DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Bravurní česká detektivka. Nemám co vytknout, nic mě tam nechybělo, nic tam nebylo navíc. Četlo se to jedním dechem. Bylo to velmi poutavé, svižné, napínavé. Děj měl spád od začátku až do konce a já se ani na chvíli nenudila.

08.12.2016 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Začátek byl velice slibný, nadchl a nepustil, v polovině knihy se však děj začal stávat zbytečně rozvleklý a konec byl pro mne zklamáním.

16.11.2016 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Deaverovská klasika, nezklamala, pobavila, dobře se četla, byla plná napětí a zápletek. Konec dobře vymyšlený. Nevadilo mi popisování soukromí vyšetřovatelky ani dějové linie ani mi nepřišlo, že by byl až tak špatný překlad. Jasné čtyři hvězdičky.

16.11.2016 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Pokus o akční děj se zajímavým námětem se stal obrovskou slátaninou a brutální šíleností. Nenadchlo mě vůbec nic.

18.10.2016 1 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Pro mě první knížka od této autorky a asi zrovna ne ta jedna z těch lepších. Nemám ráda detektivky, které v podstatě detektivkami ani nejsou. Pro mne to bylo nudné vyprávnění osudů mnoha lidí, ve kterých jsem se ztrácela a mnohdy ani nechápala co, kdo, jak a proč. Škoda, téma dobré, ale jinak me to zvlášť neoslovilo.

22.09.2016 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha se četla velice dobře, dá se říci, že jedním dechem a to je její velké plus. Musím se přiznat, že jsem jí, ale po několika kapitolách odložila, protože mě nebavila a nenadchla. Jelikož, nemám ráda nedočtené knihy asi po čtvrt roce sem se k ní opět vrátila. Po několika kapitolách mě k mému údivu začala bavit a doslova mě vtáhla do děje.Vyprávění bylo poutavé, podmanivé i napínavé. Co mě však vadilo bylo občasná přehnanost až překombinovanost. Čemu jsem opravdu nemohla uvěřit byl fakt, že by byl jeden člověk (byť s lékařským titulem) schopen vytvořit zcela sám nový druh neštovic! Toto prostě není možné a proto dávám jen tři hvězdy.

17.08.2016 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Opět se potvrdilo jak je S. J. Boltonová úžasná vypravěčka a spisovatelka. Naprostá bomba, napínavé dychtivé a někdy až nervy drasající čtení, plné obrovského očekávání jak vše dopadne. Úchvatně vykreslené prostředí i perfektně zvládnutá psychologie postav. Moc se mi to líbilo, bavilo mě to a z knihy jsem nadšená.

22.07.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Očekávání veliké po přečtení nejrůznějších recenzí a upoutávek, ale celkový dojem z knihy po přečtení je pro mne spíše zklamáním. Jak hlavním hrdinům většinou fandím, byla mi Rachel značně nesympatická, ve svém jednání nesoudná a dost vlezlá. Kniha mě nenadchla, nezaujala.

22.07.2016 2 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Kniha mě neskutečně bavila, čišila napětím a neustále mě nutila pokračovat ve čtení a otáčet stránky. Námět byl zajímavý, děj dobře promyšlený. Hlavní hrdina mi byl sympatický a moc jsem si přála aby vše dobře dopadlo. Závěr sice nebyl tak úplně podle mých představ, byl hodně nečekaný, ale musím podotknout, že byl bravurně vymyšlen. Vůbec mi to nepřišlo nereálné a těžko uvěřitelné, jak tu mnozí píší. Za mě 5 hvězdiček.

07.06.2016 5 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Za mně jasných 5 hvězdiček. Mělo to grády, mělo to napětí i lásku. Mělo to správnou dávku adrenalinu.

24.05.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poutavá, napínavá, zajímavá, láskyplná, dokonalá příběhem, obohacují a poučná, taková je celá tato kniha. Není co vytknout, není nic co by tomu chybělo. Bylo to uchvacující čtení, které až povznášelo.

