dawson321 dawson321 komentáře u knih

S láskou Pamela S láskou Pamela Pamela Anderson

První část knihy se mi četla dobře a musím říct, že bylo zajímavé sledovat, jak se formoval Pamelin život a jaký vliv na něj mělo to, že pocházela z nefunkční rodiny. Druhá půlka knihy ale pro mě už poněkud vázla, přeci jenom Pamela má poněkud odlišný život styl než já a úplně mě to nevtáhlo. Také jsem trochu zklamaný, že se Pamela víc nerozpovídala o seriálu, který ji proslavil a všichni ji díky tomu znají, Pobřežní hlídka. Pamela ho jen okrajově zmíní a na dalších stránkách raději opět píše svoje básničky. Za mě teda spíše jen průměrný životopis pro opravdové fandy Pamely.

18.03.2024 3 z 5

30 minut v kuchyni - rychle, jednoduše a bez nádobí 30 minut v kuchyni - rychle, jednoduše a bez nádobí kolektiv autorů

Super rychlé, chutné a zdravé recepty.

14.03.2024 5 z 5

Velká kuchařka šéfkuchařů nejlepších restaurací Velká kuchařka šéfkuchařů nejlepších restaurací Václav Budinský

Kniha navazuje na publikaci Nejlepší restaurace Guide 2024. Popisky restaurací jsou totožné jako v předešlé knize, jen je tu doplněn medailonek šéfkuchaře. Kniha spíše nabízí recepty, u kterých se pokocháte pěknou fotkou, než že byste si je šly vařit. Většina receptů se totiž zakládá na ne zrovna lehce dostupných surovinách.

15.01.2024 3 z 5

Nejlepší restaurace Guide 2024 Nejlepší restaurace Guide 2024 Václav Budinský

Jsem rád, že něco takového v Česku vychází, i když k hodnocení nějakých restaurací mám docela výhrady (například Divis, která dostala 3 lvi je dost nadhodnocená a myslím si, že hodnocení ovlivnily spíš vztahy s panem Pohlreichem, než kvalita restaurace - byl jsem tam několikrát a jídlo je spíše průměrné). Naopak některé restaurace se tam vůbec nedostaly, například takový Čestr, který podle mě nabízí špičkové steaky. Také mě dost mrzí, že v drtivé většině restaurací z žebříčku vládne Praha, chtělo by to se více zaměřit na regiony.

15.01.2024 4 z 5

Pořád jsme to my Pořád jsme to my Becky Albertalli

Kniha se nese v podobném duchu jako první díl. Za mě knize chybí nějaký větší děj, prvních sto stránek je doslova ukecaných a nic se tam prakticky nestane. Každému je jasné, jak kniha asi dopadne, ale závěr je napsaný roztomile.

08.01.2024 3 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Kniha se četla velice rychle, ostatně tak jako všechny knihy od Sparkse. Určitě se nejedná o nejlepší autorovu knihu, ovšem také ne o nejhorší. Každý autor má nějaký rukopis a Sparks se ho drží, proto mi přijde trochu mimo říkat, že jeho knihy se stále opakují. Myslím, že jinou literaturu prostě psát nezačne. Přišlo mi zajímavé propojení zdánlivě nesouvisejících dvou dějových linek. Knihu doporučuji tomu, kdo má rád oddechové čtení a romantiku.

29.12.2023 4 z 5

Jak vaříme u Matěje Jak vaříme u Matěje Jan Punčochář

Mám rád jídla z restaurace U Matěje, proto mě potěšila i tato kniha receptů. Jídla samozřejmě nejsou moc snadná na přípravu a je zde opravdu hodně masitých receptů. Za mě největším favoritem je holandský řízek.

04.12.2023 5 z 5

Vinohrady Vinohrady Johana Fundová

Vinohrady jsou má láska a jsem rád, že vznikla i tato kniha, i když asi vyloženě nic nového jsem se tu nedozvěděl. Kapitoly se věnují památkám, gastronomii...kniha přináší i řadu rozhovorů.

04.12.2023 4 z 5

Líná kuchařka Líná kuchařka kolektiv autorů

Další z řady Apetit knih, tentokrát tu jsou rychlé recepty. Musím říci, že během pracovního týdne přijdou vhod a knihu často využívám.

