DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Hm, hm , hm. Musím uznat, že to bylo zajímavé. Smekám před autorem, protože děj odehrávající se od konce do začátku byl počin vskutku originální. Ze začátku jsem tak trochu tápala a hlavně jsem se učila vyrovnat se s dějem odehrávajícím se pozpátku. Když jsem si zvykla, bylo to pro mne velice vzrušující a strašně mě to bavilo.

06.08.2015 4 z 5

Třetí přání 2. Zbytek příběhu (skoro) Třetí přání 2. Zbytek příběhu (skoro) Robert Fulghum

Příjemné, milé, krásné, úchvatné, skvělé a dechberoucí, ale v závěru i šokující čtení. Knížka, která pohladí po duši a která Vás oprostí, alespoň na chvíli, od starostí, utrpení a tragedií našeho uspěchaného života.

28.07.2015 5 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Celý příběh je značně rozvláčný, zbytečně natahovaný, místy až nudný. Od samého začátku je jasné o jaké nebezpečné tajemství se jedná. Rozuzlení vcelku nezajímavé. Tato kniha mě neuchvátila.

23.06.2015 2 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

S velkým očekávání jsem se pustila do čtení další z knih mého oblíbeného autora. Musím ale přiznat, že jsem zklamaná. Jo Nesbo v serii s Harry Holem nasadil laťku zatraceně vysoko, takže se asi bude strašně težko překonávat. A bůhví, zdali to vůbec překonat půjde. Shrnula bych to asi takhle, byla to taková životní zpověď, zpověď člověka-zabijáka, který si zvolil jako své živobytí zabíjení svých bližních.

15.06.2015 2 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Začátek vkutku napínavý, postava soudkyně Roslinové zajímavá a svým způsobem i sympatická, ale dějové linie pro mě byly přišly zdlouhavé, někdy zbytečně natahované až překombinované. Čekala jsem více detektivního příběhu, který zde byl jen jakousi vedlejší záležitostí.

27.05.2015 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak to bylo něco! Nebylo tam tolik přehnané nereálnosti a přesto to bylo obrovsky napínavé a perfektně napsané. Harry se opět ze supermana stal člověkem, člověkem z masa a kostí se spoustou chyb a neřestí, ale byl to zase ten sympaťák s bravurností, inteligencí a instinktem jemu vlastním. Ano tento díl se mi líbil a moc. Četla jsem, že je to díl poslední, ale já osobně si myslím, že poslední nebude! Skončilo to s otevřeným koncem hned ve dvou rovinách... Takže já se budu těšit na další knihu od Jo Nesba, ať už je jakákoliv.

28.04.2015 5 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Po přečtení zdejších velice kladných ohlasů snad nikoho neurazím když napíšu, že se mi kniha nelíbila.Téma bylo vskutku velice atraktivní a zajímavé, ale děj mě přišel rozvláčný a místy až nudný a tak nějak jsem se v knize místy ztrácela a určité souvislosti nechápala. Je to asi i tím, že sci-fi není zrovna žánrem, který bych milovala a tak musím přiznat, že mne kniha nenadchla.

08.04.2015 2 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Výborné čtení, napětí dýchalo z každé stránky, s přibývajícím dějěm to bylo napínavější a obrovsky strhující. Vystupňovaný závěr byl úchvatný a zcela nečekaný. Skvělý zážitek. Spisovatelku si přidávám do oblíbených autorů.

12.03.2015 5 z 5

Komplikace Komplikace Isaac Adamson

Na knihu jse se moc těšila, už proto, že jsem na ni četla celkem pozitivní recenze a hlavně proto, že děj se odehrává v Čechách v Praze. Zajímalo mě jak bude vykreslena Praha a s ní i tajemné legendy a pověsti. Musím se přiznat, že jsem ale zklamaná. Dějové linky byly komplikované mnohdy zbytečné a já se přiznám, že jsem se v nich dost často ztrácela a nějak postrádala jejich smysl. Většina záhad v nich nastíněných zůstane čtenářovi nevysvětlena. Celkový dojem z této knihy je zmatečný, překombinovaný a tak nějak nedodělaný.

26.02.2015 1 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Pane jo, to byla jízda. Má první zkušenost s touto spisovatelkou a hned takto vysoko nastavená laťka. Bylo to úžasné čtení plné napětí s tajemnými prvky prastarých ledend a mýtů, svižně se odvíjející děj s nádherně vykreslenými obrazy z úchvatné přírody na shetlandských ostrovech, plné výjimečné atmosféry i atraktivního prostředí. Kniha je psaná v 1. osobě což ještě více umocňuje astmosféru, do které se ponořujete více a více. Někde jsem četla, že příběh Vás tak zaháčkuje, že Vám nedovolí knihu odložit dříve jak po přečtení, a přesně tak to u mne bylo.

