dee101 dee101 komentáře u knih

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Hledala jsem nenáročnou oddechovou knihu bez nějakých dalších očekávání a tu jsem taky dostala...

22.04.2024 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Knihu jsem si přečetla hlavně kvůli příteli a jsem na sebe pyšná, že jsem to dotáhla až do konce... Příběh ani nechci nějak kritizovat, jen prostě asi nejsem scifi typ člověka a bylo to pro mě celkem náročné čtivo.

09.03.2024 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nevím no... Za mě jsem četla o dost lepší romány.... Jednohubka, která neurazí, ale ani nenadchne a v paměti mi neutkví...

04.02.2024 3 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Od začátku velmi napínavý a gradující příběh, který jsem na dovolené hltala jedním dechem a stránky mi ubíhaly před očima téměř samy. Ale pak ten konec hodnotím tedy jako úpadek... to byla prostě škoda...

19.10.2023 4 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Mně se to líbilo, akorát doufám, že vyjde tedy druhý díl.

24.08.2023 5 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

(SPOILER) Knížka byla poutavá a příběh se hezky četl a plynul. Hlavní postavy mi byly sympatický a celou dobu jsem jim fandila a čekala na to, kdy jim konečně dojde, že mají být spolu a protýká jim jejich hypotetický společný život mezi prsty. Bylo a je těžké pro mě pochopit to, k čemu se oba rozhodli a bylo mi jich líto. Nedovedu si představit tu bolest a smutek okolo. Podle mě zahodili šanci na šťastný naplněný život, který mohli mít a nežili plnohodnotně. Možná jsem cíťa a snílek, ale z tohohle jejich rozhodnutí jsem měla akorát depku, protože pro mě je nepředstavitelné žít svůj život a vidět svou nejdražší milovanou osobu pouze na tři dny jednou za rok... Proto ubírám jednu hvězdičku. Jinak se mi knížka četla fakt dobře a bavila mě, moc se mi líbil popis ostrova. Mít tu možnost taky se hned přistěhuji na Nantucket. :)

04.08.2022 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Kniha mě zaujala námětem a obálkou v Levných Knihách, tak jsem si jí hodila do košíku. Nicméně mohu s jistotou říct, že mi nezůstane v paměti. Ani mi nevadí, že nejsem cílová skupina, ráda si sem tam přečtu nějaký ten Young adult románek k odreagování, tady je ale spíš problém dějový. Zápletka měla potenciál, který ale zůstal nevyužitý. Pro mě tedy v komplexním měřítku kniha o ničem.

13.07.2022 2 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Mám ráda klasickou červenou knihovnu. Z českých autorů nedám dopustit na Lenku Lanczovou. S jejími knihami jsem vyrůstala a můžu je číst stále do kola i nyní. K této knize jsem se dostala v dlouhé chvíli při nemoci a upřímně jsem k ní po přečtení děje na obálce "lovestory o zlém boy" přistupovala velmi skepticky. Jelikož z moderní červené knihovny jsem byla do nynějška spíš zklamaná (např. nechápu šílenství okolo tzv. světového bestselleru After, za mě docela debakl). ...

Nicméně, i přes to, že od začátku bylo všem jasné jak to vše dopadne, tak to u těchto knížek však bývá, mě děj naprosto pohltil. Velice sympatické postavy (úplně všechny), prostředí, o kterém si můžu nechat zdát, čtivě napsaná, prostě vynikající příběh. S touto knihou jsem se vrátila do dřívějších let, kdy jsem jako puberťačka naprosto autenticky prožívala všechny trable a pocity s hlavní hrdinkou. Těšila jsem se na pasáže, ve kterých spolu byl Ryan s Curly, i přes písmenka, jsem mezi nimi cítila náboj a od začátku jim velice fandila. Velmi sympatický pár a velmi dlouho se mi nestalo, že jsem dočítala poslední stránku se slzami v očích a nahlas si zoufala "ne, ještě ne, ještě nechci konec". Možná za to může celkově mé rozpoložení v době nemoci, ale i tak bych s odstupem knihu nehodnotila o nic hůře a můžu s jistotou říct, že si jí někdy zase velmi ráda přečtu. Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla během dne a vystřídaly se u ní všechny mé emoce, radost, smích, láska, dojetí, vztek, smutek, prostě to byla jízda. No, co dodat, těším se na knihu o Izzy a Willovi.

10.02.2022 5 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Po celou dobu čtení úžasná kniha, od které se nešlo odtrhnout, ale ten konec mě teda zklamal...

