Danka1975

HanaHanaA. Mornštajnová

Takže za mě po delší době plný počet!!! Předpokládala jsem dle procent, že to bude jakože dobrý, ale že až tak.. . . . . ? Tak to jsem opravdu nečekala.. .(jako Karel Gott :-)))... Od autorky jsem dala Slepou mapu, ale tohle je ještě o level výš!!! Ať už se jedná o osobitější vykreslení postav, tak promyšlenost příběhu, kde se na začátku nenásilně seznamujeme s postavami a pak s každou stránkou zjišťujeme jejich propletení, spojení. .(sice jsem se díky tomu musela srovnat o a připomenout o koho se jedná :-))). . . .. Až jsem chvíli říkala, kdo že je ta hlavní postava, protože se věnovalo i více prostoru i ostatním (což je za mě plusový bod!!! :-)

Styl tak "hezky syrový", bez zbytečných příkras a realita, která je zde popisovaná je o to čtivější, že se zakládá na pravdě :-(. . . Kolik takových rodin a takových Han bylo? Kolik osudů se v těchto letech odehrávalo a padlo otázek KDYBY. . a vůbec si říkám, jak je tohle možné :-(. . Stejně jako s Vypravěčkou, Gertou, Žítkovskými bohyněmi bych to dala jako povinnou četbu.. ( i když něco nařizovat? :-))

Protě doporučuji všema deseti!!!

22.07.2017

HotýlekHotýlekA. Mornštajnová

Upřímně, po Slepé mapě a Haně se mi do Hotýlku moc nechtělo . . ., a to byla chyba!!!! Co oceňuji, je to, že je prostě jinej :-). . . .Poznáte rukopis autorky, ale rozhodně nemáte pocit, že je to furt stejné (což se u některých jiných stává :-))). . . Je mi jasné, že vše je již napsáno níže (komentáře jdu číst až teď, ať se neovlivňuju :-)))). . . .tak aspoň něco za mou osobu:

Na začátku mile překvapila trocha čermého humoru a pak už to šlo hladce, přirozeně, nenásilně, vypravěčsky, prostě Mornštajnovky :-). . . . .a měla jsem v určité pasáži dojem, že se tu zrodil nápad na Hanu. . . ., má doměnka :-). . Hotýlek si prostě budu pamatovat a jsem z něj mile rozvrkočena, smutná i pobavená. . ., hold takový je život :).

Každopádně prodavačka v knihkupectví měla pravdu, když jsem váhala, zda koupit, nekoupit. . ."S Mornštajnovou nesáhnete vedle, každá kniha je jiná.". .a o tom to je!!!! :-)

10.11.2018

MedvědínMedvědínF. Backman

Sakra, Fredriku, tak to jsi mě fakt dostal!!! :-). .. . .a že to na začátku nevypadalo. . !!.. Působilo to nevině a pomaloučku, polehoučku jsi přitápěl pod kotel!!! Po delší době dávám plnej počet a nepřemejšlím!!!
Úvodem bych jen chtěla napsat, že když někde vidím v televizi zkratku MS ME apod. týkající se sportu, tak selektuji a jde tohle opravdu mimo mě (tím nechci říct, že by mě sport nebavil, pohyb mám dost ráda :-))). .to jen pro ty, kdo jsou na tom podobně, aby se knihy nebáli :-))

Ona vlastně (kniha) není jen o sportu, je to o lidlech, vztazích, přátelství, zbabělosti, stádovosti, odvaze o lásce. Ať už se jedná o lásku rodičovskou nebo přátelskou.

Tento příběh se odehrává v menších vzorcích nejen v Medvědíně ve Švédsku, ale kdekoliv jinde, i zde v Čechách v různých větších Lhotách. . .:-(. .nemusí se jednat o hokej, je to o jakémkoliv jiném sportu. Je to rodičích, jejich nenaplněných ambicích, je to i dětech které mají své sny a chtějí je uplatnit možná jinde. . . A je to o té lásce, která bojuje se svědomím a spravedlností. . . . .je to o statečnosti a morálních hodnotách!!!!

Ten příběh se mi dostal pod kůži a jsem přesvědčena, že se zde každý najde (záleží v jakém věku to čteme :-))). . poznámka: já ve věku rodiče 16tileté dcery :-). . a fakt hustý!!!! :-). . tolik prostých a jednoduchých pravd zde bylo napsáno (jak jednoduché a prosté :-)))), ale dokázat to dát na papír, fakt dost dobrý, Fredriku!!!. . . .. .tenhle komentář píšu hned po přečtení, takže se omlouvám za zmatenost, ale je ve mě toho tolik. . . :-)!!!!. . .(ještě, že jsem manželovi i druhý díl :-))))!!!. . jdu to zase vstřebat a rozhodně to není poslední čtení téhle knížku. Určitě při každém další čtení objevíte stále něco nového, ať už je to úhel pohlednu, či myšlenky, možná i změníte názor na chování postav.. .. :-)

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeV. Stern Fischerová

Ty vogo, masakr, dám to?. . .tak tohle všechno, mimo jiné, mě napadalo při čtení téhle knížky (trochu se omlouvám za první vulgaritu, ale nešlo jinak : -( ).

