DariDerek DariDerek komentáře u knih

Ptačí štěbetání Ptačí štěbetání Marcela Kotová

Ptačí štěbetání na první pohled bude působit jako pracovní sešit. Měkká vazba, velké A4 listy a prostor k tomu, aby děti do knihy psaly… Ale nenechte se úplně ošálit, obsahuje 12 krátkých příběhů, kdy z každého se děti nenásilnou formou poučí, jak se v lese chovat a nechovat. Více případně v recenzi.

13.06.2021 4 z 5

Cesta do nebes Cesta do nebes Barbara Cartland

Barbara Cartland se stala takovou mou malou sázkou na jistotu. Pokaždé, když mám dost všech příběhů, u kterých musím přemýšlet nebo se prolévá krev nebo se honí zloduši, vím, že její knihy mě „zklidní“. Nejinak je tomu i s knihou Cesta do nebes.

12.06.2021 4 z 5

Shiny Broken Pieces Shiny Broken Pieces Dhonielle Clayton

Shiny Broken Pieces je druhým dílem ze série o baletkách, které vysloveně dřou na tom, aby byly ze všech nejlepší. Dokáží si dělat naschvály a intrikovat, jako by nebyly šestnáctileté studentky, ale staré ženské, jež toho zažily víc než je vůbec možné. Ač nepatřím mezi vyznavače tohoto tance, a nikdy – upřímně – nebudu, tato série mne chytla hned od samotného začátku. Více případně v recenzi. :-)

11.06.2021 5 z 5

Adam detektivem Adam detektivem Zdeňka Študlarová

Horká novinka z nakladatelství Bambook, Adam detektivem, není jen příběhem, u kterého se malé děti pobaví a užijí si napínavé dobrodružství, ale zapojí také mozkové závity a budou muset použít své znalosti. A když bude vše hotové, dostanou také pár tipů k tomu, jak se zabavit jako pravý detektiv doma.

15.05.2021 5 z 5

Čumidlo a fujtajblíci s hradním tajemstvím Čumidlo a fujtajblíci s hradním tajemstvím Hynek Klimek

U nás doma oblíbený autor (díky Strašidlářům) se dostal na řadu opět se strašidlem, ale tentokrát s Čumidlem. Tohle strašidlo, něco na způsob dráčka, s velkýma, opravdu obrovskýma a vykulenýma očima, ukáže malým čtenářům, nenásilnou formou, co dělat můžou a co by opravdu neměli. Co je správné a co naopak správné není.

16.04.2021 4 z 5

Strašidlář - Mezi námi městskými strašidly Strašidlář - Mezi námi městskými strašidly Hynek Klimek

Další Strašidlář, o kterém vám dneska napíšu něco málo, je Strašidlář – mezi námi městskými strašidly. Tento díl opět řadím mezi ty dětsky více strašidelné a napínavé, protože právě ty nadpozemské bytosti, se kterými se prckové v knize setkají, jsou strašidelné tím, že se potulují na ulicích, kudy denně prochází.

27.03.2021 4 z 5

Den ve starověkém Egyptě Den ve starověkém Egyptě Jacopo Olivieri

Kniha Den ve starověkém Egyptě se drží standartního schématu, tak jako všechny tři předchozí díly. Nejdříve se tedy malí čtenáři dozví trochu z té staroegyptské historie,
Pak už následuje samotný příběh Averiona, který v sobě skýtá nejen pořádné dobrodružství, ale také trochu humoru a nějakého ponaučení.

17.03.2021 5 z 5

Tajemství a záhady Tajemství a záhady Arthur Conan Doyle

Tajemství a záhady je soubor povídek autora Sira Arthura Conana Doylea, kterého jistě nemusím představovat. Jeho jméno zná určitě každý, když ne kvůli ničeho jiného, tak jen a pro jeho román Pes baskervillský či úžasného Sherlocka Holmese. Už na prvních stránkách jsem se začetla – jelikož životopis autora je nejen zajímavý, ale překladatelka Věra Klásková napsala úvod tak, že vás bude bavit každé jeho písmenko. Dozvíte se, kdy byl autor povýšen do šlechtického stavu a za co, kolik vytvořil za svůj život beletristických děl, jak to měl s Sherlockem Holmesem a také proč se nakladatelství Leda rozhodlo vydat jeho povídky. A více se už dozvíte v recenzi v záložkách.

