DarekDevil DarekDevil komentáře u knih

Cvičebnice španělské gramatiky Cvičebnice španělské gramatiky Olga Macíková

Vynikající na procvičování.

24.06.2019 5 z 5

Velká španělská gramatika Velká španělská gramatika Olga Macíková

Doporučuji tuto učebnici. Je to skutečně vyčerpávající přehled španělské gramatiky. Navíc velmi přehledně a srozumitelně zpracovaný. Přiložená cvičebnice je velmi příjemným doplňkem.

24.06.2019 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Napínavá deketivka se spoustou nečekaných zvratů a odhalení. Kniha se čte velmi dobře a nemá žádné hluché místo. Hlavní postava (lékař) je sympatický vypravěč a parťáku mu dělá neméně sympatická a obětavá láska z mládí.

30.05.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Moje první kniha od Hannah a moc se mi líbila. Z kniha je znát, že Hannah je zkušená "vypsaná" autorka, která svému řemeslu rozumí. Dobře propracovaná zápletka a silné emoce. Není to však žádný přeslazený doják, není to červená knihovna. Emoce jsou uvěřitelné, reálné a jsou servírovány v přiměřené snesitelné míře (příběh je volně inspirován skutečnými lidskými osudy). Krutost války a fašismu je trochu upozaděna (mně nevadilo) a děj je soustředěný na konání dvou hlavních ženských postav. Nepoznal jsem kdo vypráví - tipoval jsem druhou sestru :-) (pozn. tento komentář se vztahuje k anglické verzi)

25.05.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Méně humoru (to mně mrzí) než v předchozích dílech, trochu dějově překombinované (a ne moc věrohodné), ale přesto stále velmi čtivé a bavící. Myslím že autor tu zápletku mohl zjednodušit a přidat více svého typického humoru.

23.05.2019 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Četl jsem v originále. Nepamatuji si knihu u které bych se tak příšerně nudil. Tato kniha je velmi nudná a o ničem. Možná, kdybych byl zhulená fetka s dredy na makovici, tak by mě to bavilo a našel bych v tom nějaký skrytý smysl, ale takto jsem to dočetl jen kvůli procvičení angličtiny. Jedinou výhodou této knihy je že autor nepoužívá neobvyklá (málo používaná) slovíčka, kvůli kterým bych musel hledat ve slovníku, ale vystačí si s těmi běžně užívaný slovíčky a slovními obraty.

23.05.2019 odpad!

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Četl jsem v originále a moc se mi to líbilo. Dobře vystavěný a napínavý thriller.

28.04.2019 5 z 5

Islám a Západ Islám a Západ Luboš Kropáček

Autor si strašně moc sluníčkově přeje, abychom vycházeli s muslimy po dobrém. Toto jeho vnitřní přesvědčení textem prostupuje a bohužel ve výsledku kniha není věcným a neutrálním textem, ale textem které naplňuje přísloví "přání otcem myšlenky". Autor knihy neopomene sebemrskačsky obvinit (dnes velmi moderní) náš civilizační okruh z toho, že za ošklivé chování muslimů můžeme vlastně my (prý kvůli kolonizaci) a řešení nachází v tom, že si sedneme ke stolu a budeme spolu pěkně diskutovat. Autor však zapomíná, že na diskusi musí být nejméně dva a musí být vůle. A ta na straně muslimů zatím chybí. Autor také ignoruje fakt, že islám je neslučitelný s demokracií a pojetím lidských práv tak jak je uplatňuje Evropa, USA ap., takže těžko můžeme o některých věcech diskutovat a nacházet společné řešení. Příklad za všechny: my přiznáváme ženám plná práva .... arabský svět však ženy považuje za neplnohodnotné bytosti ... tak jaká diskuse, o čem?

05.12.2018 1 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Jedním slovem paráda. Partička Carl, Asad, Rose, Gordon je v detektivní literatuře jedinečná. Moc se mi líbí charaktery těchto postav a pak zejména oceňuji to, že autor detektivní vyprávění prokládá jemnými vtípky. Tři příklady za všechny: když se Carl ožere jak dělo, tak to Asad komentuje, že má kočkovinu, když se baví o ženské, která skončila v blázinci, tak Asad říká, že skončila v cvočkárně a když se koukají na video, kde si chlap prožene hlavou kulku, tak to Asad zhodnotí no a to je celý, byl to levák :-) ...to jsou moc milé vtípky. Taky se mi líbí nevyslovené proslovy a komentáře Carla. No a to jak si dá ráno obvykle šlofíka, to je taky bezva :-)

20.11.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přečetl jsem prvních 200 stran, zbytek prolistoval a pak přečetl posledních 20 stran. To se mi u knihy stalo jen 2x. Je to jedna velká nuda a zklamání.

16.11.2016

Síra – Život Mohameda Síra – Život Mohameda Bill Warner (p)

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro všechny "vítače", "multikulturalisty", "sluníčka", "kavárenské diskutéry a povaleče" a další podobná indivudua, která ačkoliv si nic nenastudují, tak přesto vykřikují do světa své halucinace, že islám nás může obohatit a že lidé jsou hodní ....... nepopírám, že mohou být hodní muslimové, ale nemění to nic na faktu, že prorok Mohamed je jejich vzor ... a jaký je to vzor? ..... to se dočtete právě v této knize ... prorok Mohamed byl vrah, zloděj, tyran, otrokář, znásilňovatel žen, pedofil .... rozhodně to nebyl pokojný Buddha nebo vzdělaný Sokrates či Marcus Aurelius .... byl to nevzdělaný hlupák, který si z násilí a teroru udělal ctnost , aby uspokojil své mocenské choutky a osobní perverze .... ano tohoto proroka mají hodní muslimové za svůj vzor ... rozhodně stojí za přečtení (plus k nastudování další materiály na které kniha odkazuje).

