DatabazeKnih100 DatabazeKnih100 komentáře u knih

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Anotace vypadala celkem zajímavě, a tak jsem si knihu pořídila. Ve skutečnosti je však samotný příběh daleko zajímavější, nápaditější a propletenější. Víc neprozradím, nerada bych ostatní, kteří se teprve chystají knihu číst, připravila o moment překvapení. Protože právě na překvapivém rozuzlení celá kniha stojí. Má však samozřejmě i jiné kvality. Věřím, že se při jejím čtení budete bavit od začátku až do konce stejně jako já.

29.08.2017 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Čtvrtá kniha od Deavera a opět parádní! V každém díle má pro nás autor připravené něco nového, zajímavého. V tomto případě to bylo seznámení s čínskou kulturou, která je tak odlišná od té naší.
Nepostradatelný byl zde čínský detektiv, který Rhymovi osvětloval myšlení jeho lidu, a kterého si Rhyme tak oblíbil. Stejně jako já. To jeho vyjadřování bylo skvělý, povídám :-)

24.08.2017 4 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Jak již někteří psali, kniha působí jako několik různých příběhů, které jsou do sebe tak nějak kostrbatě propleteny. Anotace slibuje mnoho, ale čtenář nakonec dostává oproti slibům velice málo.
Je to jedna z těch knih, u které si za měsíc už ani nevzpomenete, o čem vlastně byla.

24.08.2017 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

V tomto díle je i přes malý rozsah řečeno mnoho. Oceňuji krásný jazyk a velmi povedené některé slovní obraty. Citace, které zde někteří uvádí, hovoří za vše.
Věřím, že kdyby byl příběh zasazen do českého prostředí, měla bych ze čtení ještě o něco hlubší zážitek.

24.08.2017 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Této knize jsem dala šanci díky Čtenářské výzvě a nelituji času, který jsem strávila jejím čtením. Příběh odehrávající se na ostrově se mi líbil. Závěr již o něco méně. Nicméně hodnotím kladně.

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Dala jsem na fanoušky této autorky a přečetla jsem si další knihu z její tvorby. Tentokrát jsem do toho šla skutečně s tím, že to bude oddechové čtení z edice Červená knihovna. Nic jsem od toho neočekávala a musím přiznat, že jsem byla celkem mile překvapená. Dostalo se mi od všeho trochu, nechybělo napětí, kriminální zápletka, trocha dramatu, romantika ani pořádný závěr.

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Za mě trochu zklamání. Stejně jako jiní hodnotící jsem i já očekávala příběh s prvky thrilleru. Nakonec se skutečně jednalo o oddechové čtení z edice Červená knihovna. Nicméně příběh byl celkem zajímavý a hezky plynul. Jediné, co bych knize vytkla, je závěr, který byl na můj vkus až příliš přeslazený a všechny ty důvody hlavního hrdiny dost irelevantní.

01.06.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Pro mě trochu zklamání. V mnoha věcech souhlasím se zde hodnotícími. Unavovaly mě stále dokola omílané osobní problémy hlavních hrdinů. Stejně tak opětovný únos Holgerova příbuzného mě spíše otrávil, než že by příběhu přidal na napínavosti. Kniha mě zkrátka příliš neoslovila, bylo mi vcelku jedno, jak to všechno dopadne. Chyběla mi propracovanost, zajímavé dialogy, provázanost, originalita, napětí i řádně objasněný motiv pachatele.

16.02.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dle mého názoru mírně přeceňované dílo. Nepopírám, že má kniha určitou hloubku a sdělení. Také si myslím, že zcela pochopit ji může jen mentálně vyzrálý člověk, což ji povyšuje na něco více než jen pohádkový příběh. Přesto ale nesdílím názor většiny zde hodnotících. Za přečtení však rozhodně stojí.

19.01.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Super! Autor má příběh velice dobře promyšlený a vše je do sebe propletené tak akorát, aby byla po celou dobu udržena čtenářova pozornost, ale aby se čtenář do všeho nezamotal. Oceňuji krátké kapitoly, absenci zbytečných popisů a uvěřitelnost.
Jednu hvězdu odebírám za klišé v podobě osobních problémů hlavních hrdinů, především Mii Krügerové.

