danny_21 danny_21 komentáře u knih

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

I třetí setkání s dvojicí londýnských vyšetřovatelů se nese v jakémsi poklidném duchu, z kterého občas vyskočí nějaký ten násilný popis vraždy ( nebo pokusu o ní ) pachatele, který má pifku na pajdavého Kormorána. Bohužel autorka stále dokola lehce našlapuje představených kolem hlavních podezřelých a vlastně nic moc se neděje, soukromé očko stále bolí pahýl, nemá další případy, na účtě míří do debetní pasti a miloučká Robin se pořád topí ve vlastním vztahu, nastávající svatbě a nedostačující důvery od parťáka, se kterým neví, jestli by si měla švihnout nebo ne ( a naopak ) . Zápletka žádná sláva, délka ukrutná, nevím, jestli ještě mám chuť na další díl, už se ta šablona zajídá, četl jsem lepší detektivky - 60 %

13.09.2022 3 z 5

Vzpomínky na Atlantidu Vzpomínky na Atlantidu Rainer Holbe

Vpomínky na Atlantidu jsou dalším kouskem z edice NEJ záhady světa, který mě příliš neoslovil a prakticky jen rozvíjí ezoterické myšlenky sesbírané z knih Edgara Cayce, Moodyho nebo poznámek Blavatské - navíc se tématu Atlantidy věnoval autor v knize My z Atlantidy - Svědectví z dávných časů. Nakonec nejlepší částí byla hned ta úvodní kapitola, která popisuje pokus o otevření tajemné komnaty Cheopsovy pyramidy - 40 %

06.09.2022 2 z 5

Haló, tady fantom! Haló, tady fantom! Robert Lawrence Stine

Lehce podprůměrný kousek z edice Fear Street, rozhodně odpovídá typu žánru v popisku Pro děti a mláděž, o horor se v žádném případě nejedná. Naivní a úsměvná story o dvojici puberťaček a rádoby podivína, kteří nejdříve volají náhodným lidem s telefonního seznamu a provokují nadržené hochy, aby se jednou pokusili dovolat do tajemné Fear Street a přimotali se k zločinu, z kterého jsou podezíráni. Nicméně děvčata jsou chytrá a odvážná a vemou vyšetřování do vlastních rukou - marně jsem od Stineho čekal nějaký zásadní twist, který nepřišel - pamatuju si, že uměl líp - 40 %

06.09.2022 2 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Mé třetí setkání s Hillem opět skončilo uspokojivě, jen potvrzuje fakt, že jablko nepadlo daleko od stromu a především ve srovnání s tatíkovými fláky z poslední doby dokonce překonává staršího Krále. V případě Ohnivého muže, synovskou postapokalyptickou epidemickou verzí otcova Svědectví, ( se stejnými jmény některých z hlavních protagonistů - hluchoněný Nick, vyděděnec Harold, Susan ) sledujeme osudy nakažené zdravotní sestry v očekávání sviště, která se snaží přežít v novém světovém řádu, kde hrozí nákaza od "Hořáků", které se spravedliví a rozhorčení občané rozhodli vyhladit. V menší komunitě nakažených rozehraje Joe perfektní hru o přežití, kde nechybí typicky Kingovské střety různých charakterů, pletichy a davová oddanost vyvolenému jedinci. Především postavy se autorovy povedly na jedničku se všemi kladnými a temnými stránkami osobností, žádný černobílý nalikonvaný vzor, navíc s nimi autor místy nekompromisně zametá. Jak to tak vypadá, vzal si od táty to nejlepší a svůj vlastní románový styl vede zatím skvělou cestou - dávám silný nadprůměr, kousek chybí do 5-ti hvězd - 85 %

30.08.2022 4 z 5

Další z Poeových sbírek osahující pro mě nové povídky, nicméně kvalita je hodně kolísavá, od výtečn Titulní po v lepším průměru Zrádné rdce, Skokana a Černého kocoura, až po vetšinu podprůměrných až slabých. Jako celek to vidím někde v lepším průměru, víc z toho nevytřískám - 55 %

30.08.2022 3 z 5

Metzengerstein Metzengerstein Edgar Allan Poe

Podprůměrná Poeova povídka o nevraživosti mezi šlechtickými rody - po vypálení sídla jednoho z nich, se objeví černý oř u pachatele - 30 %