27.09.2016 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Kniha se mi líbila, je velmi dobře propracovaná, autor stupňuje napětí až do překvapivého finále. Hlavní hrdinka mi sympatická nebyla ani trochu. Jednak to byla v podstatě běhna, jednak se v závěru projevila jako stejná psychopatka jako hlavní záporná postava, ale především mě celou dobu udivovala svojí hloupostí. V této knize vůbec autor nešetřil hodně divnými charaktery - to jak je vykreslil se mu moc povedlo. Přesto mne však tato kniha zaujala o něco míň než předchozí dvě knihy autora (ale to je asi tím, že když je mi hlavní postava nesympatická tak se mi kniha méně líbí). Doufám, že autor neusne na vavřínech a připěchá s dalším pokračováním.

27.09.2016 4 z 5

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Simmela mám moc rád, ale tahle kniha mne moc neoslovila. Možná je to tím že věda, kterou Simmel popisoval hodně pokročila a proto mi ta zápletka přišla trochu přitažená za vlasy. Také mi vadilo mnoho postav, které se v knize objevovaly.

12.07.2016 3 z 5

Ve tmě jsou jen temný stín Ve tmě jsou jen temný stín Johannes Mario Simmel

Kniha se mi líbila, ale ne tak jako jiné knihy od Simmela. Dějová zápletka mi přijde trochu překombinovaná ale přesto knihu mohu doporučit.

15.03.2016 4 z 5

Nechte prosím kytky žít Nechte prosím kytky žít Johannes Mario Simmel

Skvělá kniha, která na mne zapůsobila skoro stejně tak silně jako Láska je jen slovo. Asi nikdo jiný neumí tak dobře propojit milostný příběh, krimi zápletku a společenské problémy, tak jako Simmel. Kocourkovi jsem fandil, aby mu to všechno vyšlo. Veverka musela být mimořádně fajn ženská a ta Yvonne mrcha k pohledání. Vůbec se nedivím, že chtěl Duhamel od ní uprchnout a začít nový život. Líbí se mi i filozofické úvahy, které jsou v knize - není jich naštěstí moc, tak akorát a na správném místě. Nad některými myšlenkami jsem se zastavil a přemýšlel.

04.03.2016 5 z 5

Sni svůj bláhový sen Sni svůj bláhový sen Johannes Mario Simmel

Pan spisovatel Simmel mne opět zaujal, dojal, přinutil k zamyšlení a dovolil mi, abych s ním strávil příjemných pár hodin čtením jeho příběhu. Příběh je dosti smutný, až depresivní, ale je v něm současně vyjádřena naděje a touha žít klidný a štastný život. Knihu si budu pamatovat i po letech a to je pro mne vizitka toho, že je kniha skvělá.

25.02.2016 5 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Knihu jsem četl v anglickém orginále poté co jsem zhlédnul seriál HBO. Kniha oproti seriálu doplňuje řadu zajímavých informací a moc se mi líbili proslovy a postřehy jednotlivých aktérů. Nejenom, že kniha bezvadně popisuje zážitky vojáků, ale také zprostředkovává syrově hrůzy války, kdy ráno se voják směje a těší domů a odpoledne je mrtvý. Také se mi líbilo shrnutí osudů členů jednotky po válce. Dohledával jsem si další informace na internetu a opravdu to byli hrdinové. Děkuji za to jak se tito muží vrhli s plným nasazením do osvobození Evropy !!!

14.02.2016 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kniha je výborná. V zásadě se tam nic zvláštního neděje, není to thriller takže čtenáři akčních knížek budou asi zklamaní, ale právě ten popis běžného života ve viktoriánském Londýně je famózní. Je vidět že spisovatel toho hodně nastudoval, aby vytvořil tak pěkný a rozsáhlý příběh. Je to v podstatě učebnice historie jak se žilo v Londýně v těch letech. Jazyk kterým je kniha napsaná je moc pěkný a i překladatel zaslouží velkou pochvalu. Knihu doporučuji

01.02.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

To jakou má pro mně kniha kvalitativní úroveň poznám snadno, když ji čtu rychle, nemůžu se dočkat až přečtu další stránku, těším se na pokračování příběhu - je to dobrá kniha, když ji čtu dlouho a dočítám jen proto, že mám ve zvyku knihy přečíst celé, tak je to špatná kniha. Tato kniha je pro mne odpad. Kromě Citadely od Exupéryho (který v Citadele předsmrtně blábobil a vršil náboženské fantasmagorie) jsem se do žádné knihy nemusel nutit (abych dočetl) tak jak tady do této knihy. Příběh je o ničem, Arťom polohlupák, ostatní postavy nezajímavé, jazyk jakým je to psané taktéž nezajímavý a celé je to zabité těmi rádoby filozofickými pasážemi, v knížce se v podstatě nic neděje .... no prostě jedna velká slátanina

31.12.2015 odpad!

Právo šaría pro nemuslimy Právo šaría pro nemuslimy William Bryan French

Skvělá publikace. Sice krátká, ale někdy míň znamená víc. Vše je přehledně popsané, ozdrojované a vysvětlené. Tuto knihu by si měli přečist všichni "vítači", "sluníčkaři", "srdečné ženy" .... jo a taky gayové .... by snad všichni prozřeli a pochopili co je čeká, kdybychom tu neměli demokracii, ale muslimskou šaríu:-)

09.11.2015 5 z 5