DarthAndreas DarthAndreas komentáře u knih

Okultace a jiné povídky Okultace a jiné povídky Laird Barron

Na Okultaci jsem se těšil protože mne bavila jak autorova druhá sbírka hororových povídek, tak jeho thriller "Krev je můj chleba". Bohužel nemůžu Barronovu prvotinu hodnotit kladně protože všechny povídky do jedné jsou přinejlepším průměrné. Nejsou napsané špatně, ale ani jedna mi neposkytla znepokojivou atmosféru a pointy jsem buď uhodl předem nebo mne zklamaly. Ve výsledku tak je Okultace opravdu jen šedý průměr.

08.08.2020 3 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Neskutečně zajímavé a inspirativní čtení, které donutí i přemýšlet, a to se zas tak často nevidí. Kdybych mohl dám těch hvězdiček i 6.

11.01.2020 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Mrazivé svědectví o nelidských praktikách severokorejského režimu. Knihu bohužel kazí dvě věci. První je na můj vkus až příliš "bulvární" styl, kterým je kniha napsána. A druhou je nespolehlivost hlavního vypravěče a aktéra celého příběhu Sin Tong-Hjoka. Ten se totiž pár let po vydání knihy přiznal, že si některé části příběhu vymyslel, některé poupravil a některé i zamlčel. V některých případech pak pozměnil to, kdy se dané události staly (např. že byl mučen "až" ve dvaceti a ne už ve třinácti jak původně tvrdil). To ovšem nic nemění na tom, že pracovní tábory v KLDR existují a taková nebo podobná zvěrstva se tam dějí. A to je hlavním poselstvím Sinova příběhu.

07.07.2019

Otevřte sa, mraky Otevřte sa, mraky Denny Newman (p)

Příjemné oddechové čtivo na způsob Zeměplochy. Nic víc, nic míň, ale bohatě to stačí.

25.04.2019 3 z 5

Černá cesta Černá cesta Mel Odom

Neinvenčně napsaný relativně průměrný příběh, který primárně těží z příslušnosti k úspěšné herní značce. Jako odpočinkové letní čtivo mi to ale naprosto stačí a zavěrečných asi osmdesát stran bylo přece jen poměrně dobrých. Jediné co tak výrazně snižuje kvalitu knihy je naprosto zhůvěřilý překlad, který pravděpodobně korektora neviděl ani z vlaku a z něhož nejvíce ční nadměrné a ještě k tomu nesprávné používání slovícka jenž.

10.08.2018 3 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

I napopáté naprosto dokonalá zeměplošská jednohubka.

04.05.2018 5 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Batman a Lovecraft v jednom. Co víc bych si mohl přát?

18.01.2018 5 z 5