Dant76 Dant76 komentáře u knih

Průzkum bojem: Paměti velitele obrněné průzkumné jednotky wehrmachtu Průzkum bojem: Paměti velitele obrněné průzkumné jednotky wehrmachtu Otto Henning

Paměti člena průzkumného praporu německého Wehrmachtu o jeho nasazení na konci války, jeho zajetí a útěku z něho.

04.10.2022 4 z 5

Zima na východní frontě Zima na východní frontě Ian Baxter

Kniha obsahuje převážně fotografie z východní fronty a k tomu stručný popis jednotlivých období války na východě.

01.10.2022 4 z 5

Hraničáři od Adamovy hory Hraničáři od Adamovy hory Eduard Stehlík

Kniha sestavená ze vzpomínek vojáků a dalších lidí, kteří byli v roce 1938 odhodláni bránit naši vlast.
Obsahuje výkresy všech těžkých objektů opevnění v dané oblasti a spoustu zajímavých fotografií.

30.09.2022 5 z 5

Skalní města severovýchodních Čech Skalní města severovýchodních Čech Petr Čuhanič

Stručná kniha o skalních městech východních Čech se spoustou nádherný Ch fotogalerií.

28.09.2022 5 z 5

Adršpach - Teplice - Broumovské stěny - Ostaš Adršpach - Teplice - Broumovské stěny - Ostaš Petra Blahnová

Kniha obsahuje krátké popisky jednotlivých oblastí uvedených skal a hlavně spoustu nádherných fotografií.

28.09.2022 5 z 5

Zpřístupněné objekty Čs. opevnění v Královéhradeckém kraji Zpřístupněné objekty Čs. opevnění v Královéhradeckém kraji neznámý - neuveden

Zajímavý formát ve tvaru siluety pevnosti má tato brožura pojednávající o prvorepublikovém opevnění na území Královéhradeckého kraje. Stručná, ale zajímavá knížka, obsahuje i pěkné fotky a mapky opevnění.

20.09.2022 5 z 5

Náčrt z dějin Jižní Ameriky Náčrt z dějin Jižní Ameriky neznámý - neuveden

Stručně popsaná známá historie Jížní Ameriky.

19.09.2022 4 z 5

Kladské pomezí Náchodsko a Broumovsko Kladské pomezí Náchodsko a Broumovsko Vladimír Soukup

Krásně a přehledně napsaný průvodce po Kladském pomezí, Broumovsko a Náchodsku se spoustou pěkných fotek a spoustou informací.

18.09.2022 5 z 5

Chorvatské pobřeží Chorvatské pobřeží Marek Podhorský

Pěkně napsáno a uspořádáno. Spousta pěkných fotografie. K těm bych měl pouze malou výtku, chybí popisky k nim, což je velká škoda.

12.08.2022 5 z 5

Chorvatské pobřeží - Istrie, Kvarner / MP průvodce nová edice Chorvatské pobřeží - Istrie, Kvarner / MP průvodce nová edice kolektiv autorů

Stručně a přehledně psaný průvodce, nejen po chorvatském pobřeží.

22.07.2022 5 z 5

Chorvatsko Istrie Chorvatsko Istrie György Fehér

I když starší, tak pro mě pěkně a zajímavě napsaný průvodce se spoustou informací.

11.07.2022 5 z 5

Muzeum československého opevnění: Pěchotní srub K-S 5 Muzeum československého opevnění: Pěchotní srub K-S 5 Martin Dubánek

Na svou dobu precizně zpracovaná brožura o pěchotním srubu K-S 5 U Potoka, době jeho vzniku a jeho současnosti.

03.07.2022 5 z 5

Radost Radost neznámý - neuveden

Spousta krásných inspirujících citátů, krásný dárek...

03.07.2022 5 z 5

Kriminalistika: Kriminalistická taktika a metodiky vyšetřování Kriminalistika: Kriminalistická taktika a metodiky vyšetřování Jaroslav Suchánek

Obsáhlá kniha o kriminalistické taktice a metodikách vyšetřování. Pěkně a zajímavě zpracováno. Jako nedostatek bych uvedl, že i přes nové vydání jsou zde uvedeny některé zastaralé informace. Např. starý zákon o přestupcích, pojem zločinné spolčení.

24.04.2022 4 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Jak již psal někdo předemnou asi nejslabší díl ze čtyř, ikdyž ke konci se příběh trochu rozjel. I tak pohodové čtení.

09.04.2022 4 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Příběh se postupně rozjíždí, jinak čtivé stejně jako předchozí díly.

27.03.2022 5 z 5

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Karel Tichý

Pěkně napsaná kniha o věcech, které se u nás skutečně dějí a bohužel málo kdo s tím chce něco dělat. Když už se někdo takový najde je jich jen hrstka a další jim všemožně hází klacky pod nohy. Doporučuji přečíst všem těm co mají o našich politicích a nejen o nich dobré mínění. Jistě se najdou i dobří, ale těch pár to jistě časem semele. Škoda, že nelze v knize uvést jména všech těch křiváků co jsou dodnes v politice a nebo se nějakým způsobem snaží ovlivňovat veřejné dění... Překvapil mě názor autora na novináře Kmentu, ten zde uvádět nebudu, ať si ho každý najde v knize sám.

18.03.2022 5 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Další příběhy Martina že Stvolna v Čechách i jinde po Evropě. Pohodové, čtivé...

03.01.2022 5 z 5

Vzdušní donkichoti Vzdušní donkichoti Jindřich Marek

Kniha o četnických leteckých hlidkách za první republiky, kdy se jednalo o první naše policejni letectvo a dále o jejich bývalých a dalších našich pilotech v řadách RAF a to jak v běžných jednotkách, tak i v záchranných a průzkumných. Zajímavá kniha.

29.12.2021 5 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Pěkná čtivá kniha. Příběh z Evropy, převážně Francie 14. století...

28.12.2021 5 z 5