danulika10 danulika10 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter....co dodat :D

20.07.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Upřímně, nevím jestli jsem na tuhle knížku dost vyzralá, a proto ji nebudu hodnotit. Nemůžu říct, že bych ji nepochopila ale nemůžu ani říct, že bych ji pochopila. Ke konci to bylo pro mě dost zmatené. Pochopila jsem, že i když někdo odejde, tak vlastně nikdy nezmizí, protože bude žít dál v našich srdcích kdykoli si na něho vzpomeneme. Malého prince si každopádně na 100 procent přečtu za pár let až mi bude přes 20. Zajímá mě totiž, jak ho budu chápat potom. Možná se mi zalíbí a budu na něho mít stejný názor jako ostatní. Ted se ale prozatím neřadí do mých top knížek.

20.07.2017

Zakletá Ella Zakletá Ella Gail Carson Levine

Nádherná knížka. Rozhodně doporučuju a vím, že se bude řadit do mých TOP knížek :D

04.06.2017 5 z 5

Romeo & Julie (komiks) Romeo & Julie (komiks) Sonia Leong

Líbilo se mi, že se to odehrává v Tokiu, a proto mi to veršování k tomu nesedlo. Navíc se mi celý příběh zdál až moc zrychlený. SPOILER přišlo mi divný, že se jeden den seznámí a druhý už se berou KONEC SPOILERU Díky tomuhle to na mě působilo dost naivně. Nevím jestli taková unáhlenost byla i v knížce, jelikož jsem ji nedočetla (odložila jsem ji, protože mi to přestávalo dávat smysl). Obrázky se mi ale líbily. Když to shrnu, tak 2 hvězdičky.

28.02.2017 2 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Je pravda, že na Úsměv to nemá, ale i tak se mi knížka líbila. I když bych jednu malou věc vytkla, protože mi to přišlo až moc náhodné.

23.01.2017 4 z 5

Amika: Důležité rozhodnutí Amika: Důležité rozhodnutí Gisela Kautz

Nelíbila se mi. Nic se tam nedělo. Hlavní námět knížky se děje na začátku a ke konci. Většina knížky je o ničem a místy se mi zdála moc zrychlená, a taky se mi nelíbilo, jak autorka popisovala přeskoky překážek. Je toho mnohem víc co se mi nelíbilo, ale něž bych to jsem vypsala tak by byly už Vánoce.

27.11.2016 1 z 5

Záležitost čistě dívčí Záležitost čistě dívčí Gaby Schuster (p)

28.09.2016 5 z 5

Co všechno chtějí holky vědět - Vše o nejnapínavějším období života Co všechno chtějí holky vědět - Vše o nejnapínavějším období života neznámý - neuveden

Jak být půvabná Jak být půvabná Šárka Pavličová

Encyklopedie pro dívky Encyklopedie pro dívky Sonia Feertchak

28.09.2016 5 z 5

Anne Franková – komiksový životopis Anne Franková – komiksový životopis Sid Jacobson

V komiksu jsou popsány pouze základní věci, což je trošku škoda. Myslím si, že kdyby šli víc do detailů byl by to výborný komiks.

25.09.2016 4 z 5

Láska s. r. o. – Trable s láskou Láska s. r. o. – Trable s láskou Elisabeth Gänger

Upozornuju, že můj komentář bude obsahovat spoilery. Čtení je na vaše vlastní riziko.

Co bych ke knížce napsala. Naprosto souhlasím s názorem Katee. Nejspíš proto, že mi taky připadalo jako by to psalo 10 dítě (asi to bude tím, že se ty dvě hlavní hrdinky tak chovaly). Obě mi byly strašeně nesympatické. Marie byla naprosto naivní a co se týče Ley, tak ta zase byla namyšlená a arogantní. Obě se skoro pořád hádaly a lhaly si. Lezli mi na nervy a to hlavně na začátku knížky. Pak jsem si zvykla. A co se týče toho jejich slibu, tak ten mě pořádně rozesmál.
,, Slib mi, že se zamiluješ, až si i já někoho najdu. "
Jak sakra může někdo určit dobu, kdy se zamiluje!!!!!!!!!!
Láska příjde a ani nevíte jak. Navíc mi přišlo hodně naivní a celkem i nelogické, že se holka dokáže během 2 týdnů (nebo jak dlouho tam vůbec vlastně byla) zamilovat do 3 kluků a pak se z čista jasna objeví Kerze a ona najednou zapomene na ty ostatní, objímá Kerzeho kolem krku a uvědomí si, že ho strašně miluje. Přitom si za celou dobu, co byla na tom ranči na Kerzeho vzpomněla 1x max, 2x. V ději jsem se občas ztrácela. Nevěděla jsem kdo co třeba říká a musela jsem si přečíst znovu kousek odstavce předtím. Jinak knížka je napsaná v přít. čase, na který jsem si nejdřív nemohla zvyknout, ale pak to bylo v pohodě. Celkově knížku nedoporučuju. Pokud hledáte nějakou sladkou romantárnu pro náctileté holky, tak se téhle knížce obloukem vyhněte.

24.09.2016 2 z 5

Alenka v říši divů (komiks) Alenka v říši divů (komiks) Lewis Helfand

Jsem ráda, že nejsem jediná komu se komiks nelíbil. Naprosto nudné, plné zbytečností a nelogické.
Vím, že se na konci ukázalo, že to je SPOILER sen a vím, že sny občas jsou nelogické. KONEC SPOILERU. Ale proč mrhat papírem na nelogické věci? Jestli takhle vypadá i knížka, tak ji fakt číst nebudu. Za mně prostě ne. Už nikdy víc.

23.08.2016 odpad!

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Naprosto doporučuju. Je to milé, rychlé a zábavné.

22.08.2016 5 z 5

Simpsonovi: Čarodějnický speciál - Bžunda mrtvého muže Simpsonovi: Čarodějnický speciál - Bžunda mrtvého muže Matt Groening

Původně jsem si ten komiks pujčila v knihovně pro ségru, která si ho jen prolistovala. A tak jsem si ho přečetla já. Na to že mám Simpsonovi ráda, tak tohle byl pro mě propadák. Myslela jsem si, že se zasměju, ale to se bohužel nestalo a děj byl taky skoro o ničem.

22.04.2016 odpad!

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

no nevím, čekala jsem víc, ale za ty krásné ilustrace si ty dvě hvězdičky zaslouží

22.04.2016 2 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Neurazila, ale ani nenadchla, pro mě zkrátka průměr. SPOILER Myslela jsem si že si Adara na konci knížky jak se vrátili na tu farmu vzpomene na ledového draka, ale nevzpomněla.

22.04.2016 3 z 5

Nebezpečný chat Nebezpečný chat Henriette Wich

včera večer jsem ji dočetla a je fakt úžasná, moc doporučuju i když ten konec se mi zdál moc rychlý

29.03.2016 4 z 5

Odhalené tajemství Odhalené tajemství Barbara Wendelken