13.07.2021 4 z 5

Blonďatá Kerolajn Blonďatá Kerolajn Ivona Březinová

O něco slabší než první díl, ale stále pěkný románek s fajn partou a naučným podtextem.

07.09.2017 4 z 5

Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Nathalie Roy

Příjemná oddychovka, příběh v mnohém připomínající deník Bridget Jonesové, ale zároveň rozdílný a svým způsobem originální. Druhý díl trochu pokulhával v množství vtipných scén na rozdíl od předešlého, ale zase byl již z jiného soudku a jiné etapy osudů sympatické Charlotte. Těším se až si přečtu třetí. :)

30.08.2017 5 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Klasická Lanczovka opět nezklamala, na tyhle knížky nebudu nikdy dost stará... Úžasný příběh, postavy, humor a prostředí, ostatně jako vždy. Zkrátka u tvorby Lenky Lanczové ani nelze mít favorita, všechny její knihy jsou super! Navíc se mi líbí autorčino propojení děje s jejími předešlými romány, které se mi podaří rozluštit, v tomto konkrétně Kozí hrádek a jeho osazenstvo - román Nebe plné hvězd. :)

27.07.2017 5 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

Super příběh, u kterého člověk stále neví na čí má stát straně, co čekat a jak všechno vlastně dopadne! Kdy výjde třetí díl?! Potřebuju číst dál.

23.07.2017 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Jedna z prvních knížek, kterou jsem si od této autorky před mnoha lety přečetla. Vryla se mi do paměti po zbytek života.

17.06.2017 5 z 5

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Lanczová nikdy nezklame a vždy se k její tvorbě ráda vracím. Pro mě super oddychovka po náročných zkouškách.

17.06.2017 5 z 5

Rudolf II. a jeho svět Rudolf II. a jeho svět Robert J. W. Evans

Vážně povedené dílo, které nám otvírá nový pohled na Rudolfa II. Avšak přesto že, čtu odborné knihy celkem často, patří tato kniha k těm složitějším, takže si jí určitě nemůže přečíst kde kdo.

15.12.2016 4 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Neobyčejná kniha, silné příběhy, posílám velký obdiv autorce. Avšak přidávám se k dalším komentářům, chyběly mi více rozvedené příběhy, kniha je spíše pojata tak, že popisuje autorčino pátrání po "dětech" a jejich osudech, ale i tak je to velice zajímavé a poutavé. Některé osoby jsou v knize zmíněny jem zkusmo a domnívám se, že by nebylo marné napsat nějakou další knihu i o jejich životních osudech, pokud by s tím ovšem oni nebo jejich příbuzní souhlasili. Myslím si, že je pořád možné tuto knihu rozvést a zdokonalit, protože příběhy stále žijí, a rozhodně se na něco takového budu v budoucnu těšit. Na konci knihy autorka uvádí, že její pátrání stále neskončilo a já jí fandím. Autorku opravdu velice obdivuji za to, co vše se jí podařilo vypátrat a také, co dokázala!

03.10.2016 5 z 5

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Oddechová kniha k popukání, stejně dobrá jako první díl, u obou jsem brečela smíchy. Autor svižně svým smyslem pro humor a s nadsázkou bravurně popisuje etapy života.

26.09.2016 5 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

S tvorbou Lenky Lanczové a Stanislava Rudolfa jsem dospívala a jejich knihy si přečtu velice ráda i nyní. Tuhle knihu jsem četla poprvé teď, když jsem jí vyhrabala u babičky na půdě, a nezklamala mě, naopak jsem jí přečetla během jednoho slunečného dne stráveného na zahradě doslova jedním dechem. Jeví se nám zde vynikající strhujicí příběh dospívající dívky, která prožívá spoustu problemů a trablí jako větsina z nás v jejím věku a já tuhle knihu řadím ve svém seznamu mezi top knihy Stanislava Rudolfa.

15.08.2016 5 z 5

Kamarádka pro nás dva Kamarádka pro nás dva Peter Ševčovič

Knížku jsem vyhrabala v knihovničce teprve teď v dlouhé chvíli, a prestože je příběh určen hlavně pro děti, já se velmi bavila a několikrát jsem se i hlasitě zasmála, což se tak často nestává. Knihu hodnotím velice kladně a určitě ji doporučuji i dál. Prý je natočen i stejnojmenný seriál, tak se ho nejspíš pokusím vyhledat

05.08.2016 5 z 5