19.01.2021 5 z 5

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Žena v bílém kimonu je román, který v sobě mnohé skrývá. Ať už velkou dávku odvahy, naděje, lásky, tak také smutku, nepochopení a v neposlední řadě mnoha tajemství, které budete s každou otočenou stránku odhalovat. více v recenzi v záložkách

25.12.2020 5 z 5

Zas a zas Zas a zas Halldór Armand

Zas a zas je velmi nenápadná kniha, která vás možná neuhrane svou obálkou, ale svým obsahem by určitě měla, pokud ji dáte šanci. Patří do edice evropské literatury a její autor, Islanďan Halldór Armand napsal příběh, který má v sobě obrovskou sílu a ač se zaměřuje na národnost, která mi není příliš blízká, děj mne dostal do kolen. více v recenzi v záložkách

22.12.2020 4 z 5

Den ve společnosti Aztéků Den ve společnosti Aztéků Jacopo Olivieri

Avery je obyčejný kluk, který ovšem dokáže cestovat časem. Nevíme, jestli je to doopravdy, nebo jenom v jeho fantazii, ale ono je to jedno, hlavní je, že tentokráte se dostane do roku 1512, do Aztécké říše, za vlády Montezumy, a děti se přiučí spoustu zajímavých informací nenásilnou, zábavnou formou. více v recenzi v záložkách

16.12.2020 4 z 5

Kouzelný pelíšek Kouzelný pelíšek Zuzana Pospíšilová

Kouzelný pelíšek je pro všechny děti, které mají pro strach uděláno, nebojí se tmy a nočního dobrodružství, mají pořádnou dávku fantazie a hlavně, mají rády zvířátka, protože těch se v příběhu vyskytuje dost. více v recenzi v záložkách

12.12.2020 4 z 5

Bleší cirkus Bleší cirkus Jan Pavel

Bleší cirkus je útlá novela českého autora, která vypráví o muži, jenž to nemá v životě lehké, ale musí udělat vše pro to, aby se s tím popasoval a mohl být sám na sebe hrdý.
Už od prvních stránek budete vědět, že tento příběh není zbytečně ničím přikrášlený, hlavní hrdina je i vypravěčem a společně s ním se dozvíte o několika důležitých událostech, které ho dostaly tam, kde bude na konci celého příběhu. Více v recenzi v záložkách.

11.12.2020 4 z 5

Den ve starověkém Římě Den ve starověkém Římě Jacopo Olivieri

Už dlouho jsem neměla v ruce knihu, která by byla zábavná, poučná, ale bez očividného učení, krásně ilustrovaná, zabývající se historií. A tohle všechno splňuje Všudybyl Avery – Den ve starověkém Římě. Jak už název napovídá, v této publikaci půjde o historii Říma, při jejím čtení jsem si oprášila několik znalostí a zaplnila i pár mezer. více v recenzi v záložkách

10.12.2020 5 z 5

Izabela ... a smrt šeptá o lásce... Izabela ... a smrt šeptá o lásce... Eva Ava Šranková

Poprvé jsem se s autorkou seznámila, když jsem četla její knihu Hříchy mocných, kterou vydalo nakladatelství Fortuna Libri v minulém roce. Věděla jsem, že i teď mne čeká historická romance, se kterou si slovenská spisovatelka pohrála tak, aby každá čtenářka po dočtení měla mírumilovný pocit, že všechno je v pořádku, že i když se nedaří, osud ví, co s vámi zamýšlí a vše je napsáno ve hvězdách. A přesně o tom je Izabela, o touze, o lásce, o upřímném milování tělem i duší, o odvaze, a snaze bojovat proti všemu a všem, až do vítězství. více v recenzi v záložkách

