Delewar Delewar komentáře u knih

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

Tohle se nepovedlooo...
Doktor Proctor,verzia young adult,zahalený akože v kingovskom kabáte.
A nie je to ani King,ani Nesbo...
Nie každá zmena je ku prospechu.

06.03.2024 2 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Práve preto už dávno nakupujem oblečenie len v second handoch a celkovo len v takej miere,ako je pre mňa potrebná.
Spotrebná doba sa totiž už preniesla aj do vzťahov, kultúry,literatúry a života ako takého.
Použi a zahoď.
A na na niečom takom sa odmietam podieľať...

11.11.2021

Smršť Smršť Jozef Karika

To je tak,keď niekto zo slovenskej reality chce spraviť niečo na spôsob seversko-americkej noir horovo-parapsychologickej novely a myslí si,že ak už napísal asi 5 podobných (vlastne celkom rovnakých) kníh, jedna sa musí podariť.
Žiaľ, ani tentoraz nie...
A to tu má na slovenské pomery celkom hutnú reklamu.
Radšej sa mal autor držať témy mafie a prvotných námetov,lebo toto parapsycho mu nejde...

06.11.2021 2 z 5

Izolovaní Izolovaní Sebastian Fitzek

Prekombinované, zbytočne násilne vložené dejové linky, pohnútky postáva málo reálne, dej príliš na Wau štýl. Proste veľa všetkého škodí. Aj keď by to malo mať reálny základ, keďže je pod tm podpísaný aj patológ,tak z prostredia súdneho lekárstva to má málo...
Jednoducho thriller zameraný na predávanosť a úspech pre nenáročných.
Škoda,lebo Fitzek nebýva zvyčajne takto lacný. Ale komercia už útočí zjavne úplne na všetkých.

29.04.2021 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Najslabšia časť z celej série.
Neviem,či je to spôsobené osobnou tragédiou autora,ktorú spomína v predslove a venovaní alebo celkovou situáciou v dobe, v ktorej sa kniha písala,ale je tomu tak.
Pritom v predchádzajúcich jeho thrilleroch, to malo napätie od začiatku do konca, rýchly sled, psychologické prepracovanie, detaily, myšlienkové pochody, teraz tomu všetko toto po väčšinu diela, proste chýbalo.
Námet jednoznačne výborný, dalo sa z neho však vyťažiť oveľa viac!
Hunter je predsa brilantný psychológ, no teraz pôsobil ako bábka,ktorá kvôli jednému človeku, je ochotná zničiť samého seba, všetko zahodiť,nepredvídať, nehrabať sa v psychike.
A nepopísať celý denník v knihe? Načo tam bol potom spomínaný? Keď po prvej mŕtvole sa čítal len tak...úchytkom a vrah sa objavil sám.Sám sa prihlásil, sám nalákal na seba celé Oddelenie ultranásilných činov, atď.
Dosť nelogické, slabé v psychológii postáv a v udržiavaní napätia.
A to bola vždy prednosť Chrisa Cartera- inak by takých thrillerov bolo napísaných už kvantum a ešte väčšie aj bude...
Dúfam,že nestráca invenciu,dych a chuť ísť do hĺbky a venovať sa temnej psychológii. Bola by to škoda,lebo je to jeden z top autorov tohto druhu literatúry.

11.02.2021 3 z 5

V tieni (limitovaná edícia) V tieni (limitovaná edícia) Dominik Dán

Opakovanie, vykrádanie samého seba a tá chabá charakteristika postáv, zmýšľania, motívov,...no, jedna z najslabších častí od D.D.
Ale tak, tých zaujímavých prípadov nebolo v našich kriminalistických dejinách toľko,aby sa dali neustále spomínať a spracovávať ďalšie a ďalšie.
Hlavne,ak niekto ťaží už len zo svojho mena, reklamy a od policajnej práce má už dávno ďaleko. A už aj od platu :D
Každopádne-marketing pred týmito divnými Vianocami (niežeby také neboli každé) zas zafunguje.Kto chce mať celú zbierku, určite si ju zaobstará,kto číta všetky dánovky, takisto.
A o to ide...

16.12.2020

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Prilis kratke,nesurode,pokial sa necitali prve diely. A ako vo vacsine severskej krimi viacero dejovych liniek,mnoho mien.
Neurazi,ani az tak nenadchne. Zapletka prilis zlozito mnohosmerovo vykonstruovana...

13.09.2020 3 z 5

Prízraky hotela Hollywood Prízraky hotela Hollywood Anatolij Imermanis

Nic extra zaujimave.
Ani dejovo,ani stylom...
Precitas a ani sa nevie,preco a o com.

16.03.2020 2 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Majster napätia,ktoré je správne dávkované, logické, niekedy síce predvídavé,ale nie pre každého. Aj v tomto románe sa to preukázalo-je to čítavé, sujet a postavy dobre vykreslené a má to veľmi príjemný spád.Ako aj námet..ako to U Cartera vždy.

02.11.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Nuž, asi som divný už aj v literatúre. :D
Tak ako aj prvá kniha od autora, je to pre mňa skôr na smiech, ako na nejakú napínavú čítačku...
Nereálne dedukcie, chaotické tempo, štýl absolútne "USA krimi 21. storočia" a navyše, aj tie slovenské preklady ... No, aby som čítal aj české, to už fakt neriskujem. trikrát som ju mal v ruke, trikrát odložil a predsa na štvrtý raz zobral- proste, treba veriť svojim inštinktom. Možno ako starý dobrý Theo v Naturalistovi, či Šelme? :D
Takéhoto braku je plno, ale zas niekto má oveľa väčšiu reklamu, ako talent.

26.10.2019

Vlčí zuby Vlčí zuby Gert Fritz Unger

Môj prvý zošitový western od MOBA, takže preto mu pridám nejakú hviezdu:-) Odvtedy som ich ich už kúpil a prečítal stovky.
Inak je to oddychové čítanie na cestovanie, ku koňom, do prírody a len preto sa toho občas držím, že to patrí ku koňom a k westernovému štýlu, ku ktorému ja inklinujem.
Inak umeleckú hodnotu to má takmer nulovú, ale to väčšina ľudí, ktorí po tomto type zošitov siahnu, snáď vedia.

16.12.2018 3 z 5