Darami87 Darami87 komentáře u knih

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Tohle bylo super čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Líbil se mi kontrast mezi Nikol a Ágnes. Co je pro Nikol naprosto běžné, je pro Ágnes nemyslitelné a naopak. Jak krásně se s těmi lidmi dá manipulovat... Konec mě úplně dostal. Když jsem četla, hlavou mi pořád šrotovalo, kdo nakonec bude ta spojka Mayday. No, tohle jsem fakt nečekala.

21.11.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Miluji seriál Příběh služebnice a tak jsem knize nemohla odolat. Musela jsem neustále přemýšlet nad tím, jak snadno se můžeme všichni nechat nalákat do pasti, jak snadno se dá nad obyčejnými lidmi nenápadně utahovat smyčka. Když jsem četla, co se služebnici honí hlavou, říkala jsem si, co by se asi honilo hlavou mě, kdybych byla tolik omezena na svobodě. Čeho bych si všímala? Jak významné by pro mě najednou byly drobnosti, které teď s naprostou samozřejmostí přehlížím? I když byla kniha psaná takovým zvláštním stylem, líbila se mi. Jen konec příběhu... Jasně, někdo má rád tak otevřený konec, protože může povolit uzdu své fantazii. Ale já jsem děsně zvědavá a chci všechno vědět. :D

03.11.2023 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Kniha se mi líbila a dobře se četla. Jen mi ze začátku vadilo Nancyno chování. Mám ráda rázné ženy, ale rázné s grácií. Nancy tady působila jako primitvní tlučhuba s horkou hlavou. Ovšem po dokončení výcviku se z ní stala inteligentní velitelka, která dobře ví, co dělá a až pak si získala moje sympatie.

01.12.2022 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Ze začátku jsem měla dost problém se začíst a pohrávala jsem si s myšlenkou, že knihu odložím. Jsem ráda, že jsem to neudělala, protože nakonec mě přece jen kniha vtáhla a já hltala každou stránku. I přes komentáře jsem je konci knihy byla vážně zmatená a ptala jsem se sama sebe, kdo sakra je ten vrah. Jiskření mezi Maggie a Nickem mě bavilo. Ale jen do doby, než se z čisté fyzické přitažlivosti stala přeslazená lovestory.

20.11.2022 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Hodně mě bavil příběh malé Kláry. Ale měla jsem trochu problém s akademií. Občas to působilo, jakoby se v akademii předháněli o to, kdo se bude více chovat jako totální blb. I když Sneider si u mě ke konci dost vylepšil reputaci. Kniha byla skvělá, jen ten konec se mi zdál strašně, ale opravdu strašně překombinovaný. Ale i tak si přeštu další knihy A. Grubera. Tohle byla moje první.

15.11.2022 4 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Už od začátku jsem Silvii neměla ráda. Rozmazlený nevděčný spratek. Pořád jsem se snažila, mít pro ni kouska pochopení, ale vždycky když už jsem na ni začala měnit názor, totálně to zabila. Příběh mi přijde divný a deformovaný, těžko uvěřit, že se jedná o skutečnou událost. Později jsem si říkala, jaká se ze Silvie stala skvělá žena, co se stará o dítě, jak nejlépe může, ale néééé, ona se zase musí zachovat jako totální vypatlaná blbka.
Já jí znát, tak jí fakt jednu lisknu. Jj, všichni za to její neštěstí můžou, chlapi ji tahají dolů a ona sama asi nic, muzikantka....

13.07.2021 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Na knihách Chrise Cartera je nejlepší, že když čtete o té brutalitě vykonané na obětech, kroutí se vám žaludek. Když ale zjistíte PROČ, začnete mít s vrahem do jisté míry pochopení. Kniha mi trochu připomínala film Saw. Celkově se mi líbila, byla napínavá, ale ne přetažená přes vlasy. A kdybych měla pod pohrůžkou smrti hádat, kdo je vrah, prohrála bych.

10.07.2021 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Tohle opravdu není úplně styl, který běžně čtu a tak pro mě byl začátek celkem těžký. Ale dostala jsem se do děje a opravdu jsem si to užila. Taky se na sobě snažím pracovat a kniha mi tedy dala dost témat k přemýšlení. A taky ráda dělám lidem radost a tak mě kniha i inspirovala. Při čtení jsem si často představovala, že s tetičkou mluvím já a skutečně jsem si to užila. Jak ráda bych si s tou ženou vypila šálek kávy!

22.02.2021 5 z 5

Seznamka smrti Seznamka smrti Lincoln Child

Skvělá kniha, užila jsem si ji od začátku do konce. Postavy mi byly symaptické a to úplně všechny. Líbilo se mi spojení IT technologií a romantična. Navíc jsem byla opravdu do poslední chvíle napnutá co, kdo, proč. A i když se klubko zdánlivě začalo rozplétat, stejně si člověk nebyl jistý. To se mi líbí, tak to má přesně být. Geniálně zamotaný a dobře promyšlený děj. Tato kniha vám vezme dech i na úplně poslední stránce.

16.02.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Konečně po dlouhé době kniha, co mě vtáhla. Bohužel stejně jako spoustu ostatních čtenářů mě asi od poloviny pomalinku pouštěla a konec mi připadal nesnesitelně táhlý. Celkově se mi kniha líbila a postavy mi byly velmi sympatické. Ale vadí mi, když záporák má div ne nadlidské schopnosti a už mu k dokonalému obrázku chybí jen rudé slipy a pláštěnka. Všeho moc škodí. Ale celkově jsem si knihu celkem užila.

