David_Vesely David_Vesely komentáře u knih

No a já No a já Delphine de Vigan

Knihy spisovatelky Delphine de Vigan mám rád. Tato kniha je opět neskutečně silná a vše v ní je vylíčeno skvělým, jednoduchým jazykem, který je pro tuto autorku typickým. Přesto mi přijde, že příběhu něco chybělo a mohl by být o chlup lepší.

20.03.2021 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Celá kniha se mi moc líbila, příběh byl velmi dobře napsaný, obsahoval prvky humoru, detektivní linka sice nic moc, ale popis v knize se mi líbil o to více. Knihu osobně moc doporučuji.

08.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Skvělá kniha, velmi dobře napsáno a celá zápletka je neuvěřitelá! Při čtení jsem měl zatajen dech až do poslední stránky. Takové lehké čtení na víkend. :-)

20.05.2017 5 z 5

Norma Norma Sofi Oksanen

Norma je velice zvláštní knihou, která je zřejmě určena jen pro nadšence experimentální literatury. Je to kniha, jenž je smíchána z různých žánrů a autorka si někdy se čtenářem hraje, jako kočka s myší. Osobně mě kniha neuchvátila a ani se mi moc nelíbila. Nakonec proto dvě hvězdičky...
Více informací o knize a má recenze na ni v kartě "Recenze". ;-)

22.04.2017 3 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Dobře napsaný psychologický román z prostředí léčebny, Vás opravdu vtáhne do děje a nelehce pustí! Vřele doporučuji! :-)

26.02.2017 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Před malou chvílí dočteno! Naprostá bomba a podle mě je to lepší než první díl (Němý křik). Kim Stoneová je opravdu jedinečná inspektorka a psychologické ladění tohoto příběhu mělo své kouzlo! :-) Moc doporučuji! U čtení se rozhodně nudit nebudete!

16.02.2017 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Z počátku nic moc, nevěděl jsem, co si o knize myslet, pak ale bomba! Kniha mě nadchla a podle mě, se jedná o velmi dobrý příběh! Moc doporučuji! Příběh je silný, emocionální a krásně napsaný!

08.02.2017 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Velmi dobrá kniha, příběh je velmi promyšlený, jako všechno od Agathy. Postavy jsou velmi sympatické a nechybí ani kapka romantiky. Všem, kteří mají rádi dobré, pravé detektivky bez moře krve tuto knihu moc doporučuji!

28.01.2017 5 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Dobrá kniha, i když má své mouchy. Musím pochválit promyšlennost a popis charakteristiky a okolí! Opravdu dobrá knížka, na kterou si ale musí udělat každý čtenář svůj názor! :-)

21.01.2017 4 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Velmi dobrá kniha, která si zaslouží rozhodně více než 5 hvězdiček, i když první díl byl rozhodně lepší, tento díl má prostě svoje kouzlo! Rozhodně doporučuji! :-)

14.01.2017 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Musím říci, že tento díl - Šepot podzemí byl nejlepším dílem série, co jsem zatím četl. Opět musím pochválit popis a budu se opakovat, když řeknu, že Ben Aaronovitch umí skvěle popisovat jak charaktery postav, tak děj a to takovým způsobem, že se čtenář nemůže absolutně od knihy odtrhnout. Děj knihy je opět hodně zamotaný a čtenář si určitě musí přečíst předchozí díly, aby zjistil o co v knize vlastně jde. Kniha je ale jinak dokonale napsaná, děj má spád, není nouze o překvapivé zvraty, vtipné scény a ani o pořádnou dávku napětí a akce. Bohužel musím opět vytknout jednu věc – děj mi přišel ke konci až moc překombinovaný, někomu se to jistě bude líbit, ale já osobně mám raději, když vím na čem jsem. Jinak ale musím knihu vyzdvihnout, protože je vážně dobře napsaná.
Možná bych ještě dal více prostoru inspektoru Thomasy Nightingaleovi, v této knize se totiž moc neobjevuje, což považuji za škodu. Knihu hodnotím velmi kladně, je vidět že děj je pokaždé lepší a lepší. Dnes dávám čtyři hvězdy a těším se na jaro, kdy vyjde čtvrtý díl série s názvem Prokleté domovy.

09.01.2017 4 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Skvělá kniha, která mě nepustila od začátku do konce. Celý příběh je velmi dobře napsaný, propracovaný a moc se mi líbil! Vřele doporučuji!

28.11.2016 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Rozhodně lepší než první díl, i když místy zmatečné. Autorův styl popisu je skvělý, barvitý a pestrý. Kdo četl první díl, tento díl si musí rozhodně přečíst!

