DariDerek DariDerek komentáře u knih

Lušti, hádej, čti si Lušti, hádej, čti si Zuzana Pospíšilová

Pracovní sešit s názvem Lušti, hádej, čti si napsala Zuzana Pospíšilová, kterou můžete znát z několika mých recenzí, jelikož je nejen úspěšnou, ale také skvělou autorkou dětských pohádek.
Ilustrace, které doplňují tento sešit má na svědomí Drahomír Trsťan a ani tento kreslíř a ilustrátor vám neznámý nebude. Věřím, že jakmile se podíváte už jen na úvodní stránku, bude vám jasné, která bije. ????

No, a tito dva úžasní umělci dali dohromady pracovní sešit pro děti, které rády luští křížovky, vybarvují omalovánky, řeší hádanky a čtou kratší texty, protože ty dlouhé jsou na ně prostě a jednoduše ještě moc dlouhé.

24.11.2020 4 z 5

Shalom, má lásko Shalom, má lásko Jan Žáček

Jan Žáček je velmi produktivní spisovatel, na svém kontě má již více než třicet knih. Já se ale přiznám, že až s knihou Shalom, má lásko jsem se poprvé setkala s autorem, ale rozhodně toho nelituju.
Tento příběh měl všechno, co má dobré vyprávění mít, všechno bylo tak akorát, aby mě čtení bavilo a hlavně, abych chtěla číst dál, dokud nebude konec. Více v recenzi v záložkách

17.11.2020 5 z 5

Dva netopýři na talíři Dva netopýři na talíři Dagmar Medzvecová

Další dětskou knihou, kterou jsme se synem četli před spaním je detektivní příběh s názvem Dva netopýři na talíři. Tohle čtení je trochu složitější, takže můj čtyřletý syn neudržel pozornost, jak by bylo zapotřebí, a proto doporučuju všem malým detektivům, cca od šesti let. ???? Více v recenzi v záložkách.

17.11.2020 5 z 5

Slunce v dešti Slunce v dešti Mária Ďuranová

Slunce v dešti je románem pro ženy, který je sice lehce předvídatelný, ale hrdiny si zamilujete a nebude vám vadit, že spoustu věcí uhádnete dopředu. Čte se s neskutečnou lehkostí, možná právě proto, že autorka dala do děje mnoho situací, které se v našich životech dějí dennodenně. (více v recenzi v záložkách)

09.11.2020 5 z 5

Plašmyška Plašmyška Kateřina Kubalová

Před dvěma dny jsem vám zde dávala recenzi na knihu o kouzelných karamelkách od autorky Kateřiny Kubalové a autorčinou tvorbou pokračuji i teď. Plašmyška je totiž příběh z jejího pera a musím uznat, že doma jsme se s ním bavili pouze dva večery, mému synovi se líbila nejen Plašmyška, ale také obrázky, kterých je v knize dost.

03.11.2020 5 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

Kouzelné karamelky na dobrou noc matou tělem! Díky obalu knihy, který je růžový, byste si mohli myslet, že se v této dětské knize ukrývají pohádky pro holčičky. Ale vůbec to tak není, nenechte se zmást. Jsou jak pro holky, tak pro kluky, pro všechny děti, které sem tam zlobí, pro všechny, které nechtějí sem tam poslouchat rodiče, pro všechny, které sem tam umí být protivné. ???? (více v recenzi v záložkách)

01.11.2020 5 z 5

Strašidlář - Mezi námi starobylými strašidly Strašidlář - Mezi námi starobylými strašidly Hynek Klimek

Strašidlář – Mezi námi starobylými strašidly je druhým strašidlářem, který máme doma a který jsme se synem četli. Jenže s ním to bylo těžké, on tak miluje mapy, že jsme pokaždé při čtení zůstali trčet i deset minut na mapě a nehnuli se z místa. Takže jsem počkala, až usne a do čtení se pustila sama, udělala jsem dobře. Brrr, určitě by se bál. ????(více v záložkách v recenzi)

31.10.2020 5 z 5

Plnou parou do pohádky Plnou parou do pohádky Iva Hoňková

Pravdou je, že mne, jako dospělého čtenáře, zaujala kniha Plnou parou do pohádky úplně z jiného důvodu, než mého syna, kterému jsem předčítala před spaním. A to proto, že mašinka Třistadesítka, která vypravuje příhody, je z Nového Jičína a brázdí okolí podél řeky Odry, což je mi velmi blízké – jsem z Ostravy a líbí se mi to pomyšlení, že zrovna tady někde taková mašinka je. ???? (více v recenzi v záložkách)

26.10.2020 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Dobře. Takže začnu asi takto. Ve svém „čtenářském životě“ jsem už přečetla mnoho historických románů, ať už inspirovanými skutečnými událostmi, nebo fikce, ať už od přeživších, nebo zprostředkovaně přes příbuzné či novináře. Každý příběh z doby druhé světové války, všechna vyprávění, které se odehrávají v takzvaném pekle na zemi, čili v Osvětimi či jiném koncentračním táboře, jsou velmi silné, poutavé a devastující lidskou duši.
Černá a purpurová se téměř vymyká všemu, co jsem zatím četla. Ač je tento autorův příběh fikcí, je založen na skutečných událostech, které se opravdu staly, a je napsán naprosto bravurně. Více v recenzi na portále Chrudimka.

