dedek82 dedek82 komentáře u knih

Dekameron humoru a satiry Dekameron humoru a satiry Jaroslav Hašek

některé pěkné a vedou k zamyšlení,ale některé jsem vůbec nepochopil o čem vlastně jsou

06.03.2023

Krevní msta / Kutb Krevní msta / Kutb Karel May

dva velmi krátké příběhy KBN,60%

06.11.2020 3 z 5

Přes čtvero moří Přes čtvero moří Walther Pollatschek

Prvni plavba obchodní lodi , Rostock"
Z německého originálu Uber vier Meere, vydanébo nakladatelstvím
Mitteldeutscher Verlag Halle (Saale) roku 1955, přeložil Evžen Klin
ger. Obálku a vazbu navrhl Otakar Procházka. Vydalo nakladatelstvi
Svobodné slovo-Melantrich Praha roku 1957 jako svou 2.596.

08.09.2020

Poslední z Mayových kolportážních románů

Cesta za štěstím I. Cesta za štěstím I. Karel May

červená knihovna

Čarodejnica Durimeh Čarodejnica Durimeh Karel May

Co je to za knihu_v seznamu knih o Maye jsem jí nikde nenašel

01.01.2020

Tajemství zločinného lékaře - díl 2. Tajemství zločinného lékaře - díl 2. Vlastimil Chlumský

13.11.2019

Tajemství zločinného lékaře - díl 1. Tajemství zločinného lékaře - díl 1. Vlastimil Chlumský

Román vycházel v příloze novin (snad již v roce 1930) - cit. str. 848: Ilustrované Románové noviny (předplatné měsíčně Kč 14.-, celoročně Kč 140.-, kdo si předplatí na 1/2 roku předem, obdrží zdarma až dosud vyšlá pokračování románové přílohy "Tajemství zločinného lékaře" od administrace časopisu).
• Tento svazek obsahuje asi 716 stran (od stránky 723, kapitoly LXI. (61) až po zakončení celého románu kapitolou CL. (150) po stranu 1440) a je tak druhou a závěrečnou částí tohoto rozsáhlého románu o Tajemství zločinného lékaře.

Procházky vesmírem Procházky vesmírem Josef Sadil

souhlas,pro začínající čtenáře tohoto,nutnost

Člověk a hvězdy Člověk a hvězdy Miroslav Plavec

No ,v roce 60 asi dobrý,ale v roce 2019 nic moc.

Desátá planeta Desátá planeta Sergej Michajlovič Beljajev

obsah:
Akademik M.S. Solncev se setká s bývalým žákem a letí s ním v raketě přesvědčit se o existenci desáté planety naší soustavy. Po přistání na jejím povrchu vidí otřesné výjevy z koncentračních táborů a pod. Posléze zjistí, že jsou v obrovském muzeu minulosti, uchovaném na výstrahu současným obyvatelům planety. Po setkání s těmito se chytají na zpáteční cestu. M.S. Solncev se probudí a zjišťuje, že se mu to vše pouze zdálo…