokončit pátrání, přečtěte si tuto útlou knížku.

28.09.2014 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Ke knize jsem se dostala náhodou, šlo o mé první setkání s touto autorkou. Kniha mne sice vtáhla do děje, ale upoutala mne spíše část historická, díky které se mi poutavou formou příběhu dostalo informací k dnešnímu dění: proč vlastně ti „magoři“ Skotové pořádají referendum o odtržení od UK? Po vstřebání reálií, ke kterým má autorka díky svému vzdělání předpoklady (rodové linie jsem neověřovala, ale vzala je jako fakt), a všeho toho, čím si jejich předkové prošli, se už ani nedivím, že se jim nechce dále prodlévat pod nenáviděnou anglickou korunou… obzvláště, když dnes již nemusejí prolévat krev na bojištích, ale postačí vhodit do urny hlasovací lístek :-)

Ale zpět ke knize: část příběhu ze součastnosti je na můj vkus sladkobolně naivní, je zde zbytečně moc postav (4+2 sourozenci + jejich manželé/lky), které nit příběhu bezdůvodně natahují na další a další stránky. Dočetla jsem na jeden zátah ke straně 300, knihu jsem kvůli prac.povinnostem odložila, ale nejsem si vůbec jistá, zda-li budu pokračovat. Asi dočtu jen tu historickou část (naštěstí je pěkně v textu oddělená) a současnou hlavní postavu s její širokou rodinou, která mne svým naturelem dosti rozčilova, ponechám svému osudu.

Půlka se mi líbila, takže za 50%

25.09.2014 2 z 5

Jirkův vesmírný lov pokladů Jirkův vesmírný lov pokladů Stephen William Hawking

Knihu resp. celou sérii mi doporučil k přečtení syn školou povinný.
Tak tedy, že jó, že si to přečtu, když se mu to tak líbilo :-) Dala jsem si kopeček knih na noční stolek, že do toho jen tak nakouknu, abych věděla vo co go, mohla zasvěceně diskutovat a za pár dní, že mu je vrátím... nooo, nakonec jsem je přečetla celé a všechny tři :o)

18.09.2014 5 z 5

Tři svíce za budoucnost Tři svíce za budoucnost Václav Cílek

Knihu nečtěte, máte-li sklon k depresím. Nebo s jejím čtením alespoň počkejte do jara, až se dny začnou prodlužovat a slunečního svitu bude přibývat. Pak vás třeba bude motivovat k založení balkónové zahrádky či kompostování a vážnější eseje a glosy vám nezpůsobí tak velkou duševní újmu.
Čtení je to neradostné, nicméně člověk používající zdravý selský rozum k podobným závěrům už stejně dávno dospěl.
Takže abych to shrnula: nejste-li krajním příznivcem extra skautského života, tak si hezky užívejte každé cvaknutí vypínače (i to, že teď zrovna čtete tenhle komentář), otočení vodovodního kohoutku a při nasednutí do vašeho SUV pěkně poděkujte "tam nahoru", že máte to štěstí žít zrovna v této době a v této lokalitě a užijte si svou jízdu, neboť za čas (je otázkou jak bude dlouhý a zda-li se bude týkat už vás nebo až vašich dětí) tomu bude jinak. Tedy pokud se lidstvo velmi rychle nevzpamatuje (a tomu bohužel zatím nic moc nenasvědčuje).

15.09.2014 4 z 5

Bláhové snění o světě bez padouchů Bláhové snění o světě bez padouchů Benjamin Kuras

Pokud mne paměť nešálí, tak jediné, co jsem kdy komu záviděla, byla lepší mozkovna, než-li ta, která byla přidělena mně. Ano, pane Kurasi, závidím Vám Váš mozek, neboť můj by nikdy nebyl takové slovní ekvilibristiky schopen. Bohužel musím také zkroušeně přiznat, že místy jsem se díky neznalosti bible v textu ztrácela, takže knihu nedočtenou odkládám a vytáhnu ji, dá-li pán Bůh, za deset či dvacet let.
Tři * nejsou tudíž odpovídajícím ohodnocením, neboť reflektují sníženou kapacitu mé mozkovny (zasloužil by si samozřejmě 5*, ale tohoto docenění nejsem t.č. schopna).

14.09.2014 3 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Knihu resp. celou sérii mi doporučil k přečtení syn školou povinný.

09.09.2014 5 z 5

Jirka a velký třesk Jirka a velký třesk Stephen William Hawking

Knihu (resp. celou sérii) mi doporučil k přečtení syn :-)
Tak tedy, že jó, že si to přečtu, když se mu to tak líbilo. Dala jsem si kopeček knih na noční stolek, že do toho jen tak nakouknu, abych věděla vo co go a za pár dní, že mu je vrátím... nooo, nakonec jsem je přečetla celé a všechny tři :o)

09.09.2014 5 z 5

Cesta k Absolutnu Cesta k Absolutnu Marcel Vanek

Velice čtivě a srozumitelně psaná kniha, která vás přivede k zamyšlení jak nad starostmi všedního dne, tak nad věčností.
Určitě doporučuji k přečtení a následnému či spíše souběžnému přemýšlení i Nevěřícím Tomášům :-)

07.09.2014 5 z 5

Jóga krok za krokem Jóga krok za krokem Svámí Gítánanda Giri

Dala jsem na doporučení našeho učitele jógy (praktikuje ji více než 40 let) a pořídila si tuto knihu.
Stačí prý tato jediná :-)
Cosi jako Samuelson pro ekonomy =)

07.09.2014 4 z 5

Kosmické objednávky Kosmické objednávky Bärbel Mohr

Další kniha, která ač vcelku útlá, dala by se i tak zhustit na cca 10% textu a bylo to postačující.
Říkám si, proč to vlastně čtu, když je to pořád dokolečka dokola :o)

07.09.2014 2 z 5

Minulé životy aneb čas neexistuje Minulé životy aneb čas neexistuje Zdenka Blechová

Knihu jsem dostala pod stromeček, žánr nadělovatel trefil, takže jsem po ní sáhla jako první a začala číst hned o Štědrém dnu. Bohužel mě kniha zklamala - po pentalogii dr. Newtona a knihách paní Foučkové, to byl jen takový slabý čajíček...
Možná, kdyby to bylo mé první setkání s tímto typem literatury, tak by mě kniha oslovila více, ale takto se jedná jen o výčet osobních prožitků paní Blechové, které povětšinou nelze aplikovat do vlastních řad (...a všichni psát knihu ze života asi nebudeme...).
50%

07.09.2014 2 z 5