20.10.2020 5 z 5

Domácí zvířátka: Čtení s babičkou Domácí zvířátka: Čtení s babičkou Veronika Kubáčová

Jak už název knihy Domácí zvířátka napovídá, tato pohádková kniha je o zvířatech, které můžete chovat na statku či farmě u vás doma. Navíc podtitul „Čtení s babičkou“ tam není jen tak. Není to pouhým vyprávěním o domácích miláčcích, ale malí čtenáři se lecčemu přiučí a pobaví se.

09.10.2020 5 z 5

Objevujeme dinosaury Objevujeme dinosaury Cristina M. Banfi

Už pár dní nám doma na nočním stolku leží kniha s názvem Objevujeme dinosaury. Ač to není žádná pohádka, ale naučná knížka, ilustrace mého syna nepřestávají udivovat. Odtud také plyne naše víkendová návštěva v dinoparku. A myslím, že i Ježíšek na nějakého toho dinosaura nezapomene, začínají být v kurzu v naší domácnosti. ????

07.10.2020 4 z 5

Můj kamarád dinosaurus Můj kamarád dinosaurus Petra Martišková

Můj kamarád dinosaurus je dětským příběhem, který se bude líbit holkám i klukům, hlavně musí mít rádi dinosaury. Ten je totiž důležitým a hlavním bodem celého vyprávění. Autorka vytvořila dětské hrdiny, kteří mají pod čepicí a s pomocí rodičů dokáží téměř nemožné a nevídané.

04.10.2020 5 z 5

Kravál v kanále Kravál v kanále Antje Szillat

Druhý díl o skunkovi Ferdovi, pardon superdetektivovi skunkovi Ferdovi, s podtitulem Kravál v kanále, je podle mého názoru lepší než díl předchozí. Ač je to kniha pro děti od devíti let, sama jsem musela vyvinout „značné“ úsilí, abych přišla na kloub tomu, proč postupně všechny zvířata ze čtvrti mizí a kam. Kdo za tím stojí. Myslím si, že malí čtenáři budou nadšeni a že si zahrají na detektivky, společně s Ferdou a Tondou, na maximum.

29.09.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Naprostá bomba. Jossie jako vyšetřovatelka je pro mne něco jako Erika Fosterová od R. Bryndzy, ale více vyrovnanější. Ač nemá na růžích ustláno, hodlá s tím něco dělat, takže je navíc ještě jakýsi prototyp superhrdinky, která se nenechá odradit a semlít okolnostmi. Celý příběh je skvěle zamotaný, a ač mi nejdříve nesedělo to, co se odehrává na tak malém městečku, v konečném důsledky to bylo dobře promyšlené. Za mě perfektní díl nové série a rozhodně si nenechám ujít ani díl následující.

24.09.2020 5 z 5

Zážitky rozvedeného muže Zážitky rozvedeného muže Ivan Galambica

Když bych se vás zeptala, kdy naposledy jste se od srdce zasmáli nad nějakou knihou, co byste mi odpověděli? Která to byla? Já bych řekla, že osobně se to stalo u knihy Zážitky rozvedeného muže. Absurdní situace, někdy velice politování hodné, ale přitom vtipné, směšné a brané samotným hrdinou s nadhledem a postojem ryze mužským, bylo naprosto skvělé čtení, které jsem si užila. A tak tady žijeme…

02.09.2020 5 z 5

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi Petra Martišková

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi je dětskou knihou, která bavila i mne jako dospělou. Má v sobě trochu napětí, které děti při čtení pocítí sami na sobě a budou hledat záškodníka v partě, který jim ničí věci, společně s hlavní hrdinkou příběhu, s Rozárkou.
Téměř na každé dvoustraně objevíte obrázek, který Marie Nováčková ilustrovala tak, aby na první pohled zaujaly. Nejen svou velikostí, ale také barevností.

27.08.2020 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Když jsem dávala fotku knihy Rande na balkoně na Instagram, napsala jsem tam, že bylo jen otázkou času, než se mi dostane do ruky kniha, která bude napsána v souvislosti s koronou. Ale pokud se budou takové knihy rozmáhat, ovšem v duchu takovém, jako je tato kniha mladé italské autorky Felicii Kingsley, tak proti tomu nic nenamítám, a naopak žehnám všem autorům, i těm budoucím. ????

21.08.2020 4 z 5

Panda Fanda Panda Fanda Monika Nikodemová

Panda Fanda je milým příběhem o pandovi, který nevydržel ani chvilku posedět a pořád potřeboval objevovat svět okolo sebe.
Autorka Monika Nikodémová, společně s ilustrátorkou Veronikou Balcarovou, vymyslely dobrodružný, napínavý příběh, pro všechny kluky a holky, pro zvídavé děti, trochu poučný, trochu zábavný, ale stoprocentně poutavý.

20.08.2020 5 z 5

Co věděla moudrá želva Co věděla moudrá želva Iva Gecková

Co věděla moudrá želva je velmi milá, pohádková knížka, která mne překvapila. Není zrovna první, kde by se nevyskytovala fungující rodina – tatínek – maminka a dítě, ale je to určitě jedna z prvních, která se nebojí tímto tématem zabývat „hlouběji“, tak aby se děti změn nebály. Za to patří autorce obrovský dík.

28.07.2020 4 z 5

Pekelné příběhy čertí babičky Pekelné příběhy čertí babičky Iva Gecková

Autorka, Iva Gecková, se opět překonala. Její kniha Pekelné příběhy čertí babičky je naprosto úžasnou, vtipnou, dětskou knihou, která potěší i dospěláky. Ilustrace, o které se postaral Drahomír Trsťan tomu dodávají už jen pomyslný punc dokonalosti. Více v recenzi v záložkách.

08.06.2020 5 z 5