18.03.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Kniha se četla velice dobře, je to napsané stylem, který mi sedí. Mělo to švih, mělo to grády, byly tam zajímavé pasáže i méně vydařený dej. Řekněme slovem klasika, konec dobrý, všechno dobré. Určitě stojí za přečtení.

17.02.2016 3 z 5

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Kniha byla po slohové stránce příjemně napsaná, skladba vět, volba slov, větná spojení se dobře četla a obsah byl srozumitelný - styl psaní byl jednoduše řečeno brilantní, téma vskutku zajímavé a na dnešní dobu skutečně velice aktuální. Ale i přes všechna tato pozitiva, mě kniha neoslovila, nedokázala jsem se ztotožnit s hlavními postavami a skutečnost byla taková, že mě příběh nebavil. Dočetla jsem jen proto, že nerada odkládám nedočtenou knihu.

06.01.2016 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ano, plně souhlasím s uživatelkou Melanka, zase jeden superdetektiv, který je téměř supermanem a dokáže opravdu nemožné. To samé je na konci příběhu kdy padouch vydrží takové věci, že by ostatní byli nejméně dvakrát mrtví!

10.12.2015 2 z 5

Skála Skála Peter May

Chvílemi jsem přemýšlela zdali je tato kniha vůbec detektivka. Rozvláčné a mnohdy i zbytečné a hlavně zdlouhavé a nezajímavé popisování dětství hlavního hrdiny - policejního detektiva Fina Macleoda mě přišlo nudné a vytrhující z hlavního záměru detektivky a tím mělo jednoznačně být sledování a vyřešení zločinu.

12.11.2015 2 z 5

Třetí přání 3 - splněno Třetí přání 3 - splněno Robert Fulghum

Myslím, že splněno již nemuselo být vůbec napsáno, klidně stačily dva předešlé díly aby měl člověk pocit příjemně strávených chvil nad knihou, pocitu pohlazení po duši a krásně vykresleného přiběhu. Ve třetím díle jsem se propadala do pocitu bezradnosti a svým zpsobem i zbytečnosti s otázkou zdali číst až do úplného konce. Přeci jen jsem dočetla, ale požitek jako u prvního a druhého dílu nebyl v podstatě žádný.

10.11.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Námět vskutku originální, postavy a jejich životy byly vykresleny zajímavě, Děj byl čtivě a napínavě napsán. Začátek se sice rozjížděl pomaleji, ale pak to dostalo grády a mělo to spád. Rozuzlení bylo svým způsobem šokující, ale dokonalé.

16.10.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Měla jsem velké očekávání už proto, že Green je pokládán za autora velice úspěšného, autora bestsellerů. Jsem ale hodně zklamaná. Nějak jsem nemohla knize a příběhu přijít na chuť, nedokázala jsem se vcítit do děje, do postav, jejichž jednání jsem dost často nechápala a nerozumněla jim, nedokázala jsem se vžít do celkového pojetí ani poenty. Musím říci, že mě čtení nebavilo a zjišťuji, že to pro mne byla ztráta času.

16.10.2015 1 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Styl psaní nebyl z nejlepších, co mi trochu vadilo byla začinající věta " Katie řekla: ... s tím jsem se ještě nesetkala, ale docela brzy jsem si na to zvykla. Příbeh byl napínavý, svým způsobem tajemný, někdy trošičku přitažený za vlasy, ale je pravdou, že jsem stránky hltala a vždy se nechávala vtáhnout do děje. Rozuzlení na můj vkus trochu chaotický a zvláštní, ale i to se dalo překousnout.

31.08.2015 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

A mě se to líbilo, vůbec mi nevadilo prolínaní časových linii jako u jiných knížek, vůbec mi nevadili abstarktní postavy a už vůbec mě nevadilo rozebírání rodinných problémů hlavních představitelů. Děj mě bavil, byl zajímavý i napínavý, psychologické profily postav byly vykresleny s bravůrností . Mediální smršť jsem nezažila a tak mě to nestrhlo do nějakých velkých očekávání. Prostě a jednoduše řečeno, téma i styl psaní mě zaujal.

16.08.2015 4 z 5