daymoon daymoon komentáře u knih

Myšlenkové mapy pro děti Myšlenkové mapy pro děti Tony Buzan

Konečně jsem viděl postup tvorby map na jednoduchých příkladech.

29.07.2016 5 z 5

Ohlédnutí Ohlédnutí František Nepil

Nebylo to špatné, ale asi v polovině mě to přestalo bavit. Některé ty reprodukované aktuality pozbyly aktuálnost.

12.05.2015 3 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Velmi příjemné čtení.

04.05.2015 4 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Moc jsem se poučil a zamyslel. Byla to velmi příjemná četba a protože je kniha moje, nechal jsem si ji blizko postele, až se budu chtít před spaním zase příjemně zamyslet.

04.05.2015 5 z 5

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Josef Jonáš

Užitečná kniha, asi si ji koupím, takové rady a informaci se budou hodit čím dál častěji.

09.04.2015 5 z 5

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Místy velká legrace, mám rád Františka Nepila.

09.04.2015 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Velmi dobré čtení. Pořád jsem čekal, jak to dopadne a i když to nijak dramaticky nedopadlo, nevadilo mi to a bylo to pěkné odpočinutí.

24.03.2015 5 z 5

Umění klamu Umění klamu Kevin Mitnick

První pětinu jsem přečetl, pak se to začalo opakovat. Ale je to celkem zajímavé čtení.

24.03.2015 3 z 5

Zenoví mistři Zenoví mistři Karel Tauchman

Celkem pěkný přehled zenových mnichů s ukázkou filosofie. Prvních 5 mě bavilo, pak už moc ne.

23.02.2015 3 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Omlouvám se, nedočetl jsem. Přestala mě bavit. Za sebe hodnotím těmito slovy. Forma předstihla obsah. Čeština nádherná, to jsem mohl říct od první stránky, ale neudržela si mě.

15.01.2015 2 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Velmi jsem se pobavil. Budžese jsem znal z televize jako záznam divadelního představení a chtěl jsem vědět, jak to je v knize.

05.01.2015 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Skvělé, skvělé, skvělé. Litoval jsem, že knížka nemá 1500 stran.

02.01.2015 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Užil jsem si knihu jen potud, pokud ji nepřekonával film a ten je opravdu velmi povedený. Na druhou stranu jsem ocenil mírné odlišnosti a zjednodušení, které bylo použito ve scénáři. Ke knize jsem přistupoval jako k doplnění obrazu skvělého díla.

21.12.2014 4 z 5

Ráma tajemství zbavený Ráma tajemství zbavený Arthur Charles Clarke

Nelíbilo se mi.

17.12.2014 1 z 5

Návrat Rámy Návrat Rámy Arthur Charles Clarke

Dobrá byla a užil jsem si tu změnu, když přišel jako autor Lee. Je to hodně cítit. Clarke se nikdy vztahovými problémy neb intrikami nezabýval a tady najednou jsou.

06.12.2014 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Velmi dobré čtení.

24.11.2014 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Přečetl jsem, až po shlédnutí filmů Solyaris (1972) a Solaris (2002) a rozhodně v ní, i když je útlá, bylo ještě mnoho k objevení.

11.11.2014 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Excelentní. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. Měla neskutečnou hloubku a přesah. To se fakt jen tak nevidí.

18.10.2014 5 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Zjistil jsem pár zajímavých informací o Spojeném království na přelomu 19. a 20. století. Nebyla to špatná kniha, ale zase nic extra zábavného.

18.10.2014 3 z 5

Věčná ikona Věčná ikona Neil Olson

Nebylo to úplně špatné, ale čekal jsem od toho maličko víc. Nebavilo mě to.

18.10.2014 1 z 5