30.08.2022 2 z 5

Ohnivý kůň a jiné novely Ohnivý kůň a jiné novely Edgar Allan Poe

Útlounká sbírka třech povídek, obsažených i v rozsáhlejších sbírka - komentáře jsem přidal do jednotlivých povídek. Kolem a dokola, žádná slává, u mě nejlepší Skokan, jako celek to vidím v čistém středu - 50 %

30.08.2022 3 z 5

Jumper Jumper Steven Gould

Před pár lety jsem viděl stejnojmenný ne úplně povedený film s představitelem Anakina Skywalkera a s odstupem několika let jsem se dostal i ke knižní předloze, který je jak už to tak bývá daleko povedenější. Hrdina je sotva odrostlý adolescent Davey s mimořádnou schopností teleportovat se na libovolná místa, což v jeho případě zpočátku znamená zajištění dobré finanční situace a možnosti cestování dle libosti. Jakmile ale začně Jumper vystupovat jako nekompromisní SEAL likvidátor teroristických buněk, začně to ubírat na kvalitě a koutky se mi začaly stáčet pobaveně vzhůru, ale jako celek hodnotím v lehkém nadprůměru, bavilo mě to, četlo se příjemně, nenáročně a navíc jsem se přistihl, jak dumám nad tím, jak bych s takovou schopností naložil já - 75 %

22.08.2022 4 z 5

Old Surehand Old Surehand Karel May

Old Surehand je další variantou Mayovky z Divokého západu, kdy Olda putuje savanou, potká nebo se dozví o dalším westmanovi, který má potíže, a samozřejmě mu okamžitě spěchá na pomoc ať už sám nebo s pomocí dalších zálesáků či nejslavnějšího Apače se Stříbrnou puškou. A nastává kolečko pronásledování, vysvobozování, zajmutí protivníků ( především rudokožců z řad Komančských ) s pomocí vychytralých lstí, kdy ani kapka krve nesmí být prolita nadarmo. Old Surehand se řadí k dalším "Oldům", které nám Karlos už dříve představil ( Old Firehand, Old Death ) a aby toho nebylo málo ještě do děje narouboval dalšího Old Wabbleho alias Krále Kovbojů, který ale tentokrát plní roli protivníka, který se snaží ztrpčit a znesnadňovat život lovcům a spřáteleným Indsmenům při pátrání po rozluštění tajemství titulního hrdiny - 60 %

Old Surehand sv. 1 Old Surehand sv. 1 Karel May

Old Surehand sv. 3 Old Surehand sv. 3 Karel May

Old Surehand VI. Old Surehand VI. Karel May

Old Surehand V. Old Surehand V. Karel May

Old Surehand IV. Old Surehand IV. Karel May

Old Surehand III. Old Surehand III. Karel May

05.08.2022 3 z 5

Old Surehand II. - V horách Skalistých Old Surehand II. - V horách Skalistých Karel May

Old Surehand II Old Surehand II Karel May

Old Surehand I. díl Old Surehand I. díl Karel May

Proti všem Proti všem Tom Clancy

Další špionážní román z pera Toma Clancyho, který si přizval k práci kolegu Telepa, dopadl docela solidně. Kniha se zaobírá fungováním mexických drogových kartelů v tomto případě odebírajícími matroš s Afghánistánu, na které se napojí teroristé z těchto končin, kteří mají v plánu šířit džihád v Optimistických státech. Ještě že se kolem motá chrabrý člen SEAL jednotky, který ač v zajetí traumat a empatií, překypuje oddaností vlajce s pruhy a hvězdami a rozdá si to s každým darebákem. Praktiky drogových dealerů jsou zajímavě popsány, lidský život nemá valnou cenu, postavy jsou šablonovitě černobílé - darebáci jsou darebáci, hrdinové reky a celé to popisné vyprávění bych osekal o takových 200 stránek, solidní lepší průmer - 65 %

01.08.2022 3 z 5

Harry Potter 5–7 (box) – Poslední tři roky v Bradavicích Harry Potter 5–7 (box) – Poslední tři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

Poslední 3 roky kouzelnických dobrodružství v nejznámějším čarodějném hradě. Stejně jako stárnul Harry i autorka se posunovala od dětského podání až k temnějším stránkám. Propracovaný příběh, postavy, pro milovníky fantasy nutnost - jednotlivé díly jsem hodnotil samostatně, jako celek - 80 %

14.07.2022 4 z 5