Dant76

Robert Šlachta – Třicet let pod přísahouRobert Šlachta – Třicet let pod přísahouJosef Klíma

Kniha o tom co vše je možné v dnešní době v naší zemi, o něčem jste možná slyšeli, o něčem četli, ale některé věci by vás ani nenapadly, že jsou v dnešní době možné a že se mohou u nás stát. O tom všem je tato kniha.
Doporučuji přečíst každému a zejména těm co mají růžové brýle a věří tomu co nám vykládají naši politici a že vše funguje a běží tak jak má a že je každému měřeno stejně.

25.02.2021

Dva proti ŘíšiDva proti ŘíšiJiří Šulc

Vynikající kniha o okolnostech atentátu na Heydricha a hlavně o osudech našich parašutistů a statečných vlastenců, kteří jim pomáhali. Na ty všechny, kteří v tu dobu položili život, by se nikdy nemělo zapomenout, čest jejich památce.
Kniha samotná se rozjíždí pozvolna a nejlépe se četla třetí část, která pojednává o samotném atentátu a o tom co následovalo až do známého konce v kostele sv. Cyrila a Metoděje.
Bylo by zajímavé vědět, jak by dopadl osud mnoha lidi, nebýt zrady Karla Čurdy, tedy jednoho z parašutistů. Ale to jsou jen kdyby ... a ty historie nezná ...

22.02.2016

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajtaLovec mafiánů - Příběh jednoho policajtaKarel Tichý

Pěkně napsaná kniha o věcech, které se u nás skutečně dějí a bohužel málo kdo s tím chce něco dělat. Když už se někdo takový najde je jich jen hrstka a další jim všemožně hází klacky pod nohy. Doporučuji přečíst všem těm co mají o našich politicích a nejen o nich dobré mínění. Jistě se najdou i dobří, ale těch pár to jistě časem semele. Škoda, že nelze v knize uvést jména všech těch křiváků co jsou dodnes v politice a nebo se nějakým způsobem snaží ovlivňovat veřejné dění... Překvapil mě názor autora na novináře Kmentu, ten zde uvádět nebudu, ať si ho každý najde v knize sám.

Poločas rozpaduPoločas rozpaduF. Kotleta (pseudonym)

Výborná, jednoduchá, čtivá knížka....

14.04.2020

Řetězová reakceŘetězová reakceF. Kotleta (pseudonym)

Další příběh ze série Spad, ikdyž už bez plukovníka Michálka. Stejně čtivý příběh jako předchozí knihy z této série, která by si zasloužila pokračování...

03.05.2020

Četnické vzpomínkyČetnické vzpomínkyFrantišek Fara

Pěkná kniha vzpomínek Františka Fary z dob jeho služby u četnictva počínaje rokem1933 až do doby poválečné, ve které dále vypravuje o svém dětství a dalším soukromém životě. Čtenář se dozví spoustu zajímavých věcí z uvedeného období. Moc takových knih napsáno nebylo.

15.03.2016

Radhostův mečRadhostův mečJuraj Červenák

Ještě lepší než Vládce vlků, tedy první kniha o Černokněžníkovi. Tato je zasazena do dávných dob starých slovanů na našem území a je inspirována bojem kmene Čechů s bájným kmenem Lučanů.

15.10.2016

SpadSpadF. Kotleta (pseudonym)

Skvělá kniha z ne tak vzdálené budoucnosti naší země i světa. Děj má spád a stále se něco děje. Zajímavý příběh.

29.12.2017

Nebeští jezdciNebeští jezdciF. Jánský (pseudonym)

Zajímavý příběh vyprávějící o životě bombardovacích letců RAF za druhé světové války. O životě v zázemí i v boji.

30.01.2018

Zlověstné proroctvíZlověstné proroctvíTim Severin

Podle mě čtivější a svižnější než první díl. Opět trochu cestopis z doby kolem roku 1000, který popisuje dobu i tehdejší zvyky na různých místech Evropy.

01.06.2020

Králův mužKrálův mužTim Severin

Čtivé pokračování osudů Thorgilse po jeho cestách Evropou, končí porážkou krále Haralda u Stamfordského mostu a nástupem Viléma Dobyvatele....

06.07.2020

M+B+M: Mašín, Balabán, MorávekM+B+M: Mašín, Balabán, MorávekDalibor Vácha

Román o třech vlastencích, tedy nejen o nich, kteří položili život v boji proti nacistickému Německu, příběh se rozjížděl pomaleji, ale myslím si, že stojí za to ho přečíst.
Balabán, Mašín a Morávek, tři králové. Tyto tři osobnosti druhoválečného oboje by měl znát každý Čech... domnívám se, že to tak bohužel není a je to smutné. Špatně s národem, který si nepamatuje své hrdiny...

22.03.2021

Bílá místa našich dějinBílá místa našich dějinJan Bauer

Docela zajímavá kniha o historii naší země, ale měl jsem pocit, že jsem už něco z té knihy někde četl.

