daymoon

Myšlenkové mapy pro dětiMyšlenkové mapy pro dětiTony Buzan

Konečně jsem viděl postup tvorby map na jednoduchých příkladech.

29.07.2016

OhlédnutíOhlédnutíFrantišek Nepil

Nebylo to špatné, ale asi v polovině mě to přestalo bavit. Některé ty reprodukované aktuality pozbyly aktuálnost.

12.05.2015

Střevíce z lýčíStřevíce z lýčíFrantišek Nepil

Velmi příjemné čtení.

04.05.2015

Oceán v kapce rosy - zenové příběhyOceán v kapce rosy - zenové příběhyHenri Brunel

Moc jsem se poučil a zamyslel. Byla to velmi příjemná četba a protože je kniha moje, nechal jsem si ji blizko postele, až se budu chtít před spaním zase příjemně zamyslet.

04.05.2015

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlinSvět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlinJosef Jonáš

Užitečná kniha, asi si ji koupím, takové rady a informaci se budou hodit čím dál častěji.

09.04.2015

Jak se dělá chalupaJak se dělá chalupaFrantišek Nepil

Místy velká legrace, mám rád Františka Nepila.

09.04.2015

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

Velmi dobré čtení. Pořád jsem čekal, jak to dopadne a i když to nijak dramaticky nedopadlo, nevadilo mi to a bylo to pěkné odpočinutí.

24.03.2015

Umění klamuUmění klamuKevin Mitnick

První pětinu jsem přečetl, pak se to začalo opakovat. Ale je to celkem zajímavé čtení.

24.03.2015

Zenoví mistřiZenoví mistřiKarel Tauchman

Celkem pěkný přehled zenových mnichů s ukázkou filosofie. Prvních 5 mě bavilo, pak už moc ne.

23.02.2015

Stanice TajgaStanice TajgaPetra Hůlová

Omlouvám se, nedočetl jsem. Přestala mě bavit. Za sebe hodnotím těmito slovy. Forma předstihla obsah. Čeština nádherná, to jsem mohl říct od první stránky, ale neudržela si mě.

15.01.2015

Hrdý BudžesHrdý BudžesIrena Dousková

Velmi jsem se pobavil. Budžese jsem znal z televize jako záznam divadelního představení a chtěl jsem vědět, jak to je v knize.

05.01.2015

Steve JobsSteve JobsWalter Isaacson

Skvělé, skvělé, skvělé. Litoval jsem, že knížka nemá 1500 stran.

02.01.2015

Klub rváčůKlub rváčůChuck Palahniuk

Užil jsem si knihu jen potud, pokud ji nepřekonával film a ten je opravdu velmi povedený. Na druhou stranu jsem ocenil mírné odlišnosti a zjednodušení, které bylo použito ve scénáři. Ke knize jsem přistupoval jako k doplnění obrazu skvělého díla.

21.12.2014

Ráma tajemství zbavenýRáma tajemství zbavenýArthur Charles Clarke

Nelíbilo se mi.

17.12.2014

Návrat RámyNávrat RámyArthur Charles Clarke

Dobrá byla a užil jsem si tu změnu, když přišel jako autor Lee. Je to hodně cítit. Clarke se nikdy vztahovými problémy neb intrikami nezabýval a tady najednou jsou.

06.12.2014

Setkání s RámouSetkání s RámouArthur Charles Clarke

Velmi dobré čtení.

24.11.2014

SolarisSolarisStanisław Lem

Přečetl jsem, až po shlédnutí filmů Solyaris (1972) a Solaris (2002) a rozhodně v ní, i když je útlá, bylo ještě mnoho k objevení.

11.11.2014

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJack London

Excelentní. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. Měla neskutečnou hloubku a přesah. To se fakt jen tak nevidí.

Králova řečKrálova řečPeter Conradi

Zjistil jsem pár zajímavých informací o Spojeném království na přelomu 19. a 20. století. Nebyla to špatná kniha, ale zase nic extra zábavného.

Věčná ikonaVěčná ikonaNeil Olson

Nebylo to úplně špatné, ale čekal jsem od toho maličko víc. Nebavilo mě to.

Zkazky z planety ZeměZkazky z planety ZeměArthur Charles Clarke

Nebyl to špatný soubor povídek, ale radši mám románové celky.

13.09.2014

451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Měl jsem dluh s touto knihou a i když prvních asi 30-50 stran jsem se nějak nemohl chytit, hodnotím knížku jako velmi dobrou. Ovšem nechápu, jak ji někdo mohl dát do doporučené četby pro základní školu. Knihu nemůže žádné dítě pochopit.

01.09.2014

Konečná teorieKonečná teorieMark Alpert

Nebylo to špatné, ale pokud se v americké knížce nachází nějaká antiruská nálada, je to vždycky dost nešikovné a krátkozraké.

29.08.2014

LevhartLevhartJo Nesbø

Nejlepší Nesbøvka, co jsem četl. Tedy ze všech prvních osmi. Nádherně se to četlo. Obsahuje menší výlety do dějů v minulých knihách, ale kdo je nečetl, ten stejně nepochopí a výlety nejsou zdaleka dlouhé a zapamatovatelné.

25.08.2014