DejnaDee

HanaHanaAlena Mornštajnová

Nádherně napsané, popis událostí a vykreslení jednotlivých postav naprosto bravurní. Je to hrozně smutné, ale obrovsky poutavé, četla jsem jedním dechem.

09.06.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Čtení úžasné. Někdo tady psal, že všechny postavy v románu byly zapšklé, nepřející, pesimistické. Nemyslím si, že všechny, některé si v tom beznadějném čase života velmi tvrdého až surového s osudy pohnutými, dokázaly najít i kousek radosti. My žijící v současné době, mající v podstatě všeho nadměrně si jen těžko dovedeme představit jak krutá doba to byla.

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nikdy jsem ještě neodložila nedočtenou knihu, ale teď o tom silně uvažuji. Začíná to pro mne být ztráta času. Absolutně mě to nebere. Kniha je sice čtivá, ale to je asi tak vše. Je to bezduché, plytké bez smysluplného příběhu.
Neodložila jsem to, dočetla jsem knihu, ale opravdu mě ničím neoslovila ani neobohatila. Další díly už skutečně ne!

07.02.2014odpad!

Už mě vidíš?Už mě vidíš?Sharon J. Bolton

Výborné čtení, napětí dýchalo z každé stránky, s přibývajícím dějěm to bylo napínavější a obrovsky strhující. Vystupňovaný závěr byl úchvatný a zcela nečekaný. Skvělý zážitek. Spisovatelku si přidávám do oblíbených autorů.

12.03.2015

ŘezníkŘezníkJennifer Hillier

Musím přiznat, že mě kniha doslova přišpendlila do křesla a já četla a četla. Bylo to dechberoucí a obrovsky napínavé až do úplného konce. Za mě jasných pět hvězdiček.

02.03.2017

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Mně tato kniha nesmírně bavila, byla plná krásného, oddechového humoru a takového toho počteníčka u kafíčka kdy se krásně odreagujete a je vám fajn. V žádném případě v ní nehledejte děj nebo zápletku jak tu kdosi psal, to totiž není účelem této knihy, ta Vás má opravdu jenom líbezně zrelaxovat a pobavit a to se jí myslím povedlo dostatečně.

10.05.2017

PoliciePolicieJo Nesbø

Tak to bylo něco! Nebylo tam tolik přehnané nereálnosti a přesto to bylo obrovsky napínavé a perfektně napsané. Harry se opět ze supermana stal člověkem, člověkem z masa a kostí se spoustou chyb a neřestí, ale byl to zase ten sympaťák s bravurností, inteligencí a instinktem jemu vlastním. Ano tento díl se mi líbil a moc. Četla jsem, že je to díl poslední, ale já osobně si myslím, že poslední nebude! Skončilo to s otevřeným koncem hned ve dvou rovinách... Takže já se budu těšit na další knihu od Jo Nesba, ať už je jakákoliv.

28.04.2015

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Musím říci, že tato kniha se mi líbila mnohem více než Skála a musím přiznat, že je strhujícím způsobem popsán děj celého příběhu i mistrovsky vykreslená drsná krása skotské přírody. Pro mne vskutku úžasný zážitek.

27.10.2017

Temné říční proudyTemné říční proudySharon J. Bolton

Tak má oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Bylo to úžasně čtivé, velmi zajímavé, obrovsky napínavé a naprosto originální.

06.10.2018

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

První setkání s Jussi - Adler Olsenem. Musím říci, že setkání velmi pozitivní. Strhující, neobyčejně poutavý děj je napínavý až do úplněho konce.

05.03.2014

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Na Vzkaz v láhvi jsem se moc těšila. Opět je tu zajímavý příběh nám již známé trojice detektivů s dalšími postavami s dokonale vybroušenými povahami. Nechybí zde humor, děj má spád a je napínavý od začátku až do posledního řádku. Olsen pro mne začíná být nejzajímavějším autorem severských detektivek.

PřízrakPřízrakJo Nesbø

Po přečtení tohoto dílu mám hodně rozporuplné pocity. Děj opět napínavý, svižný, někdy doslova dechberoucí, krásně napsaný a prošpikovaný mnoha zápletkami, honičkami, dedukcí a Harryho ohromujícího instinktu, ale mnohdy také hodně překombinovaný a silně nereálný a přehnaný. Z Harryho Hola se postupem času a dílů stává superman - co všechno on vydrží, to je až k nevíře. Dalo by se říci, že Harry-superman zvítězil nad Harrym-člověkem. Za mě tentokrát je tři hvězdičky, určitě jsou lepší díly.

31.10.2014

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Očekávání veliké po přečtení nejrůznějších recenzí a upoutávek, ale celkový dojem z knihy po přečtení je pro mne spíše zklamáním. Jak hlavním hrdinům většinou fandím, byla mi Rachel značně nesympatická, ve svém jednání nesoudná a dost vlezlá. Kniha mě nenadchla, nezaujala.

22.07.2016

ZlobaZlobaChris Carter

Naprosto úžasný thriller. Nechybí mu absolutně nic. Je napínavý, má dokonale promyšlený děj, který ani na chvíli nenudí, dokonale propracované postavy. Jedním slovem je to skvělé dílo.

