Datr1

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Velmi čtivé, krásně zpracované, popsané historické události, o kterých jsem neměla vůbec tušení. Doporučuji.

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

ještě lepší než jednička, takhle zpracovat osudy jedné rodiny, aby to mělo hlavu a patu, se podaří málokomu. A opět události, o kterých jsem vůbec netušila, že se udály. Skvělé!

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Skvělá kniha! Dost živě jsem si dokázala představit, že by se to takhle mohlo tenkrát zvrtnout, bylo mi tehdy 22let, a věřte, byla jsem po přečtení šťastná, že je to jen vymyšlený příběh.

HanaHanaAlena Mornštajnová

Smutný příběh, moc se mi líbil

02.05.2020

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Skvělá knížka, prolínání minulosti s přítomností je někdy problém, ale tady se to povedlo. Moc hezky se četla, hodně jsem byla napnutá, jak to skončí.

11.10.2020

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Opět skvělá knížka, už jsem přečetla všechny její knihy, a všechny jsou skvělé.

06.11.2020

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Miluji humor pana Ebena a knížka splnila moje očekávání na 1. Až na pár místeček k hlubšímu zamyšlení, jsem se smála skoro pořád. Doporučuji.!

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Skvělá knížka, byla jsem napnutá až do poslední strany, vyprávění Saginy babičky o holocaustu jsem přečetla takřka jedním dechem, určitě se k ní ještě někdy vrátím

09.05.2020

Kniha je odpočinková, vtipná, dobře se čte, těším se na druhý díl

02.05.2020

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Bezva oddychovka, vtipná

20.12.2020

LazarLazarLars Kepler

Tak tohle je zatím nejnapínavější a nejdrsnější knížka o Joonovi. Bála jsem se číst další kapitoly, abych se nedozvěděla, jak to bude dál.

Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Tento díl je asi nejlepší, úplně skvělý, smála jsem se pořád. Plný počet ????????

Chlapec, který rozdával snyChlapec, který rozdával snyLuca Di Fulvio

Toto byla moje druhá knížka od něj, a zase skvělá. Nádherný příběh.

Velké maličkostiVelké maličkostiJodi Picoult

Je to druhá knížka od Jodi Picoultové, kterou jsem přečetla, a moc se mi líbila. Neumím si představit, co se děje v hlavě černocha, který chce něco dokázat, ale tento napínavý příběh předložený čtenáři ze tří různých pohledů, mi hodně pomohl vžít se do jejich situace. Byla jsem hodně napnutá, jak to dopadne, tak se to četlo snadno. Poslední kapitola byla vskutku překvapivá, ale proč ne? Za mně super, přečtu si od této autorky určitě i ostatní dostupné knížky.

07.06.2020

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světStojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světJonas Jonasson

jako pokračování je to velmi povedené, vtipně vystižená politika, někdy je jí moc, nicméně chápu, že bez toho by čtenář nebyl v obraze. Pěkná.

27.09.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

moc se mi líbil styl vyprávění, čtivé, vtipné

27.09.2020

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeLuca Di Fulvio

Je to v podstatě klasický román pro ženy, ale pěkně napsaný, hodně napínavý, zhruba od poloviny jsem se od něj nemohla odtrhnout, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

03.10.2020

Dýka s hademDýka s hademVlastimil Vondruška

Skvělá knížka, doporučuji

31.12.2020

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

Za mně skvělá jako Analfabetka, vtipné, plné zvratů, akorát konec trochu rozpačitý.

Sejdeme se v knihkupectvíSejdeme se v knihkupectvíAmy Meyerson

Velice čtivý příběh, lehce psaný, napínavý, moc se mi to líbilo

Já a pan DarcyJá a pan DarcyAlexandra Potter

Půjčila jsem si tuto knížku jen jako oddychovku, ale byla zábavná, čtivá a dokonce si můžeme odnést i nějaké ponaučení

Poslední templářPoslední templářRaymond Khoury

Pěkný příběh, který má spád, akční scény jsou opravdu skvělé, čtenáře úplně pohltí, jak napínavě je to vykreslené, nádhera! Je tam pár slabších míst, kde popisuje pocity a myšlenky hlavní hrdinky, ale vzápětí to vynahradí dalším napínavým dějem. Mně se to moc líbilo a chystám se sehnat druhý díl.

17.05.2020

Proč máma pijeProč máma pijeGill Sims

Skvěle napsané, barvitě vylíčený rok anglické matky, ale místo abych se válela smíchy, což spousta čtenářek určitě dělala, nechala jsem se pohltit tak,že jsem s chudinkou matkou trpěla. Úsek,kde popisuje nájezd švagrové s rodinou, jsem přirovnala spíš k hororu. Líbila se mi, mám ráda tenhle styl.

31.05.2020

Poslední výročíPoslední výročíLiane Moriarty

Mám ráda tenhle styl psaní, toto byla má asi čtvrtá knížka od ní, a dost mně bavila. Hezky propojené příběhy všech postav, Sophie je moc hezká postava, druhou polovinu knížky jsem přečetla takřka jedním dechem, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

17.10.2020

Čarodějka na pražském hraděČarodějka na pražském hraděDana Chamblee Carpenter

Velmi čtivá knížka, hezký příběh, ale kromě historických postav, které jsou opravdové, to je smyšlené, což mně dost zklamalo. Buď historický román nebo vymyšlený včetně postav, kombinace o obojího mi vadí, tady je to docela "přitažené za vlasy ".

30.10.2020

Mizející dívkyMizející dívkyLisa Regan

Napínavé, čtivé, doporučuji.

Žebrák se stříbrnou holíŽebrák se stříbrnou holíLudmila Vaňková

Poslední ale stejně čtivý díl, celá sága je opravdu povedená

Pokoj zázrakůPokoj zázrakůJulien Sandrel

Čtivý příběh, obdivuhodná matka :), mně se knížka líbila

Saturnin zasahujeSaturnin zasahujeMiroslav Macek

Splnil mé očekávání na 100%,jako by to vyprávěl sám pan Jirotka.

03.10.2020

Smrtelný hříchSmrtelný hříchLisa Jackson

Super, napínavá, skvělá. Doporučuji.

02.12.2020