DariDerek DariDerek komentáře u knih

Ztracena v divočině Ztracena v divočině Anh Do

Vlčí dívka – Ztracena v divočině je po dlouhé době příběhem pro děti, který mne naprosto fascinoval. Syn vydržel poslouchat a zajímalo ho, jak všechno dopadne a když jsme zjistili, že bude druhý díl, řekl „hm“ a šel si po svých… Já řekla asi něco takto: „Cože?! To jako fakt? Já se nedozvím, jak to skončí? Já nezjistím, jestli najde rodiče?! Wtf??“ – ano, nějak taková byla má reakce, protože tohle vyprávění je naprosto úžasné.

20.09.2023 5 z 5

Ukradený vynález Ukradený vynález Lucy Brandt

Knížka, u které jsme se synem opravdu nasmáli? Ptáte se? Tak to odpovíme, že Ukradený vynález. Ještě teď se ho ptám, zda si na pití dá rybí limonádu nebo pískový koktejl.
Pokud hledáte vtipnou a napínavou knížku pro své malé čtenáře, cca od 9 let, tak si přečtěte, co je tato kniha zač, abyste věděli, že bude ta pravá pro vaše děti. (recenze v záložkách)

07.08.2023 5 z 5

Můj přítel vlk Můj přítel vlk Oldřiška Ciprová

Neberu vůbec v potaz to, že kniha Můj přítel vlk je pro děti a čtenáře od devíti let. Hlavním tématem jsou vlci, které já jako zvířata miluju a uznávám, tudíž tohle čtení bylo pro mne to pravé. Více v recenzi v záložkách (daramegan)

07.08.2022 5 z 5

Papírová kočka Papírová kočka Simona Martínková-Racková

Kniha Papírová kočka mne nejdříve ze všeho upoutala svým přebalem, protože jsem jasně rozpoznala ilustrace Petra Kopla, kterého naprosto zbožňuju ze Čtyřlístku a jeho Morgavsa s Morganou jsou mým (ano, mým!) klenotem v knihovně. Když jsem se začala zajímat, o čem příběh bude, bylo mi jasné, že to bude příjemné čtení, hlavně tedy pro dívky od cca 9ti let. Více v recenzi v záložkách.

24.06.2022 4 z 5

Holka od koní Holka od koní Carrie Seim

Holka od koní – vtipná, zábavná knížka pro čtenářky od 10 let, která jim nejednou vykouzlí úsměv na rtech. Pokud budou holky, které se do čtení pustí, milovat pohled na svět z koňského hřbetu, tak není co řešit, stane se tato knížka jednou z jejich nejoblíbenějších. Více v recenzi v záložkách - daramegan

12.05.2022 5 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Jane Clarke

Ačkoli je Hra na schovávanou už osmou knihou ze série o Zázračném štěňátku a Zázračném koťátku, u nás doma to byla premiéra, která rovnou dopadla na výbornou. Vůbec nevadí, že nemáte se svými dětmi přečtené předchozí knížky, i přesto si perfektně užijete společně strávený čas spolu a se štěňátkem. A budete mít tako já, chuť pořídit i ostatní díly.

02.05.2022 5 z 5

Patálie dráčka Gustíka Patálie dráčka Gustíka Iva Hoňková

Patálie dráčka Gustíka je nejen pohádkovým příběhem o dráčkovi, čarodějnici, kocourovi a jednom trpaslíkovi, ale také kuchařkou, ať už pro holky nebo pro kluky. Autorka ve vyprávění zaúkolovala dráčka k tomu, aby uvařil a připravil Trinčky, Jetelíčky, Šumajstr nebo Šmorn. Že si myslíte, že takové kouzelné jídla jsou o ničem? Nenechte se zmýlit, v knize zjistíte, že to jsou jídla, která moc dobře známe! Více v záložkách v recenzi :)

26.03.2022 5 z 5

Tajemná služebná Tajemná služebná Barbara Cartland

Knihy Barbary Cartland jsou pro mne sázkou na jistotu. U těchto příběhů si vždy odpočinu a ocitnu se v minulosti mezi vévody, lordy, potkám několik krásných dam, a někdy se i zasním nad okázalými gesty, které dnes už vymizely z povrchu zemského. Většinou mám (díky mé povaze) problém s hlavní hrdinkou a její naivitou, ale to nebyl případ knihy Tajemná služebná. Tady to bylo naprosto v pořádku. Více v recenzi v záložkách.

20.03.2022 4 z 5

Hravá angličtina v křížovkách Hravá angličtina v křížovkách Zuzana Pospíšilová

Dnes pro vás opět nemám recenzi jako takovou, ale ráda bych vám ukázala, jak se dá jednoduše, hravě a zábavně učit děti angličtina. Nelezou jim anglická slovíčka do hlavy? Mají „odpor“ k učení se jako takovému a nějakému memorování? Chcete, aby volný čas trávily smysluplně, zabavily se, ale mělo to i nějakou přidanou hodnotu? Pokud jsou vaše odpovědi ano, tak Hravá angličtina v křížovkách bude skvělým společníkem pro vaše ratolesti. Více v záložkách v recenzi.

19.03.2022 5 z 5

Pohádka z hnízda Pohádka z hnízda Irena Ričlová Lachoutová

Pohádka z hnízda je novinkou v nakladatelství Bambook, v edici čtení pro prvňáčky, kterou, jak pevně věřím, si oblíbili i rodiče, protože se tyto pohádky skvěle také předčítají před spaním.
To, co chci napsat hned teď, tak je má poklona autorce této pohádkové knížky, protože si celou pohádku i sama ilustrovala a tuto „schopnost“ opravdu obdivuju. Více v recenzi v záložkách.