26.11.2016 4 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Oběšení psi je ten typ detektivní knihy, kde se kombinuje napětí s prvky pestrého vyprávění a akce. Celý příběh mě celkem bavil, nebyla nouze o překvapivé zvraty, dobrý postup vyšetřování a mnoho dalšího. Ovšem, na knize mě jedna věc trochu vadila – jména postav. Všechny jsou stejné a moc dobře jsem si je nezapamatoval, přesto jsem si ale příběh maximálně užíval a knihu musím přirovnat jedné dokonalé knižní sérii. Kdo knihu četl možná vím, že mluvím o Cormoranu Strikovi od Joanne Rowling. Oba dva detektivové jsou veteráni a styl psaní Jense Jensena byl opravdu místy podobný. Nechci říkat, že něco kopíruje – to ne! Ale pokud jste četli detektivky do Joanne Rowling, tuto knihu moc doporučuji. Na podzimní večery je jako dělaná a i když má nějaké ty svoje chybičky, konec byl velmi dobře napsán a vysvětlili se snad úplně všechny nejasnosti. Závěr knihy byl doslova našlapán akcí a zvraty. Knihu hodnotím kladně a pokud v dalším díle budou lepší jména postav, která se nebudou tolik plést, bude to naprosto dokonalé.
Knihu dnes hodnotím 4 hvězdičkami a moc se těším na jaro, kdy vyjde druhý díl s názvem Temný muži.

17.11.2016 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Skvělá kniha, kterou jsem četl již potřetí a moc se mi líbila! Pokud se vám líbí dobrodružné knihy tuto knihu velmi doporučuji!

27.10.2016 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

WOW! Tak tohle bylo něco! Začátek mě moc nebavil, ale konec byl doknalý a už se moc těším na další díl! Autorka měla vše tak promyšlené a vše bylo prostě dokonalé!

16.10.2016 5 z 5

Z nového Harryho Pottera jsem byl opravdu nadšen, jako skoro každý. Těšil jsem se na něj, jako malé dítě. Všechny předchozí díly se mi líbily a doufám, že si brzy přečtu všechny znovu... Kniha je takový milý dáreček od skvělé autorky celé série! Kniha se mi moc líbila, byla psaná hezkou formou, i když je celá psaná ve scénáři divadelní inscenace, což mi malinko vadilo, ale přesto jsem si čtení maximálně užíval. Děj je opravdu nabytý a to doslova, stále se něco děje, jsou tam nečekané zvraty, napětí, legrace a hlavně se zde setkáváme s postavami, které mělo asi každé dítě rádo... :-) Cestování v čase je knihou doslova přehlcené a průběžně se setkáváme s minulostí a krutou přítomností, prostě s časem si není radno hrát. Začátek mi přišel trochu zmatený, jak v průběhu čtyřiceti stran uběhly dva roky, ale to je takový detail a rozhodně bych si chtěl celé představení v divadelní podobě shlédnout. Kniha je opravdu skvělá, najdete v ní napětí, akci, humor, dobré postavy – prostě Harry Potter.

05.10.2016 5 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Tato kniha byla pro mě spíše takovým průměrem, co se týče knih od této autorky. Tommyho a Pentličku mám rád – je to skvělá detektivní dvojice a jejich knihy jsou pro mě odpočinkové, přesto tato kniha byla něčím zvláštní. Jedno ale musím vyzdvihnout – charaktery! Postavy, kteří jsou v této knize se mi obzvláště líbili a zápletka také nebyla špatná. Setkáváme se zde s obyvateli malé vesničky Sutton Chancellor, milým farářem, sekretářkou, manželským párem a dalšími pestře vybarvenými obyvateli. Přesto mi na této knize něco nesedlo a to byl závěr! Jsem zvyklý, že knihy od Agathy mají vždy perfektní rozuzlení a závěr této knihy byl až moc rychlí, vše bylo nahuštěno na zhruba 20 stránkách a děj byl trochu táhlý. Přesto se ale jedná o velmi dobrou knihu! Agatha ji psala již v pokročilém věku, ale postavy zvládla na výbornou! Celá kniha je taková příjemná a velmi dobře se čte. Určitě ji doporučuji!

01.10.2016 4 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Kniha se moc dobře čte, má spád a je vidět zlepšení oproti prvnímu dílu! Knihu doporučuji moc a těším se na další díl (pokud vyjde). Některým pasážím by prospělo zkrácení, ale kniha si 4 hvězdy zaslouží!

25.09.2016 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Moc dobrá kniha, prostě Rowlingové a Harry Potterovi se asi nic nevyrovná. Skvělý příběh, dobrá zápletka. Prostě 5 hvězdiček!

27.08.2016 5 z 5