07.02.2021 4 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Dobrá, zajímavá i napínavá kniha. Nicméně ta zápletka... Už jsem byla téměř na konci knihy a říkala jsem si, že to snad musí mít nějaké jiné rozuzlení. Něco nečekaného, něco, co mi vyrazí dech. Nic takového se nekonalo. Zápletka mi přišla dost absurdní, stejně jako celá organizace krvavých pracek. Milovi vynálezy se mi ke knize tohoto ražení absolutně nehodí a i rodina Penny mi spíš lezla na nervy než aby mi přišla zajímavá. Jakoby autor nevěděl, jaký žánr chce vlastně psát. Thriller? Fantasy? Sci-fi? Každý si tam asi najde kousek něčeho. A závěrečný verdikt? Ucházející kniha která neurazí, ale ani nijak nenadchne.

31.12.2020 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Manželům Ahndoril dochází dech?
Moje maminka vždycky, říkala, že v nejlepším je potřeba přestat. Myslím, že Lars Kepler už ze sebe to nejlepší vyždímal a teď je na čase na nějakou dobu pověsit psaní na hřebík. Čtenáře na začátku knihy vtáhne zajímavý příběh, který se ale vzápětí vytratí a nahradí jej zdlouhavá a nekonečná nuda plná charakterově deformovaných postav, nesmyslných reakcí a absurdních situací.

26.12.2020 2 z 5

Vlastně nevím, co si mám myslet. Kniha byla šokující, drsná a zajímavá zároveň a věřím, že za oponou naší společnosti se opravdu takové věci bohužel dějí. Ale občas jsem měla pocit, že si autorka protiřečí a to se pak odráží na důveryhodnosti celého příběhu. Těžko říct, jestli jde o chybu překladu nebo o nepozornost autorky samotné.

18.12.2020 3 z 5

Útěk z pekla Opus Dei Útěk z pekla Opus Dei Véronique Duborgel

Tohle se nedalo dočíst. Příšerné otravné usekané holé věty. Jakoby nešlo o knihu, ale o mizernou slohovou práci žáka páté třídy bez špetky talentu.

05.11.2020 1 z 5

Duše na kari Duše na kari Eva Zábrodská

Nudná a nezáživná kniha.

09.10.2020 1 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Ze začátku jsem se dost nudila. Kniha na mě působila spíš jako podprůměrná detektivka. Ale i tak se nakonec dostavil "wow moment". Bohužel až téměř na konci knihy.

07.09.2020 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Moc dobrý nápad, který byl bohužel totálně zabitý příšerně stupidními dialogy a nesympatickými postavami. Mia je jen zoufalá troska na práškách, Curry je ochlasta a Munchova dcera mi těžce drásala nervy a já měla chuť ji profackovat. A samotný Munch, ač je to jedna z hlavních postav, působí úplně prázdně, nevýznamně... Prostě o ničem. A jak už zde bylo řečeno- tohle je prostě tým k ničemu, jak může něco vyřešit?
A hlavní záporák, chytřejší než celý tým vyšetřovatelů se nechá odhalit tak neuvěřitelnou, dokonce přímo školáckou, chybou!

01.09.2020 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

První polovina knihy mi přišla dost táhlá. Popravčí a Dvojitý kříž měl tempo hned od začátku a od Nočního lovce jsem čekala totéž. Musím říct, že jsem se musela do čtení i trochu nutit, ale pak vše dostalo ten správný spád a já nakonec knihu dočetla jedním dechem. Těším se na další Carterovu knihu, jen nám musí vláda otevřít knihovny :)

24.04.2020 4 z 5

To To Stephen King

Konečně jsem tu knihu pokořila! Byly to pro mne týdny přelouskávání, místy to bylo opravdu těžké čtení. Občas jsem kroutila hlavou nad tím, jak mohl někdo tak nehorázným způsobem doprasit filmy, které díky této knize vznikly. Kruci, tohle je příběh na zlatém podnose. Dokonalý příběh na zlatém podnose! Dětství hlavních postav jsem si vyloženě užívala, příběh po příběhu. Všechny hlavní postavy se mě dotkly. Soucítila jsem s nimi a prožívala s nimi jejich strachy i radosti. A dokonce jsem se i krátce vrátila do svých dětských let- kdy jsme si jako děti vyprávěly strašidelné historky, hledaly na hřbitově malinký hrob novorozeněte, děsily se krvavé Mary a chodily na chátrající stavbu hledat ducha zavražděného dělníka. My jsme z toho samozřejmě vždy vyvázli se zdravou kůži, ale tyhle vzpomínky v kombinaci s knihou dokáží rozpumpovat fantazii na plné obrátky. Jednu hvězdičku srážím za některé zdlouhavé pasáže a za příliš mnoho postav- občas jsem se musela vracet, abych si v hlavě udělala pořádek. Ale vzhledem k tomu, jak dlouho TO v Derry bylo a jakou mělo minulost, chápu, že tam ty pasáže být musely.
Pozor, zde je náznak spoileru:
Jediné, co jsem vážně nepobrala bylo to, co se stalo v kanálech s Beverly a ostatními, když byly ještě děti. Nějak jsem nepochopila, jak tento akt mohl zachránit tak zoufalou situaci. Co v té chvíli proběhlo? Mně to spíš přišlo zvrácené a nepochopitelné a celkově mi to zkazilo tu představu dětství.

03.02.2020 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Detektivka která extra nenadchne, ani neurazí. Dobře se četla, jen chování hlavních postav mi občas přišlo naprosto absurdní. Člověk nemusí být zrovna ostřílený detektiv, aby mu v jistých situacích došlo, že by se měl chovat trochu obezřetně. Pachatele jsem celkem rychle prokoukla. A konec mě dost zklamal. Přišel mi odfláknutý, jakoby ho někdo prostě usekl.

19.05.2019 4 z 5