Datr1 Datr1 komentáře u knih

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Za mně skvělá jako Analfabetka, vtipné, plné zvratů, akorát konec trochu rozpačitý.

16.10.2021 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Skvělá knížka! Rozhodně doporučuji.

07.10.2021 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Ten, kdo má rád Sinuheta jako já, bude mít rád i tuto knihu. Stejný styl, stejný jazyk, pro mne skvělá.

02.10.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha! Dost živě jsem si dokázala představit, že by se to takhle mohlo tenkrát zvrtnout, bylo mi tehdy 22let, a věřte, byla jsem po přečtení šťastná, že je to jen vymyšlený příběh.

12.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

ještě lepší než jednička, takhle zpracovat osudy jedné rodiny, aby to mělo hlavu a patu, se podaří málokomu. A opět události, o kterých jsem vůbec netušila, že se udály. Skvělé!

03.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi čtivé, krásně zpracované, popsané historické události, o kterých jsem neměla vůbec tušení. Doporučuji.

03.09.2021 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

S ubývajícími stránkami přibývá napětí, dobře se to čte, závěr byl pro mne dost překvapivý. Končí to vskutku originálně, ale z mého pohledu trochu podivně.

28.07.2021 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Toto byla moje druhá knížka od něj, a zase skvělá. Nádherný příběh.

22.05.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Tuhle knížku dostal můj vnuk k 8.narozeninám, a půjčil mi jí k přečtení. Čte se moc hezky, je trochu drsná, ale Andersen je mnohem horší, pro děti. A v televizi jsou i v animovaných pohádkách mnohem drsnější scény. Harry taky není nic pro malé děti a zbožňují ho. Já se moc těším, až jim (jsou 2 kluci) to budu o dovolené předčítat.

07.05.2021 5 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Celkem čtivé, napínavé.

11.04.2021 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Miluji humor pana Ebena a knížka splnila moje očekávání na 1. Až na pár místeček k hlubšímu zamyšlení, jsem se smála skoro pořád. Doporučuji.!

04.03.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Až na ty vulgární výrazy, které mi kazily jinak hezky psaný příběh, se mi knížka líbila. Má vtip, dobře se čte, nečekané zvraty, i povedený závěr.

22.02.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Napínavé, čtivé, doporučuji.

12.02.2021 4 z 5

Ženské pohyby Ženské pohyby Irena Obermannová

No takovou blbost jsem už dlouho nečetla. Taky jsem to nedočetla, což se mi nestává

07.02.2021 1 z 5

Vynález přírody: Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta Vynález přírody: Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta Andrea Wulf

Čekala jsem něco jiného, víc osobní příběh, ale tohle osvětlilo celý pohled na 19-té století, historické souvislosti skvěle podané, překvapivě dobře se to čte.

02.02.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tento díl je asi nejlepší, úplně skvělý, smála jsem se pořád. Plný počet ????????

02.02.2021 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Napínavý děj, drama, sci-fi, romantika, no prostě skvělé.

18.01.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak tohle je zatím nejnapínavější a nejdrsnější knížka o Joonovi. Bála jsem se číst další kapitoly, abych se nedozvěděla, jak to bude dál.

06.01.2021 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška