Davina Davina komentáře u knih

Určitě této knihy nelituji, ale už po ní nejspíš znovu nesáhnu. Ráda si ponechám ten prvotní pocit, co jsem měla. Kniha rozhodně splnila účel, to, že mi do toho déšť bušil do okna, už byla jen třešnička na dortu. Musím zde vyzdvihnout Kéž bychom tu byli taky a Temná zhouba, uzda smrti. Ale nejvíce se mnou zamávala povídka Motýl, opravdu se mi ještě nestalo, že by mnou proběhlo tolik smíšených pocitů během tak krátké povídky. Klobouk dolů!

28.10.2017 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Knihy od Cassie ani jinak hodnotit nemohu, sice mi tato serie zatím přijde nejslabší, přesto naprosto úžasná. Je to úžasný svět, který se stále obohacuje o něco nového. Autorka si navíc dokáže perfektně vyhrát s postavami a to je na tom to úžasné. Každá postava má své typické rysy, každý je něčím unikátní. U této knihy mě mrzelo málo akce, proto doufám, že nám to Cassie dalším dílem vynahradí. Rozhodně doporučuji! Tato kniha už má své čestné místo u mě na poličce vedle ostatních skvostů od C. Clare.

09.10.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tahle knížka byla prostě Charlieovsky úžasná! Opravdu se mi to líbilo... Krásný děj, skvěle zpracované postavy... Opravdu jsem se bavila od začátku až do konce... Film jsem viděla cca 3 roky zpátky a moc se mi nelíbil, dám tomu ještě šanci, protože tato kniha neměla chybu!

25.04.2017 5 z 5

Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Marti Olsen Laney

Děkuji za skvělé vykreslení introverta. Jsem opravdu ráda, že autorka dokázala tak skvěle popsat pochody introvertů. I my jsme normální lidé a to by si měl svět uvědomit a přestat se snažit nás měnit k obrazu dnešní společnosti.

29.03.2017 4 z 5

Síla introvertů Síla introvertů Sylvia Löhken

Očekávala jsem něco trochu jiného, ale i tak to pro mě bylo dost poučné. Tohle téma mě opravdu dost zajímá a jsem ráda, že jsem sáhla po této knize.

19.03.2017 3 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Fakt bych se měla přestat dívat na obálky... Tato kniha pro mě byla opravdu nezáživná, musela jsem se nutit k dočtení a proč vlastně? Už teď nevím, o čem to bylo, nezanechalo to ve mně žádné pocity. Vlastně ani netuším, proč jsem dal 2*, asi jsem jen nechtěla být moc krutá.

01.03.2017 2 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Miluji knížky, které jsou zpracovány s tématem nějaké takové nemoci. Opravdu mě to velice zaujalo a Alex s Milesem byli zpracováni naprosto úžasně. Hvězdičku ubírám pouze za tu "zápletku s ředitelem", to mi zkazilo celý dojem z knihy, ale dá se to přehlédnout a knihu si i tak užít až do konce. Doporučuji!

19.02.2017 4 z 5

Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Edgar Allan Poe

Páni... Docela jsem s tím bojovala. Řekla jsem si, že něco od takové osobnosti si musím přečíst, ale upřímně mě to moc nenadchlo. Docela mě to mrzí, ale upřímně - Dá se tohle vůbec považovat za hororové povídky? Je to škoda, ale třeba to zaujme jiné.

09.02.2017 3 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Nádherná obálka, opravdu nádherná - a tím veškeré pozitivum končí. Chápu, že je teď trendem upravovat si klasické pohádky podle fantazie spisovatele, ale tohle se kapku nepovedlo. O co že tam vlastně šlo? Už teď si to ani moc nevybavuji. Chybělo mi tam nějaké to napětí, všechno se dalo předpokládat dopředu... Nijak mě to nezaujalo, je mi to i docela líto. Je to opravdu škoda.

07.01.2017 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Stydím se, stydím se, stydím se!! Ve svém věku čtu tuto knihu poprvé... Proč jsem něco tak úžasného nečetla jako dítě? Proč proboha? J.K. je úžasná spisovatelka. Kvůli filmu jsem se připravila o všechny ty wow efekty, ale s tím už se nic neudělá. Knížka je i tak nádherná a já ji budu předčítat jednou i svým dětem a vnoučatům!

31.12.2016 5 z 5

Povídej - naslouchám Povídej - naslouchám Jaro Křivohlavý

Kniha byla velice naučná a je pěkně napsaná. Učitelka mi ji doporučila a já jsem ráda, že se tak stalo, jinak bych na ni nejspíš nikdy nenarazila.

30.12.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Nevím, Johnu Greenovi jsem prostě nepřišla na chuť. Jeho styl mě nezaujal a stejné je to i s tímto příběhem. Nejspíš pro mladší ročníky to bude sedmé nebe, ale mě toto jednoduše nezaujalo.

18.12.2016 2 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

První díl byl skvělý, ale tenhle je naprostá katastrofa. Opravdu mě to mrzí, děj byl utahaný a neustále nudný. Hlavní hrdinka by potřebovala pořádně po tlamě a už opravdu nemám chuť zjišťovat, co bude dál. Tato kniha mě velice zklamala.

13.12.2016 2 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Stále si stojím za tím, že musím dohnat všechna ta úžasná díla od N. Sparkse, ale tohle byl pro mě docela oříšek. Dělalo mi problém se začíst a místy jsem se úplně ztrácela. Děj byl pěkný, konec smutný. Tuhle knihu bohužel nezařadím k jeho nejlepším dílům.

12.12.2016 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tohle se opravdu povedlo. Knížky od M. Meyerové se mi čtou velice dobře a rychle. Levany mi zde bylo opravdu líto. Nikdy nepoznala lásku, tak chápu, že ji nemohla ani dát a tak se snažila vytvořit aspoň něco přibližného lásce. To ovšem neomlouvá její činy. Kniha se mi opravdu líbila.

10.12.2016 5 z 5

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Velice hezky napsané. Byl to silný příběh. Jsem ráda, že to nebylo moc dlouhé. Naskakovala mi až husí kůže, tohle se autorce povedlo. Opravdu silný zážitek.

06.12.2016 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Skvělé zakončení této trilogie. Opravdu miluji tento svět lovců stínů a děkuji spisovatelce za jeho vytvoření. Nedokážu se rozhodnout, která série je lepší, ale obě zůstanou v mém srdci navždy. Je to opravdu krásně sepsané a jsem hrdá na to, že mohu mít tyto skvosty doma.

04.12.2016 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Miluji to!! Miluji tuto knihu, autorku, tu dobu, miluji prostě všechno. Autorka je pro mě bohyně. Píše opravdu poutavě a ani tentokrát nezklamala. Příběh byl poutavý a užívala jsem si ho plnými doušky.
PS: Také bych nevěděla, kterého si vybrat!

27.11.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Co se mi na tom vlastně líbilo? Ten konec, jediná část, která se mi opravdu líbila, byl konec. Postavy byly bezcharakterní a nudné. Děj samotný téměř o ničem a jediná část, která ve mně vyvolala aspoň zárodek nějakého citu, byl jen a pouze konec.

31.10.2016 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Ale jo, byla to sranda. Krásně se to četlo. Ten konec byl sice trochu divným, ale i tak se mi to líbilo. Krásné zpracování postav. Rozhodně skvělá volba pro povinnou četbu.

30.10.2016 4 z 5