DavidN. DavidN. komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Série s Harry Holem a celkově styl psaní Joa Nesboho mi opravdu sedlo. Je pravda, že některé situace jsou krapet přehnané, ale to zkrátka ke knihám patří. Na Nůž jsem se opravdu těšil – dokonce jsem si koupil slovenské vydání, protože česká verze má vyjít až letos v říjnu a určitě nelituji. I když jde už o 12. díl s Harrym, tak Nesbo pořád drží laťku vysoko - propracovaný děj, nečekané zvraty, překvapivý vrah a otevřený konec – co víc si přát? :-)

25.07.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Výborná kniha - zápletka, aktéři a rozřešení naprosto nečekané. Akorát jsem si koupil knihu vydanou v roce 2017 a ten český překlad je otřesný :-(
"Koho budeme interviewovat jako dalšího?" apod.

11.01.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Nejdřív jsem byl krapet zklamaný, když jsem se už v 1/3 dozvěděl jméno pachatele. Mám radši knihy, kdy se na konci dozvím, že vrahem je někdo koho jsem vůbec netipoval :-) Ale i přes tuto drobnou "vadu na kráse" se kniha čte fajně - krátké kapitoly rychle utíkají a děj je napínavý i když už víte jméno vraha.

19.11.2018 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Fajné počtení - vždycky mě bavily filmy a knihy s omezeným počtem postav v podstatě uzavřeném prostoru. Napětí se dalo krájet. Myslím si, že je jen otázkou času, kdy toto dílo někdo zfilmuje.

15.10.2018 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

První polovina mě vůbec nebavila - už jsem myslel, že knihu odložím. Naštěstí se pak děj rozjel a samotné rozřešení jsem vůbec nečekal. Hodně dobré a výborně propracované.

12.10.2018

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Když jsem na tuto knihu poprvé narazil, tak mě odradil název. Myslel jsem si, že to bude nějaká ptákovina pro děti. Až po přečtení komentářů a hodnocení zde na webu jsem se rozhodl knihu půjčit a dobře jsem udělal. Je to zatím jediná kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Nešlo přestat číst :-)

25.09.2018 5 z 5