Napsat, že kniha byla krásná mi přijde absurdní, i když jsem jí četla jedním dechem. Přiznávám, že jsem po určitých pasážích prostě musela dát pauzu, abych to prostě "rozdejchala" :-(. . . Oceňuji, že byl popsán život Violy od mládí až po konec války apod.. .Opět se ukazuje, co člověk unese, ještě, když mu to dávkují postupně, jak zde paní Stern Fischerová zmínila. . . . .. .. . . .Nějak mě dochází slova a psát další názory mi přijde malicherné, nedostačující. . .. . .Smekám před lidmi, jako je paní Viola, čest jejich památce a NEZAPOMEŇME!!!!

09.09.2018

BábovkyBábovkyR. Třeštíková

Rozhodně zajímavá kniha, jen si myslím, že příhodnější název by byl "VÁNOČKA" nebo "PLETÝNKA". . . ,protože čím víc kapitol a příběhů čtete, tím víc do sebe zapadají a splétají se v jeden celek. Za mě zde platila přímá úměra, že s každým příběhem rostl zájem a chuť pokračovat ve čtení. Můžu rověž polemizovat s autorkou, jestli příběhy žen chtěla vyjádřit obraz dnešní společnosti . . :-((((, ten já bych rozhodně neviděla tak pesimisticky a bezcitně. Na druhou stranu má u mě (myslím autorka :-))) plusové body v tom, že knihu přelouskla jedním dechem i má 14tiletá dcera!!!!!! Ta to pro změnu komentovala:. . . ."Proč akorát v tej knížce každej zahybal a byl nevěrný . . . a ty lidi se chovali blbě. . .to tak, mami, opravdu neni, ne?". . . Ale to už otvírám úplně jiné téma a odbíhám od komentáře :-). . . určitě knihu doporučuji!!!

07.09.2016

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchK. Tučková

Jsou knížky, které přečtete a po určité době už ani nevíte jak vypadal obal, to rozhodně není případ tohoto titulu!!!..i když jsem po přečtení Žítkovských bohyň s touto variantou počítala. . .téma dle mě opomíjené a nepříliš diskutované, jen tak dál, Kateřino Tučková!!!. .. asi si jen vzdáleně dovedu představit, co obnášely přípravy na knihu. Ještě po půl roce po přečtení ve mě vyvolává pocit lítosti, marnosti, beznaděje a nespravedlnosti, lidské zloby, zrůdnosti, zbabělosti a statečnosti. . . .. .a při tom všem mi stále běhá mráz po zádech.. .. toto všechno jsem v knize našla. Knihu bych zařadila jako povinou četbu (ale sami víme, že povinná četba mnohé odradí, tak aspoň hodně DOPORUČENOU!!!!)

20.11.2015

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceV. Kaplický

Kniha, kdy jednou a dost . ,..stejně tak i u skvěle zpracovaného filmu. .I když je to už hodně let, co jsem ji četla a pak viděla film, tak stále při jejich připomenutí cítím bezmoc, lítost, zlobu, nespravedlnost a pořád si pokládám otázku: "Je to možné, taková zvěrstva?!.. Čeho jsme lidé schopni. ."

10.07.2017

Edith PiafEdith PiafS. Berteaut

Jedna z nejlepších biografiích, které jsem četla. To opravdu "vymyslí" život, kam se "hrabe" Hollywood :-). Díky knize se přenesete do Francie, do drsného dětství a vůbec života Edith. Její cesta ke slávě byla tvrdá, krkolomná a rozhodně nedala nic zadarmo. Na jednu stranu "křehký" vrabčák, který musí být silný a nezlomný, ale chybí mu pořádné hnízdo a mláďata :-(. . .budete otřeseni,šokování, bude vám jí líto, uroníte slzu. . (alespoň tak jsem to měla já).. texty písní také řeknou mnohé.. . DOPORUČUJI!!!

30.01.2016

Norské dřevoNorské dřevoH. Murakami

Přiznávám, že k této knize jsem přistupovala s předsudky. Ano, unávám, že mě nelákal japonský milostný příběh, přijde mi to hold jiná kultura, vzdálená, uzavřená (asi stále hodnotím dle turistických skupinek s kloboučky a foťáky :-) :) :-))..

