Dant76 Dant76 komentáře u knih

Chorvatsko - střední Dalmácie Chorvatsko - střední Dalmácie György Fehér

I když starší tak pořád výborný průvodce střední Dalmácií, spousta zajímavých informací z historie oblasti.

12.07.2023 5 z 5

Cizinci v RAF - stíhači z okupované Evropy od obrany k vítězství (1941-45) Cizinci v RAF - stíhači z okupované Evropy od obrany k vítězství (1941-45) Jan Michl

Kniha popisující osudy cizinců z evropských zemí v řadách RAF v letech 1941-1945. Zajímavé téma a zajímavě napsáno.

06.07.2023 4 z 5

Cizinci v RAF - stíhači z okupované Evropy v bitvě o Británii Cizinci v RAF - stíhači z okupované Evropy v bitvě o Británii Jan Michl

Kniha stručně popisuje účast stíhačů z okupované Evropy nejen v bitvě o Británií. I když stručná tak zajímavá kniha...

28.05.2023 4 z 5

Za frontou na východě Za frontou na východě Jiří Šolc

Zjistit informace pro napsání takovéto knihy muselilo zabrat spousta času. Asi nejpřehledněji zpracovaná kniha o parašutistech z východu, kterou jen tak něco nepřekoná...

16.05.2023 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Stejně jako první díl, čtivě a svižně psáno. Pěkný a vtipný příběh.

28.02.2023 5 z 5

Pilot štuky: Válečný deník Pilot štuky: Válečný deník Hans-Ulrich Rudel

Čtivě psaný deník nejslavnějšího německého pilota na střemhlavých bombardérech za druhé světové války. Popisuje v něm sám svou účast v tažení Luftwaffe napříč Evropou. Ač to byl určitě vynikající letec a asi i dobrý sportovec, tak nedokázal rozpoznat zločinnnost režimu, kterému sloužil...

24.02.2023 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Svižně psaný příběh odehrávající se koncem roku 1396 převážně v Praze. Čtenář se setká s dobovými výrazy a životem té doby vůbec.

21.02.2023 5 z 5

Letadla 2. světové války Letadla 2. světové války Jeffrey L. Ethell

Malá kniha velmi stručně popisující nejznámější letadla z období 2. světové války. Pro začátečníka, který se i tuto problematiku zajímá dostačující. Co mě vadilo byl někdy podivný překlad.

20.02.2023 4 z 5

Tygři sedmi moří 3.: Francouzští korzáři 1764 - 1856 Tygři sedmi moří 3.: Francouzští korzáři 1764 - 1856 Jacques Marseille

Příběhy dalších francouzských korzárů plavících se po světových mořích. Opět sice stručně, ale zajímavě napsáno.

06.02.2023 5 z 5

Tygři sedmi moří 2.: Francouzští korzáři 1698-1763 Tygři sedmi moří 2.: Francouzští korzáři 1698-1763 Jacques Marseille

Další osudy francouzských korzárů, čtivě ale stručně psaná kniha se spoustou zajímavých informací.

02.02.2023 5 z 5

Tygři sedmi moří 1.: Francouzští korzáři 1340 - 1697 Tygři sedmi moří 1.: Francouzští korzáři 1340 - 1697 Jacques Marseille

Stručný popis doby francouzských korzárů v letech 1340-1697 v čele s nejslavnějším z nich Jeanem Bartem.
Spousta zajímavých informací, ikdyž jak tu bylo psáno, kniha by mohla být i obsáhlejší.

31.01.2023 5 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí I. Legionáři s lipovou ratolestí I. Karel Černý

Kniha o osobnostech naší prvorepublikové armády, kteří vzešli z čs. legií a mnozí z nich položili život v protinacistickém odboji.

27.01.2023 5 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí II. Legionáři s lipovou ratolestí II. Karel Černý

Kniha stručně popisující osudy celkem 15-ti příslušníků čs. armády, kteří byli předtím legionáři a z nichž většina byla účastníky protiněmeckého odboje za 2. sv. války.

20.01.2023 5 z 5

Nisa - cesta po opevnění Nisa - cesta po opevnění Krystyna Dubiel

Sice stručná, ale zajímavá brožura o opevnění slezského města Nysa. Je zde uveden stručně vznik a stavba opevnění, jeho popis. Dále jsou popsány trasy výletů po opevnění. Na závěr publikace jsou uvedeny hrady v českém pohraničí. Kniha obsahuje celkem kvalitní fotografie.
Škoda je, že mapky jsou hodně malé a taktéž na škodu je podivný překlad. Ale klady této publikace toto značně převažují.

13.01.2023 4 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí IV. Legionáři s lipovou ratolestí IV. Karel Černý

Kniha o zajímavých osobnostech československé prvorepublikové (nejen) armády a bývalých legionářů.

13.01.2023 5 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí III. Legionáři s lipovou ratolestí III. Karel Černý

Kniha o osobnostech naší prvorepublikové armády, jež měli společnou legionářskou minulost a generálskou hodnost. Většina z nich se významně zapojila do protinacisticého odboje. Někteří zato zaplatili životem. Několika dalším se za jejich minulost "odměnili" komunisti vězením a jinou perzekucí...

08.01.2023 5 z 5

Věčná Slavia 130 let Věčná Slavia 130 let Vítězslav Houška

Nejnovější vydání knihy o nejlepším fotbalovém klubu u nás. Pěkně napsáno, spousta zajímavých informací.

04.01.2023 5 z 5

Češi se nevzdávají! Češi se nevzdávají! Martin Vaňourek

Kniha o jednom ze sedmi hrdinů, kteří padli v boji za vlast v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze. Na takové osobnosti by neměl národ nikdy zapomenout a je ostudou, že byla většina z nich za předchozího režimu záměrně opomíjena.
Kniha je zajímavým pohledem na život Jaroslava Švarce a je škoda, že k jeho osobě dochovalo tak málo... Čest jeho památce.

27.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha, kdo viděl seriály 1. oddělení a Devadesátky v knize je hovořeno o spoustě případů, které v nich byly k vidění.

20.12.2022 5 z 5

Ztracené varty: Strážci šumavské hranice 1938 Ztracené varty: Strážci šumavské hranice 1938 Radan Lášek

Kniha o obraně Šumavy v roce 1938, zajímavé fotografie, vzpomínky pamětníků. Pěkná kniha.

17.10.2022 5 z 5