04.12.2023 5 z 5

Jak se stát jiným Jak se stát jiným Édouard Louis (p)

S Édouardem jsem se setkal i osobně v Praze při uvedení této knihy, musím uznat že je na první pohled dost sečtělý, chytrý a milý, ALE té postavě v jeho autobiografické knize bych dal pár facek. Nemůžu si pomoci, ale jeho chování dostat se na společenském žebříčku co nejvíce a při tom nebrat ohledy na kamarády, mi nepřišlo moc vůbec sympatické. Samozřejmě nemůžeme hodnotit chování hlavního hrdiny, ale spíše literární hodnoty. Kniha se mi líbila, ale je pravda, že už bylo Eddiho trochu dost a mohl by se autor zaměřit i na jiná témata.

26.09.2023 4 z 5

Když voláš moje jméno Když voláš moje jméno Tucker Shaw

Od knihy jsem asi čekal trochu více hlavně i kvůli neotřelému tématu HIV v young adult knize. Přijde mi, že mezi dvěma hlavními hrdiny nebyla chemie a jednalo se vlastně o dva samostatné příběhy, které se až ke konci knihy protnout. Za mě spíše oddechová kniha ke které už ovšem nemám důvod se vracet.

12.07.2023 3 z 5

Mrkev, dýně, cuketa Mrkev, dýně, cuketa kolektiv autorů

Další kniha z Apetit edice, tentokrát po těžších receptech na mleté maso přišla na řadu zelenina. Už se těším až recepty vyzkouším.

07.07.2023 5 z 5

Prašina: Podivné procházky 3 Prašina: Podivné procházky 3 Vojtěch Matocha

Bohužel jsme se dočkali takového závěru/nezávěru...asi bych čekal trochu důstojnější zakončení. Ale je pravda že komiksové série Prašiny si kupuji spíše kvůli těm ilustracím, než propracovanému příběhu.

12.05.2023 4 z 5

Prašina: Podivné procházky 2 Prašina: Podivné procházky 2 Vojtěch Matocha

První díl mě zaujal přeci jenom více, děj tady poněkud zadrhával. Ale těším se na závěrečné vyústění.

05.05.2023 4 z 5

Zelený Raoul – 254 dílů z let 2005–2009 Zelený Raoul – 254 dílů z let 2005–2009 Tomáš Baldýnský

Kdo by neznal Zeleného Raula. Doporučuji i právě probíhající výstavu v Galerii Tančící dům v Praze.

12.04.2023 4 z 5

Zájezd snů Zájezd snů Halina Pawlowská

Halinu mám rád a její styl humoru mi prostě sedí. Tato kniha je kompilací několika fejetonů/statí a krátkých povídek. Některé jsou zábavnější, jiné méně. Halina má určitě přehled o světě a je zcestovalá, což oceňuji. Ideální kniha na dovolenou.

12.04.2023 4 z 5

Prašina: Podivné procházky 1 Prašina: Podivné procházky 1 Vojtěch Matocha

Tak tento příběh se zdá daleko více zajímavější než předešlé díly Prašiny. Ačkoli dějem předchází knižní trilogii, můžeme se tu setkat i moderními prvky, kdy hlavní hrdinka je influencerka. Jsem zvědavý, jak se také bude vyvíjet vztah mezi oběma hlavními postavami. Také jsem rád, že tento komiks bude mít jen tři díly a nebude zbytečně natahovaný jako u předchozího příběhu.

22.03.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Ze začátku jsem byl trochu zmatený z mnoha postav a časových rovin, ale postupně, jak jsem se více dostával do příběhu, už to bylo jasnější. Druhá polovina knihy je opravdu napínavá a četla se dost rychle. Celkově se jedná o zajímavý příběh, ale kniha nijak nevyniká od ostatních podobných duchařských příběhů.

17.03.2023 3 z 5

Mleté maso Mleté maso kolektiv autorů

Další z řady kuchařen magazínu Apetit, tentokrát věnující se mletému masu, které mám moc rád.

12.03.2023 5 z 5

Křídový panáček 7/7 Křídový panáček 7/7 Vojtěch Matocha

Ano, závěr je poněkud odbytý, ale přeci jenom tato série Prašiny není úplně o ději, ale hlavně o pěkných ilustracích a s nimi jsem byl spokojený. Jsem rád, že jsem se mohl zase po nějakém čase přenést do tohoto tajemného a kouzelného místa. A jsem zvědavý na novou sérii komiksových příběhů.

12.03.2023 4 z 5