18.01.2017 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Pro mě velké zklamání. Celou dobu jsem čekala na něco, co prostě nepřišlo. Přiznávám, že bylo i několik světlých chvilek, kdy jsem si říkala, že se snad už konečně začíná něco dít, po pár stranách se však iluze opět rozplynuly. Příběh sám o sobě není špatný, ba naopak, má velký potenciál, bohužel je však na můj vkus napsán velice zdlouhavě a nezáživně.

27.12.2016 2 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Opět skvěle vykonstruované a promyšlené do posledního detailu. Musím říct, že jsem podobně uchvácená jako z prvního dílu, možná dokonce o něco málo víc. Kupodivu se mi líbila i ta spousta nových postav a nové prostředí, byla to příjemná změna. Nenudila jsem se ani chvilku. Skvělé!

16.10.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Za mě tedy o něco slabší než první díl. Ale na druhou stranu o trochu reálnější. Lincoln Rhyme na mě tentokrát nepůsobil jako člověk s nadpřirozenými schopnostmi v komnatě nejvyšší potřeby, což oceňuji. Celkově to však nebyla ani zdaleka taková bomba jako Sběratel kostí. Uvidíme, co autor předvede v dalším díle..

04.10.2016 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Naprosto geniální!
Některé věci jsou zde nereálné, chvílemi máte pocit, že má Lincoln Rhyme snad nadpřirozené schopnosti. Ale to vůbec nevadí, protože vás ten příběh tak pohltí, že tomu prostě věříte. Celí napnutí čekáte, co se bude dít dál. Mozkové závity vám jedou na plné obrátky. Přemýšlíte, kdo by tak mohl být pachatelem, jak na něho přijdou. Ale marně. Ten příběh je tak dokonale promyšlený a vykonstruovaný, že prostě nemáte šanci. Nakonec přijde překvapivý závěr, který vás naprosto dostane, protože do sebe všechno krásně zapadá.
Navíc hlavní postavy.. co říct, prostě si mě získaly.

07.09.2016 5 z 5

Mráz Mráz James Hayman

Kniha se mi moc líbila. Nejvíce ze všeho oceňuji, že autor neodbíhá od tématu a v celém příběhu zcela absentuje zdlouhavé popisování nepodstatných skutečností. Děj je napínavý a vyšetřování podrobné, popsané krok za krokem. Celkově dílo hodnotím jako velice vydařené.

07.09.2016 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Dle mého názoru hodně přeceňované dílo. Mám pocit, že jakmile se téma nějakým způsobem dotýká smrti, lidi to dojme a většinou jim to stačí k tomu, aby knihu vychválili a dále nejsou schopni objektivního hodnocení.
Upřímně jsem vzhledem k tématu i názvu (Jestli zůstanu) od příběhu čekala daleko hlubší myšlenky, úvahy. Dočkala jsem se však jen romantických vzpomínek na kluka, se kterým se k sobě ani příliš nehodili. A naopak popis vztahu k rodině a prožívání její ztráty bylo pro mě silně nedostačující.

02.09.2016 2 z 5

Jak zabít milionáře Jak zabít milionáře Nancy Martin

Kniha to určitě není špatná, ale já jsem se u jejího čtení prostě a jednoduše nudila..

02.09.2016 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Za mě opravdu povedená kniha. Nepůsobí vůbec prvoplánově. Naopak, kniha má hloubku, vše je vykreslené velmi realisticky a přesto, že jsou hlavní hrdinové teenageři, jistě příběh osloví všechny věkové kategorie. Přiznávám, že i nějaká ta slza ukápla, což se mi stává velice zřídka.
Doporučuji jak knižní zpracování, tak i to filmové, které je taktéž opravdu vydařené.

02.09.2016 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Přiznávám, že mám erotické romány docela ráda. Je tedy pravda, že jsem zatím žádnému nedala víc než tři hvězdy, ale na dlouhé večery bez partnera jsou fajn. Ale.. tuto knihu jsem nedočetla, nedalo se. Hodnocení Odpad! bych nedala žádné knize už jen proto, že si s ní dal autor práci, proto jedna hvězda.

31.08.2016 1 z 5

Nebe může počkat Nebe může počkat Cally Taylor

Autorčin záměr byl asi dobrý - oddechové čtení, které by však zároveň mělo přimět člověka zamyslet se nad životem jako takovým a uvědomit si, na čem opravdu záleží. Ale.. na můj vkus byl příběh až příliš infantilní, respektive jeho hlavní hrdinka a její počínání.

31.08.2016 2 z 5