darkwood darkwood komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nikdy som pri knihe neplakala, ale dnes som sa skutočne neudržala. Krásne citlivo podaný svet pubertálneho dievčaťa v kontraste s istým spôsobom egoistickej matky. Nemôžem k tomu napísať nič viac, pretože si myslím, že túto knihu by si mal prečítať každý.

22.10.2021 5 z 5

Móda na Slovensku v medzivojnovom období (1918-1939) Móda na Slovensku v medzivojnovom období (1918-1939) Zuzana Šidlíková

Knihy Zuzany Šidlíkovej sú vždy dôkladne prepracované ako textovo, tak vizuálne. Ani táto nie je výnimkou. Kniha je rozčlenená do viacerých kapitol, v ktorých sa zaoberá napríklad textilným a odevným priemyslom na Slovensku, módnou kresbou, odevným grafickým dizajnom a inými. Kniha sa zároveň zaujímavo číta a je plná skvelých informácií. Odporúčam.

20.02.2019 5 z 5

Stratená (m)óda Stratená (m)óda Zuzana Šidlíková

Kniha je vynikajúco spracovaná ako po odbornej, tak aj grafickej stránke. Zaoberá sa nielen odevom, no popisuje aj témy okolo módnej fotografie, individuálnej výroby a výroby vo fabrikách, prípadne rozhovormi s dizajnérmi. Kto si chce zaspomínať, prípadne sa naučiť ako to všetko bolo, kniha je dokonalou svojho druhu.

V období vydania publikácia prebiehala v SNG v Bratislave aj rovnomerná výstava s rovnakým názvom a môžem povedať, že bola vynikajúca.

20.02.2019 5 z 5

Předčasný pohřeb (12 povídek) Předčasný pohřeb (12 povídek) Edgar Allan Poe

Aj keď to začalo typom ,,Počuli ste,čo sa stalo?", neskôr krásne popísané pocity ,,předčasne pohřbeného".

01.02.2019 4 z 5

Večný pocit nedele Večný pocit nedele Mirka Ábelová

Aj keď som fanúšikom ženskej literatúry, z tejto knihy som bola sklamaná. Nenazvala by som to ani poéziou, skôr vyplakávaním a hraním na zaujímavé momenty. 2 hviezdičky dávam za Luciine ilustrácie. Sorry.

18.01.2019 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Čítala sa dobre, skôr ma však zaujal začiatok knihy, potom to bolo akoby zrýchlene popísané. Fajn si to prečítať, ale aby som sa k tomu opäť vrátila, asi nie.

18.01.2019 2 z 5

B jako Bauhaus B jako Bauhaus Deyan Sudjic

Skvelé eseje zo súčasného dizajnu. Kto nepozná príklady, google vyrieši, náročnejšie čítanie, no oplatí sa aj tak.

16.12.2018 5 z 5

O ženskej skazenosti O ženskej skazenosti Decimus Iunius Iuvenalis

2 hviezdičky dostáva za Brunovského ilustrácie. Myzogýnstvo zakomplexovaného muža.

16.12.2018 2 z 5

Žena zo sekáča Žena zo sekáča Uršula Kovalyk

Knihu som prečítala na prvý šup. Trošku mi prekážali predvídateľné osudy a zápletky postáv. + dávam vtipným postrehom a dialógom, no stále je to pre mňa len dosť malé percento. Rovnako zo začiatku postava tvrdí ako sa snaží nájsť si prácu, aká je inteligentná a nevtieravá, nooo počas príbehu sa hlbšie neprejaví. Škoda.

10.12.2018 2 z 5

Design. Art dizajn. František Burian a študenti Design. Art dizajn. František Burian a študenti kolektiv autorů

Nový pohľad na dizajn. Asi tak by som charakterizovala knihu, ktorú editoval Zdeno Kolesár a Marián Laššák. Kniha je doplnená o výpovede absolventov a rozsiahlu fotografickú prílohu prác.

30.09.2018 5 z 5

Atlas sôch Atlas sôch Mišo Hudák

Ak chcete nájsť zaujímavé miesta, v ktorých sú osadené nádherné sochy, táto kniha bude vaším dokonalým sprievodcom. Odporúčam si nájdené sochy odfotiť a nalepiť do knihy.

30.09.2018 5 z 5

Ostroočko Ostroočko Kurt Vonnegut Jr.

Zo začiatku som nevedela, čo si mám o tom myslieť. Trochu mi niektoré situácie prišli plytké, no keď som sa začítala ďalej, zistila som, že je to vlastne dokonalé. Niekedy mi situácie pripomínali krásne sakrasticky opisanú realitu dneška. Asi najviac som si odtiaľ vzala prirovnanie : ,, žije si svoj epilóg", priamejšie prirovnanie istej etapy života si iným prívlastkom ani neviem predstaviť.

25.09.2018 5 z 5

Portrét Doriana Graya, Vejár lady Windermerovej, Balada o žalári v Readingu Portrét Doriana Graya, Vejár lady Windermerovej, Balada o žalári v Readingu Oscar Wilde

Kto sa nerozplače pri Infantkiných narodeninách, tak si tú knihu neužil.

Carrie Carrie Stephen King

Aj keď veľmi neobľubujem Kingove knihy, túto som si prečítala, keďže som videla obe filmové spracovania. Bola som milo prekvapená, postavy boli skvelo vykreslené, hlavne matka Carrie a rovnako ma nadchol samotný záver. Proste keď vyvraždiť celé mesto, tak poriadne :D

25.09.2018 3 z 5

Krásne vtipné básne doplnené autorovými ilustráciami.

Jezero Jezero Bianca Bellová

Oceňujem udržanie si celistvej pochmúrnosti, ale príbeh ma nezaujímal, dočítala som to skôr nasilu.

21.09.2018

Smútok v srdci, falafel v placke Smútok v srdci, falafel v placke Michal Belej

Autor má skvelý inteligentný humor a hlavne spracováva bežné denné situácie s určitou nadsázkou. Ďakujem Miško

21.09.2018 5 z 5

Kmeny 0 Kmeny 0 Tomáš Pospiszyl

Oproti Kmeny 1 je táto publikácia kvalitnejšie spracovaná ako po obrazovej stránke, tak aj textovo. Je za tým vidieť kopec práce. Odporúčam

21.09.2018 5 z 5

Kmeny Kmeny Vladimír Brož

Kniha síce pekne rozdeľuje jednotlivé kategórie, bohužiaľ to je tak asi všetko. Veľmi povrchné.

21.09.2018 2 z 5

Řeči do prázdna: 1897–1900 Řeči do prázdna: 1897–1900 Adolf Loos

Skvelý výber textov A.Loosa, kde sa vyjadruje k rôznym umeleckým, remeselným odvetviam. Texty sú veľmi trefne a vtipne napísané. Rozhodne zaujme aj čitateľa, ktorý nemá k umeleckej oblasti blízko. Prečítané na prvý šup.

27.08.2018 5 z 5