. . a nevěděla jsem, do čeho přesně jdu, nějak jsem si nemohla udělat obrázek a na přebalu jsem se tak nějak ztrácela :-(. .nebo jsem spíš nechtěla a chtěla počkat na samotné čtení.

A ono ehle! Koukli na mě retro uhlazenější japonské hippes :-). .ale taky smutek, hledání sama sebe, prázdnota, volání o pomoc, kde to každý demostroje podle sebe (tady se ukazeje, že je jedno, jestli jsme Japonci, Amíci, Evropané, prostě to v tom období máme tak nějak podobné :-), ale tady to bylo echt pochmurné :-( )

Taky v části, kde se Tóro setkal s Naoko v léčebně jsem nevěděla, kam se to posune dosti mě mrazilo..(že by snad i horor? . . mě napadalo :-))) . .

Každopádně jsem si knihu musela trochu rozležet, i když jsem jí dala skorem na jeden zátah a pěti hvězdičkami jsem si stále nebyla jistá. Ale faktem zůstává to, že na ni určitě nezapomenu. . . . . .

.. můžeme se rovněž zamyslet nad tím, kdyby tento příběh napsal někdo s anglickým jménem a místo Naoko a Toru bychom se potkali s Mikem a Kate. . například. . byl by dopad a boom stejný? :-).. za mě to fakt od japonského autora bylo překvápko, to jsem fakt nečekala :-)

. . .pak mi to přišlo najednou ustřihnuté a konec :-(

Takže doporučuji a jdu kouknout na film!!!

30.10.2017

KříďákKříďákC. J. Tudor

Takže úplný souhlas s Val níže! :-). vnímala jsem to stejně. Kinga jsem četla jako náctiletá a fakt jsem se tak nějak bála, že jsem ho odložila (a historie se vrací, vrhla se na něj teď moje dcera, jakože na čtení Kinga :-)))

Kříďák se mi líbil, i když jsem bojovala s boomem, že na mě koukal ve všech knihkupectvích :-), ale byly poukázky od Vánoc, tak jsem ho pokoupila :-).. .a fakt milé překvapení!!!!
Svižnost psaní, popisnost, jakou autorka zvolila byla za mě super. Stejně tak i humor, vžití se do náctiletých kluků a pak můžů zvládla na jedničku. Knížka nabírala na grádech od začátku ke konci, což mám ráda a tak to má být! :-).. Jestli to bylo tak překombinované, no stalo se, ale určitě to na kvalitě neubýrá. Poslední stránka mě dostala, to jsem fakt nečekala, překvapila a účel byl splněn!!!

Knihu doporučuji a určitě si od autorky něco ráda zase přečtu.

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Milý Ove, musím přiznat, že jsi byl pro mě milým překvapením!!! Tohle jsem opravdu nečekala! :-)..Kdyby Tě manžel nedostal jako dárek k Vánocům, tak bych Tě asi nepřečetla. A to by byla velká chyba! Co stránka to jiný pocit.. na jedné brečim, pak se směju. . .co slovo, to perla :-)!!!.. Díky Tobě dál věřím, že lidi jsou pořád v jádru dobří a mají ještě něco jako svědomí. Knížka byla pohlazením, pobavením i plná moudra.. . . .

Na začátku jsem byla na třech hvězdičkách, ale jak čtiva přibývalo, tak to bylo i s počtem stejné!! Konečeně kniha, kde je hlavní hrdina někdo starší něž 30 (protože mám pocit, že věk nad třicet je v této době něco jako sprosté slovo :-))).. a kdyby takových mužů jako Ove bylo více, to by byl ten svět hned jiný :-)!!

Takže pro ty, kdo si myslí, že je to jen o morousovatým dědkovi, tak se neni pravda.!!!!. ..Je v tom podstatně víc!!! Je tam láska, pravda, lidství, pokora, spravedlnost, přátelství, pochopení a plno dalšího. Za mě: jdete do ní, doporučuji!!!.. Jinak jdu akorát kouknout na film, že by něco podobného jako "Lepší už to nebude"?

04.02.2017

Dobré a ještě lepší jitroDobré a ještě lepší jitroF. Nepil

Tahle knížka na mě koukala celé dětství z matčiny přeplněné knihovny (a byla čelem, stále si to pamatuju :-))). A jsem taková ostuda, že k její četbě jsem se dostala až teď, kdy se bez mučení přiznám, že jsem měla "krizi" :-). .a šla jsem do ní z dlouhé chvíle (prostě nebylo co číst :-)). . .Jak milé, jak pohodové, jak nostalgické, pohladí po duši. A předmluva od Horníčka taky super. . (jen nevím, co by pan Horníček říkal na dnešní uspěchanou dobu teď :-( ).
Doporučuji se zastavit a udělat si radost s touto útlou knížkou, kdy ale rozhodně kvalita nad kvantitou vátězí.
PS. .. . .a to jeho mluvené slovo (myslím F. Nepila), jsem milovala