06.12.2020 3 z 5

Strašidlář - Mezi námi ze záhrobí Strašidlář - Mezi námi ze záhrobí Hynek Klimek

Strašidlář – Mezi námi ze záhrobí je za mne zatím nejlepším dílem. Je to poprvé, co si myslím, že příběhy dostály jménu knihy a jsou strašidelné. Tedy samozřejmě ne pro mne, ani pro ostatní rodiče, ale pro děti určitě budou. Vždyť bubáků, duchů a kostlivců se bojí všechny, takže když se tyto bytosti (jestli je tak můžu nazvat) objeví ve vyprávění, které se mohlo odehrát kousek od místa, kde bydlíte, rozhodně se děti minimálně zamyslí, jestli tam ještě jsou… více v recenzi v záložkách

06.12.2020 5 z 5

Papírové vlaštovky: 25 rychle složených a ke startu připravených modelů Papírové vlaštovky: 25 rychle složených a ke startu připravených modelů Thade Precht

Na začátku vás autor nejdříve seznámí se základy skládání a se symboly, které jsou určené k tomu, abyste vše poskládali jak máte. Nezapomene připomenout, na co si dát pozor, jaké nástroje a materiál budete potřebovat.

Následuje rozdělení vlaštovek podle typu a troufnu si říct i podle složitosti. Klasika jsou šipky, které známe všichni, pak vás čekají kluzáci a nakonec umělecké modely. 25 přesných a podrobných návodů na vlaštovky, které budou jak dospělé, tak děti.
Tak co, kterou si poskládáte jako první? Bude to Moucha, Platýs, Lenochod nebo Létající ryba? ???? (více v recenzi v záložkách)

03.12.2020 5 z 5

V kůži rytíře V kůži rytíře Oldřiška Ciprová

Skvělý příběh pro čtenáře od cca jedenácti let, o statečném rytíři a jeho novém panošovi. O tom, jak pomáhat je důležité a může se to vyplatit, protože tím člověk může získat něco, o čem se mu ani nesnilo.
Příběh o důvěře, o strachu, o rytířském boji, o tom, že není všechno takové, jak se na první pohled může zdát. To všechno je útlá knížka pro mladé čtenáře, s názvem V kůži rytíře. (více v recenzi v záložkách)

01.12.2020 5 z 5

Najdi mě! Mořské dobrodružství s vlkem Bernardem Najdi mě! Mořské dobrodružství s vlkem Bernardem Agnese Baruzzi

Na několika stránkách velkoformátové knihy Najdi mě! na vás vykoukne spousta úkolů. Vždy na dvoustraně budou oči dětem přecházet, a nejen jim, věřím, že i někteří rodičové to budou mít stejně, protože se bude na první pohled zdát, že tam nemůže být nic odlišného. Ale opak je pravdou.
Každá dvoustrana má svůj úkol, a vy musíte vlku Bernardovi pomoci. Tedy ne vy, drazí rodičové, ale vaše děti.
Najít rybu, která není jako všechny ostatní, najít určité rozdíly, najít podle zadání obrázky a podobně. Není to nic složitého a věřím, že se s tím poperou i malé děti – od tří, čtyř let. (více v recenzi v záložkách)

29.11.2020 4 z 5

Dobrodružství mašinky Vendy Dobrodružství mašinky Vendy Lucie Krystlíková

Jistě to všichni znáte, ať už u svých dětí, sourozenců nebo neteří a synovců. V období dětství se u dětí projevují různé větší náklonnosti k různým věcem. Dám příklad. Před několika měsíci to u nás bylo prasátko Peppa a traktory, ještě nedávno to byla Tlapková patrola a dinosauři, no a v těchto dnech kupuju vše, co vypadá jako vlak. Takže je vám jasné, že dětská knížka Dobrodružství mašinky Vendy se četla ihned, co přišla. (více v recenzi v záložkách)

27.11.2020 4 z 5