04.04.2017

ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Jo jo, věřila jsem, že se Harry Hole vrátí. A on se vrátil famozně. Za mě jasných pět hvězdiček. Bylo to skvělé.

21.07.2017

Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádSharon J. Bolton

Naprosto ve všem souhlasím s Lenc. Jak autorku "žeru" zde to bylo určité zklamání. Jako vždy je knížka velice čtivá, ale mluva vyšetřovatele mi byla nepříjemná a lezla dost na nervy. Co mi též vadilo a svým způsobem i rušilo dobře se rozjíždějící příběh bylo vkládání novinových článků a emailů hlavních hrdinů. Rozuzlení vcelku originální, ale dost překombinované.

17.06.2018

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Za mě jasných pět hvězdiček. Zase jsem ani nedutala a nechávale se unášet skvěle čtivým, strhujícím příběhem i když tentokrát hodně drsným s opravdu chladnokrevným a bezcitným přístupem pachatelů k obětem.

15.01.2019

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Jedním dechem jsem četla Dívku v ledu a za mě naprosto úžasná četba. Mělo to vše co by správná detektivka měla mít. Napětí bylo na každé stránce a závěr strhující.

15.01.2019

ZabijáciZabijáciJussi Adler-Olsen

Po první knize - Žena v kleci jsem okamžitě sáhla i po tomto kriminálním románu. Zabijáci mají strhující děj, oddělení Q a trojice různorodých vyšetřovatelů je naprosto okouzlující. Četla jsem to jedním dechem a musím přiznat, že mě až mrazilo k jaké ďábelskosti a nelidství jsou někteří jedinci schopni přistoupit.

MikešMikešJosef Lada

Kocour Mikeš - naprosto úžasná knížka, kterou jsem hltala jako dítko školou povinné a u které jsem skoro ani nedýchala jak jsem byla vtáhnutá do děje. Pro mne jedna z nejhezčích dětských knížek.

19.03.2014

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Má první přečtená knížka co jsem se naučila číst. Pro mne to bylo kouzelné čtení, zábavné a zároveň i poučné. V nedávné době ji četla má dcerka a musím říci, že jsem se velice radá vrátila do svých dětských let.

19.03.2014

ČervenkaČervenkaJo Nesbø

Opět mistrovsky napsané, tentokrát opravdu velice působivě i napínavě zároveň, bez zbytečných protahování a jakési překombinovatnosti. Musím přiznat, že tento díl se mi líbil úplně nejvíc. Dávám pět hvězdiček. Skvělé.

04.04.2014

Lovci mamutůLovci mamutůEduard Štorch

Zase jedna kniha, při které se mi vyjeví vzpomínky na dětství. Bylo to nádherné, bezstarostné období mého života a já si ho obrosvský užívala. Poutavá i poučná knížka zároveň. Stojí za přečtení i v dnešní době, i dnes totiž mnozí svádějí boj o přežití.

15.09.2014

Bílé kostiBílé kostiGraham Masterton

Styl psaní nebyl z nejlepších, co mi trochu vadilo byla začinající věta " Katie řekla: ... s tím jsem se ještě nesetkala, ale docela brzy jsem si na to zvykla. Příbeh byl napínavý, svým způsobem tajemný, někdy trošičku přitažený za vlasy, ale je pravdou, že jsem stránky hltala a vždy se nechávala vtáhnout do děje. Rozuzlení na můj vkus trochu chaotický a zvláštní, ale i to se dalo překousnout.

31.08.2015

VolavkaVolavkaSharon J. Bolton

Opět se potvrdilo jak je S. J. Boltonová úžasná vypravěčka a spisovatelka. Naprostá bomba, napínavé dychtivé a někdy až nervy drasající čtení, plné obrovského očekávání jak vše dopadne. Úchvatně vykreslené prostředí i perfektně zvládnutá psychologie postav. Moc se mi to líbilo, bavilo mě to a z knihy jsem nadšená.

22.07.2016

PlaygroundPlaygroundLars Kepler

Pokus o akční děj se zajímavým námětem se stal obrovskou slátaninou a brutální šíleností. Nenadchlo mě vůbec nic.

18.10.2016

MatkaMatkaKarel Čapek

V tomto díle je fenomenálním způsobem ztvárněná obrovská, nezměrná a dechberoucí mateřská láska. Příběh ženy, která "vyšším principům" obětovala naprosto vše.

16.11.2017

Do posledního dechuDo posledního dechuRobert Bryndza

Moc pěkná detektivka, sice jsem u tohoto autora začla od konce tedy od jeho poslední knížky, ale čtení to bylo fascinující. Příběh napínavý i mrazivý se zajímavým námětem. Za mě jasných pět hvězdiček. Stoprocentně si přečtu další jeho knihy.

28.03.2018

Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Opět velice čtivé. Moc dobrý příběh a důsledně vypracovaný děj. Propracování jednotlivých postav bylo perfektní a vůbec mi nevadilo, že pachatel byl odhalen zhruba v polovině knihy.

20.01.2019

Maryčka MagdonovaMaryčka MagdonovaP. Bezruč (pseudonym)

Pamatuji se když jsme ji četli ve škole, působila na mne pochmurně až děsivě, nyní přečteno znovu a pocity mám podobné, je plná bolesti a bezradnosti.

22.01.2019