26.01.2016

Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938Emil Hruška

Zajímavá kniha o česko-německém pohraničí v předvečer 2. světové války. Je zde popsán vznik, vývoj i nasazení sudetoněmeckého freikorpsu v roce 1938. Kdo chce poznat historii naší země, tomu ji mohu doporučit.

01.03.2016

Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éřeNoc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éřeRoman Cílek

Kniha vypráví čtivým způsobem o boji o moc v nacistickém Německu. K noci dlouhých nožů došlo dne 30. dubna 1934, kdy byly popraveny nepohodlné osoby převážně z řad SA. K popravám a vraždám docházelo i v následujících dnech. V knize se čtenář dozví o zrůdnosti nacistického hnutí a jeho vedení.

02.03.2016

Generál Alexander HessGenerál Alexander HessJiří Rajlich

Autor na 34 stranách popisuje životní příběh československého pilota Alexandera Hesse, který byl mimo jiné za 2. světové války prvním velitelem československé 310. stíhací perutě RAF a to v době bitvy o Británii. Kniha obsahuje spoustu černobílých fotografií a několik barevných bokorysů letadel na kterých létal. Vyšla jako 10. svazek řady monografií AERO a vřele ji doporučuji nejen zájemcům o letadla a historii.

22.03.2016

Vládce vlkůVládce vlkůJuraj Červenák

Pěkná fantasy kniha inspirovaná dávnými dobami Slovanů a Avarů o které toho zase tak moc nevíme . . .

05.09.2016

Žít na věkyŽít na věkyJan Rail

Kniha o našich letcích, kteří padli během druhé světové války, Jedna z mála takovýchto knih, možná jediná, ve které jsou uvedeni všichni letci kteří položili své životy za svobodu své vlasti.

28.12.2016

Doss Alto - mýtus a skutečnost (Československá legie na italské frontě 1918)Doss Alto - mýtus a skutečnost (Československá legie na italské frontě 1918)Josef Fučík

Kniha o zajímavém tématu, ale styl jakým je o Doss Altu vyprávěno mě přišel podivný.

28.12.2016

Velrybí cestaVelrybí cestaRobert Low

Zajímavě napsaná kniha o vikingských válečnících a mořeplavcích. Příběh se odehrává v době kolem roku 965 a zavede vás do severní Evropy, Británie a ruských stepí. Podle mě dobrá a čtivá kniha pro ty co mají rádi příběhy z těchto dob, tedy z 10. století. Knize bych vytkl pouze jednu věc, zajímalo by mě co překladatel myslel kotníkem na ruce?

17.02.2017

Krvavý oheňKrvavý oheňJuraj Červenák

Pěkné završení příběhu Rogana a dalších hrdinů....

06.07.2017

Kriminalistická taktika pro policisty a studenty policejní akademie České republikyKriminalistická taktika pro policisty a studenty policejní akademie České republikyMiroslav Němec

Zajímavě a podrobně napsaná kniha o kriminalistické taktice.

05.06.2019

Paměti: Vzpomínky francouzského jezdeckého důstojníka z napoleonských taženíPaměti: Vzpomínky francouzského jezdeckého důstojníka z napoleonských taženíMarcellin de Marbot

Podrobně a čtivě napsané paměti francouzského jezdeckého důstojníka z období napoleonských válek. K knize jsou popsána takřka všechna tažení francouzské armády v tomto období.

16.10.2019

Rázová vlnaRázová vlnaF. Kotleta (pseudonym)

Čtivá kniha a další příběh plukovníka Michálka a jeho druhů, se zajímavým koncem....

19.04.2020

Pod ochranou pohanského bohaPod ochranou pohanského bohaTim Severin

Čtivá kniha, pomalu rozbíhající se příběh, trochu cestopis, trochu vyprávění o severských národech, jejich zvycích a mytologii...

23.05.2020

Perun - bůh hromovládcePerun - bůh hromovládceMichal Téra

Pěkná kniha o slovanských božích, zejména Perunovi. Občas moc odborně psáno, ale jinak obsahuje zajímavé skutečnosti.

20.08.2020

Zápisky o válce galskéZápisky o válce galskéGaius Iulius Caesar

Kniha popisující více jak 2000 let starou historii. Spousta Galských kmenů proti Caesarovi. Moc knih z tohoto období není. Jednoduše, ale výstižně napsáno. Jedna malá výtka a to k obrazové příloze, v dnešní době mohly být mapky přehlednější...

24.10.2020

Prokletá magistrála: Čechoslováci na Sibiři v roce 1919Prokletá magistrála: Čechoslováci na Sibiři v roce 1919Dalibor Vácha

Kniha o československých legionářích na Sibiřv roce 1919. Spíše než o bitvách pojednává o běžném životě našich legionářů v té době a hlavně o jejich touze k návratu do vlasti.

21.12.2020

Anthropoid - němá svěděctvíAnthropoid - němá svěděctvíMichal Burian

Sice stručná, ale pěkně zpracovaná brožura o výsadku Anthropoid a dalších okolnostech té doby.

17.08.2021

Prodavači ostatkůProdavači ostatkůVlastimil Vondruška

Pěkná čtivá kniha. Příběh z Evropy, převážně Francie 14. století...

28.12.2021