DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Sedm sluncí na sněhu Sedm sluncí na sněhu Robert Teldy Naim

Přečteno v mládí, tenkrát se mi kniha vcelku líbila.

15.09.2014 3 z 5

Bylo nás osmnáct Bylo nás osmnáct Natalija Vsevolodovna Lojko

Když tak o tom přemýšlím asi to byl můj první dívčí román. Četla jsem ji se zájmem a s napětím, knížka se mi hodně líbila, svým způsobem mě i motivovala, protože jsem tehdy hodně koketovala s představou být povoláním zdravotnice.

15.09.2014 4 z 5

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Knížka mého mládí, jako všechny štorchovky,které jsem četla, co dodat, bylo to strašně moc fajn, fantazie pracovala naplno, napětí lezlo z každé stránky, byla jsem tehdy naprosto uchvácená skvělým dějem, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

15.09.2014

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Jak už jsem psala u Lovců mamutů, kniha mého krásného dětství - doby kdy jsme my děti, místo her v tabletech a mobilech hltaly tajemné příběhy a napětí z knih.

15.09.2014 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Zase jedna kniha, při které se mi vyjeví vzpomínky na dětství. Bylo to nádherné, bezstarostné období mého života a já si ho obrosvský užívala. Poutavá i poučná knížka zároveň. Stojí za přečtení i v dnešní době, i dnes totiž mnozí svádějí boj o přežití.

15.09.2014

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

Moje druhá kniha od Raymonda Khouryho, kterou jsem četla a musím řici, že mě se líbila. Byla napínavá, tajemná a svým způsobem i poučná. Četla jsem ji jedním dechem a v očekávání jak to vše dopadne. Určitě je zajímavější než Znamení, alespoň pro mne. Těším se na další knihy od Raymonda Khouryho.

13.09.2014 3 z 5

Kniha byla čtivá, krásně napsaná a její děj probíhal ve dovu liniích. První linie současná byla svým způsobem zajímavá, poutavá, vtipná až úsměvná i napínavá zároveň, ale místy mírně přehnaná. Linie druhá byla historická a ta pro mne byla nudná, občas sice i k pousmání, ale jinak hodně přehnaná. Závěr měl spád, byl svižný a veselý s dobrým koncem pro všechny aktéry. Dovolím si jen jednu poznámku, nelze si nevšimnout jisté podobnosti s knihami od Arta Paasilinny.

13.08.2014 3 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Tak jako detektivka mě to nepřišlo. Kniha je čtivá, zajímavě napsaná, svým způsobem napínavá. Při představě, že je toto vše možné, a že u nás je, mě hodně silně mrazí.

29.07.2014 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl byl skutečně famozní, ten jsem lhtala. Druhý díl se mi také líbil, ale už mnohem méně. Začátek mi přišel pomalejší do půlky knihy se nic moc až tak závratného nedělo. Pak se to rozjelo docela slušně, bylo to napínavé, čtivé, Co mě ale zklamalo, byl konec, kdy Lisbeth s trojnásobným postřelením provádí to co provádí (nebudu prozdrazovat), to mi přišlo hodně přitažené za vlasy. Jinak pro mne celkem zajímavá detektivka a ráda se pustím do třetího dílu.

29.07.2014 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Hodně jsem o této knize četla a jak to tak bývá jedni knihu vychvalovali, druzí hanili. Proto jsem se rozhodla si knihu také přečíst. Musím se ale přiznat, že pro mne to bylo do poloviny sice čtivé, ale vcelku nezajímavé. Větší grády to začalo mít až v poslední třetině. Rozuzlení pro mne bylo překvapivé a musím říci i svým způsobem originální.

02.07.2014 3 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Smutně krásné nebo krásně smutné? jak napsala terca-m. Každý nechť si z toho vezme to své. Já bych se asi přikláněla ke smutně krásné. Knížku jsem četla ve svých studetských letech a tak emoce a pocity , které mě tenkrát obklopovaly už opadly , dnes pohlížím na tento emocemi, dobrými i trpkými zkušenostmi nabitý příběh psí věrnosti s odstupen času, možná i s určitým nadhledem, ale tenkrát mě to úplně vykolejilo a hodně traumatizovalo.

25.06.2014 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Knížka, kterou jsem četla jako náctiletá a zanechala ve mě velké emoce. Miluji psy a zvířata vůbec a tak jsem Lassii moc fandila aby to vše dokázala. Nádherné čtení a krásně popsaný příběh nezměrné psí věrnosti a lásky ke svému pánovi. Knížku mi doporučila má maminka a já jí zase doporučím své dceři.

25.06.2014 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Kniha byla výborná, četla jsem ji jedním dechem, bylo to napínavé, dobře napsané.

23.06.2014

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět to nemělo chybu, naprosto skvěle napsané, napínavé a dechberoucí čtení. Myslím si, že každý další díl má stoupající úroveň a je lepší a lepší. Už se nemohu dočkat dalších knížek.

19.06.2014 5 z 5

Kosti Avalonu Kosti Avalonu Phil Rickman

Kniha byla čtivá, zajímavá a její atmosféra neopakovatelná s napínavým příběhem. Děj je plný překvapení a zvratů. Závěr pro mne byl překvapivý, ale zároveň i zmatený. Co mě při čtení trochu vadilo byl fakt, že jsem se dost často ztrácela v tom, že jsem nevěděla, která z postav právě mluví. Kniha však určitě stojí za přečtení.

03.06.2014 3 z 5

Svědek Svědek Liza Marklund

Hm. Musím přiznat, že je zde opět jedna zajímavá autorka ze Švédska a tak si severská detektivka opět připíše kladné body. Kniha je čtivá, napínavá a zajímavá. Odehrává se převážně v novinářském prostředí a díky tomu získala na atraktivnosti.

18.04.2014 4 z 5

Vrahův žold Vrahův žold Ed McBain

Ed McBain je poutavý vyprávěč. Jeho 87. revír s Carellou a spol. jsou skvělé detektivky, prostě taková ta klasika, která Vás vždy přiková do křesla a Vy čtete jedním dechem.

09.04.2014 4 z 5

Znamení Znamení Raymond Khoury

Líbilo se mi, ale nemrazilo mě. S chutí si však přečtu další autorovi knihy.

09.04.2014 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Opět mistrovsky napsané, tentokrát opravdu velice působivě i napínavě zároveň, bez zbytečných protahování a jakési překombinovatnosti. Musím přiznat, že tento díl se mi líbil úplně nejvíc. Dávám pět hvězdiček. Skvělé.

04.04.2014 5 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Bezprostřední osobní dojmy sdělit nemohu, neboť jsem knihu četla coby náctiletá. Kouzlo příběhu, citlivé i napínavé vyprávění mne tenkrát ale tak dostalo, že jsem čtení naprosto hltala. Nádherně napsané, působivé a obrovsky lidské. Je to skutečně literární skvost.

03.04.2014 5 z 5