17.02.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Uf, tak to zase bylo něco! Mě to neskutečně bavilo, bylo to čtivé jako všechny jeho knihy, bylo to napínavé, bylo to místy až mrazivé, no prostě a jednoduše řečeno bylo to dokonalé. Tahle trojice mě fakt neskutečně baví.

11.02.2015 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Zdařilý a velmi podrobný popis afrických poměrů a Afriky vůbec. Velké očekávání už pro jakousi podobnost hlavní hrdinky s Lisbeth Salanderovou, (alespoň jak jsem se dočítala) se nekonalo a do jisté míry pro mne bylo i zklamáním. Příběh byl sice čtivý, ale jinak celkem průměrný.

10.02.2015 2 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Mám ráda historické romány a detektivky a tak jsem po knížce sáhla s obrovským zájmem. Mé očekávání napínavého příběhu z pohnuté doby tudorovské Anglie za vlády Jindřicha VIII. plné intrik a podlostí se naplno naplnilo a knížka se mi moc líbila. Je naspaná velice čtivě, napínavě a provází ji i tajemná atmosféra spjatá jak s pověstmi o starodávné koruně a podivných úmrtích, tak je v ději knihy zajimavým a působivým způsobem vykresleno i prostředí gotického kláštera.

14.01.2015 4 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

R. Fulghum opět nezklamal. Bylo to poutavě napsané, krásné a miloučké až mazlivé čteníčko, které je zároveň vzrušující a okouzlující, nádherně podbarvené výkladem a ilustracemi o Krétě, Pařiži a Londýně. Knížka, které pohladí po duši a ukáže, že život je nádherný a stojí za to ho žít.

16.12.2014 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Má první kniha od tohoto autora. Děj je napínavý, svižný, nepostrádá napětí ani humor. Pro mne je ale kniha až moc politická a to není má parketa. Pravda je, že dost reálně popisuje intriky a ukazuje kam je člověk schopen až zajít z touhy po moci. A to je poznání přímo děsivé.

11.11.2014 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Po přečtení tohoto dílu mám hodně rozporuplné pocity. Děj opět napínavý, svižný, někdy doslova dechberoucí, krásně napsaný a prošpikovaný mnoha zápletkami, honičkami, dedukcí a Harryho ohromujícího instinktu, ale mnohdy také hodně překombinovaný a silně nereálný a přehnaný. Z Harryho Hola se postupem času a dílů stává superman - co všechno on vydrží, to je až k nevíře. Dalo by se říci, že Harry-superman zvítězil nad Harrym-člověkem. Za mě tentokrát je tři hvězdičky, určitě jsou lepší díly.

31.10.2014 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Irvingovu knihu Svět podle Garpa jsem se rozhodla si přečíst potom, co jsem na ni slyšela slova chvály od kamarádek. Mé počáteční pocity a nejen ty počáteční, vlastně i ty konečné, byly podivné, rozporuplné až děsivé. Několikrát jsem si zahrávala s myšlenkou, že knihu odložím a nedočtu. Je to drsná realita života? - je to drsná syrová strava, která je chvílemi nechutná až úchylná. Pro mne tato kniha nebyla nijak oslnivá, Irvingův styl mi prostě nesedl a nezaujal. Celkový dojem je tedy spíše negativní.

22.10.2014 1 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda: je to obrovsky napínavé, poutavé, čtivé a nádherně mrazící zároveň. Někde jsem tu četla, že to bylo do 500 stran nudné, pak nevím zdali jsem četla stejnou knihu, protože pro mne to bylo zajímavé už od začátku, četla jsem jedním dechem, chodila pozdě spát, protože jsem se od toho nemohla odtrhnout. Poslední díl byl jednoznačně nejlepší z celé trilogie, a to jsem si myslela, že ten první bude nepřekonatelný.

13.10.2014 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Četla jsem knihu i viděla film. Musím říci, že kniha byla lepší jak už to tak ve většině případů bývá, ale pro mne nic světoborného.

21.09.2014 3 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Má první knížka od Škvoreckého, kterou jsem četla se zaujetím a moc mě bavila. Bylo to nenáročné a oddechové čtení, které jsem si skutečně užívala. Seriál mě však tolik nenadchl.

21.09.2014 4 z 5