DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Moc pěkná detektivka, sice jsem u tohoto autora začla od konce tedy od jeho poslední knížky, ale čtení to bylo fascinující. Příběh napínavý i mrazivý se zajímavým námětem. Za mě jasných pět hvězdiček. Stoprocentně si přečtu další jeho knihy.

28.03.2018 5 z 5

Nikdo nemá alibi Nikdo nemá alibi Rudolf Čechura

Kniha byla čtivá, vtipná, takové oddechové čtení.

16.03.2018 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První knížka od této autorky. Ze začátku jsem si sice trochu zvykala na autorčin styl, více se rozvíjelo popisování postav a jejich životů než vyšetřování vražd, ale časem jsem si zvykla a musím přiznat, že se mi kniha líbila.

24.01.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět velice čtivé, ale opět velice překombinované. Za mě, ale asi to nejlepší co jsem od autora četla.

29.11.2017 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

V tomto díle je fenomenálním způsobem ztvárněná obrovská, nezměrná a dechberoucí mateřská láska. Příběh ženy, která "vyšším principům" obětovala naprosto vše.

16.11.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mě se to líbilo, bylo to zajímavé, velice čtivé. Jak moc něčtu knížky po ženy, tak musím přiznat, že tato kniha se mi skutečně líbila.

10.11.2017 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Musím říci, že tato kniha se mi líbila mnohem více než Skála a musím přiznat, že je strhujícím způsobem popsán děj celého příběhu i mistrovsky vykreslená drsná krása skotské přírody. Pro mne vskutku úžasný zážitek.

27.10.2017 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Uf, to bylo něco. Musím přiznat, že Sci-fi zrovna není můj oblíbený žánr, ale tato kniha mě nesmírně bavila. Naprosto úchvatné čtení, krásně napsané a povyprávěné. Chvílemi to bylo naprosto šílené, chvílemi hodně brutální, ale chvílemi i romantické a v celkovém pohledu naprosto famozní.

21.09.2017

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Musím přiznat, že nebýt čtenářské výzvy, tak bych si s největší pravděpodobnosti tuto knihu asi nepřečetla. Jsem za to proto nesmírně ráda, protože kniha se mi opravdu velmi líbila. Byla naspána stylem, který mi sedl a dobře se četl.

11.09.2017 5 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Mě byla kniha doporučena také autorkou. Musím říci, že knížka je skvělá oddechovka, která pohladí svým humorem a osobitým rukopisem. Mě osobně čtení velmi bavilo. Snad jen jednu malou výtku, protože nejsem tak zběhlá v jazyce anglickém, musela jsem si některé anglické věty hledat pod textem, což bylo dosti nepraktické. Ale jinak opravdu dobrá oddechovka na dovolenou.

09.08.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo jo, věřila jsem, že se Harry Hole vrátí. A on se vrátil famozně. Za mě jasných pět hvězdiček. Bylo to skvělé.

21.07.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Ne, ne, nelíbilo se mi to. Nemohla jsem se začíst, zdálo se mi to vše takové rozvláčné, zdlouhavé a nezáživné. Styl psaní mi nesedl.

13.06.2017 2 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Líbezné čtení.

10.06.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mně tato kniha nesmírně bavila, byla plná krásného, oddechového humoru a takového toho počteníčka u kafíčka kdy se krásně odreagujete a je vám fajn. V žádném případě v ní nehledejte děj nebo zápletku jak tu kdosi psal, to totiž není účelem této knihy, ta Vás má opravdu jenom líbezně zrelaxovat a pobavit a to se jí myslím povedlo dostatečně.

10.05.2017 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Opět pohodové a úsměvné čtení.

27.04.2017 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Dílo originální myšlenkou a podáním. Skvěle napsané, opět neskutečně napínavé a poutavé, hravé i šokující zároveň. Přesto musím podotknout, že mě tam něco (nedokážu však úplně vyjádřit co přesně, možná úsudky a myšlení 11 letých dětí ), tak úplně nesedělo, ale to jsou pouze mé pocity. Přesto si tato kniha zaslouží 4 hvězdičky.

20.04.2017 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Naprosto úžasný thriller. Nechybí mu absolutně nic. Je napínavý, má dokonale promyšlený děj, který ani na chvíli nenudí, dokonale propracované postavy. Jedním slovem je to skvělé dílo.

04.04.2017 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Zajímavé, napínavé a hodně drsné.

23.03.2017 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Musím přiznat, že mě kniha doslova přišpendlila do křesla a já četla a četla. Bylo to dechberoucí a obrovsky napínavé až do úplného konce. Za mě jasných pět hvězdiček.

02.03.2017 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Povídky jsem nečetla od svých studentských let, ale naprosto mě nadchly. Bavily mě, děj v nich byl poutavý i napínavý, leckdy i k zamyšlení. Bylo to příjemné a originální počteníčko.

08.12.2016 5 z 5