18.03.2022 5 z 5

Logohrátky Logohrátky Zuzana Pospíšilová

Logohrátky jsou naprosto úžasné! Excelentní! Za tohle si autorka Zuzana Pospíšilová zaslouží zlatou hvězdu. A ač je prvotně tato knížka určena dětem, které mají řečovou vadu, tak je skvělou pomůckou i pro děti bez jakékoliv vady, protože ty ilustrace a ty básničky, ty úkoly z ní dělají zábavnou knížku pro všechny.

10.03.2022 5 z 5

Čarodějnice Eulálie Čarodějnice Eulálie Zuzana Pospíšilová

Před několika dny jsem vám zde představovala knížku Lumpíček a Rošťanda, od stejné autorky a stejné ilustrátorky, jako dnes. A přesto, že ti dva zlobivci byli skvělí, tak tahle Čarodějnice Eulálie je ještě lepší a jedná se o jednu z nejlepších knih od Zuzany Pospíšilové, kterou jsme doma četli.

08.03.2022 5 z 5

Anna a víly uličnice Anna a víly uličnice Zuzana Barilová

A opět další dětská knížka, která klame tělem. Už od prvního pohledu bych jasně řekla, že tohle čtení, Anna a víly uličnice, je spíše pro holčičky, ale chyba lávky. Ač jsou hlavní hrdinky dívčím kvartetem, bude se čtení líbit i klukům a chlapcům, protože to, co se na stránkách děje, pobaví každou dětskou duši a vykouzlí úsměv na rtech všem.
Ovšem pro nás, rodiče... mám rozporuplné pocity ze čtení.. pokud vás zajímá víc, v recenzi v záložkách se můžete dočíst.

23.02.2022 4 z 5

Zvířátka ze zoo Zvířátka ze zoo Václav Bárta

Zvířátka ze zoo je knihou pro všechny děti, které zbožňují zmiňované tvory v názvu. Ale co víc, vypravěčem je někdo, kdo dětem sdělí zajímavé, ale hlavně zábavné příběhy ze zvířecí říše. Jeho prostřednictvím si malí čtenáři užijí nejen dobrodružství, ale také velkou dávku humoru. Více v recenzi v záložkách, když budete chtít :-)

22.02.2022 5 z 5

Lucinka a ztracené štěňátko Lucinka a ztracené štěňátko Anne Booth

Další dětská knížka, která na první pohled působí jako holčičí záležitost, ale bude se líbit všem dětem, které mají rády zvířátka a hlavně pejsky, a nebude záležet na pohlaví čtenáře, protože jsou tam hrdinové z řad holek i kluků.
Lucinka a ztracené štěňátko je velmi milým příběhem, který mne překvapil a ač mě ilustrace nikterak neoslovily, tak vyprávění mi vše vynahradilo.

15.02.2022 5 z 5

Na výletě v raketě Na výletě v raketě Dagmar Medzvecová

Knížka pro kluky i holky, dobrodružná, napínavá, plná kouzelných okamžiků. Nejen, že děti společně se skřítky objeví téměř všechny planety naší sluneční soustavy, ale také se pobaví a možná i něčemu přiučí. Na výletě v raketě je pro všechny čtenáře, cca od sedmi, osmi let. Více v recenzi v záložkách.

31.01.2022 5 z 5

Zámecká strašidla Zámecká strašidla Iva Hoňková

Nová knížka pro děti od autorky Ivy Hoňkové, je opět skvělým, vtipným příběhem, s nádechem tajemna, protože hlavní hrdinové jsou strašidla. A ne je tak ledajaká strašidla, jsou přímo Zámecká strašidla.
Všechny děti, které se pustí do čtení, už od prvňáčků, až klidně po ty starší, co ještě pohádky vyhledávají, si přijdou na své – trochu strachu, ale hlavně spoustu srandy. Celá recenze v záložkách - daramegan.cz

10.12.2021 5 z 5

Řemeslné pohádky Řemeslné pohádky Sandra Dražilová Zlámalová

Pokud hledáte knížku, kde budou krátké pohádky, buď pro začínající čtenáře nebo vhodné pro předčítání před spaním, tak Řemeslné pohádky jsou ty správné. Jsou nejen zábavné, ale také poučné. A určitě budou děti bavit.

28.09.2021 5 z 5

Magický autobus Magický autobus Marek Hladký

Z velké většiny jsou dětské knížky, které se mi dostanou do rukou, doslova úžasným počtením a pokoukáním. Proto se na každou jednotlivou s mým synem těšíme, co nového nás čeká. Magický autobus jsme otvírali s velkým očekáváním (ano, zrovna má období řidičů autobusů), ale dostavilo se zklamání. Více v recenzi v záložkách.

12.07.2021 3 z 5

Strašidlář - Mezi námi přízraky Strašidlář - Mezi námi přízraky Hynek Klimek

Další Strašidlář – Mezi námi přízraky vás už podle názvu zavede za někým, kdo hřešil a po smrti nenašel pokoj. Některé takové přízraky již byly zmíněny v předchozích knihách, o čemž vypravěč Ignác informuje a zaobírá se dalšími, více známými a proslulejšími přízraky, takže se malí čtenáři také něco přiučí o historii.

19.06.2021 4 z 5