16.07.2017

Hrdý BudžesHrdý BudžesI. Dousková

Pamatuju si, jak jsem před X lety viděla při přepínání v televizi v polovině hru s Bárou Hrzákovou, nějak jsem nechápala pointu a Hrdý Budžes mi nic neříkal, když jsem pak přišla na to "o co jde", všechno mi hezky seplo :-)..A pak jsem ji viděla celou a prostě zážitek!!!! Neopakovatelný :-)

Nicméně, ke knize jsem se dostala až teď (vím, jsem ostuda a stydím se :-))). Tu Báru jsem před očima měla stále a mé předtavy dovedla k dokonalosti. Je úžasné, jak se spisovatelka dokázala "přepnout" na malou holčičku. To převtělení, myšlenky, komentáře, pohled na svět vše bylo dokonalé!!!!! Kolikrát jsem se vrálila do svého dětsví a říkla si. .: "Jooooo, to je přesný"!!!!

Prostě smutnoveselý příběh v ještě smutnější době :-(.. . ..Kdy ale hodnoty byly jiné :-(. . . . Smích se u mě střídal s nostalgií a malinko pláčem. Problému mě trochu nastal, když jsem mé patnáctileté dceři měla vysvětlovat téma Jiskřičky, Pionýr apod. :-(.. . To si mysím, že tato generace hold prostě nemůže pobrat :-).

Doporučuji všemi deseti!!!!

11.02.2018

My proti vámMy proti vámF. Backman

Tak jakože dobrý, ale nebyla jsem zas až tak odvařená, jako z prvního dílu. Občas mi to přišlo trochu překombinované, někdy za mě hluchá místa, ale život toho v reálu vymyslí kolikrát víc :-).. . Hold jsem se namlsala u hned u Medvědína :-).

Rozhodně ale tohle bude patřit mezi pamatovatelné knížky a doporučuji!

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Takže asi takhle: nejčastěji čtu večer před spaním (nějak se mi přes den nedostává času :-((((, budu citovat manžela, jak reagoval na mou večerní četbu této knihy, cituji: "Přestaň se už tlemit, já chci spát. . ". . .to samé se ozývalo i z dětského pokoje od dcery :-))). . takže si myslím, že toto vypovídá o všem a není třeba dále komentář rozvádět :-). . jakože fakt dobrý a vtipný, Evžene :-)

25.05.2016

Života sladké hořkostiŽivota sladké hořkostiL. Baarová (pseudonym)

Tako knižka po revoluci u mě "odstartovala" další četbu nejen o Lídě Baarové. Každopádně jsem titul několikrá přečetla, nebo jsem se aspoň vracela k určitým pasažím, když jsem si zpětně spojila jména a osoby, které byly v knize zmiňovány. Je vše psáno velice čtivě (spolupráce se Škvoreckým se vyplatila :-))). Nepatří nám soudit, co je pravda, co fantazie autorky. Otevřou se nám opomíjené poválečné období, kdy se nenávist obracela hromadně na neviné, kdy masa odsuzovala, aby sama nebyla odsouzena a kdy svědomí se vytratilo ze slovníku lidské společnosti. . .. . . A vše se stalo relativně nedávno. :-(. Je zajímavé, a to doporučiji, právě pokračovat v tomtu tématu např. se Stanislavem Motlem "Prokletí Lídy Baarové". Názor ať si dělá každý sám, ale Lída Baarová má můj obdiv a lítost.

24.01.2016

PoutaPoutaD. d. Vigan

Tak jakože jsem věděla, že tahle útlá knížečka nebude "zalitá sluncem a vše je nádherné", taky jsem jí několikrát v knihkupectví odložila, ale proště na ní došlo. . . .

Za dna večery přečtena . . .byla syrová, smutná, byla o volání o pomoc, kterou není slyšet :-(((.. .jak já tam mam ty děti, tak je to o to horší :-(... . je tam bezmoc . .

Na stranu druhou, i když je psaná z pohledu třetí osoby, máte pocit, že jste v hlavě postav.. . .dává vám prostor k myšlenkám, fantazii, polemikám . . . hold kniha výživná!!!. . a možná ukazuje světlo na konci tunelu a nějakou tu naději.

Tak aspoň, že tak:-)

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiH. Morris

Po všech těch knichách, které jsem četla a viděla dokumenty a filmy z tohoto období o koncentračních táborech, jsem měla dojem, že čtu o jíném. . . .:-(. . Zde Osvětim a Březinka z pohledu tatéra působila s porovovnáním s jinými, tak trochu jiným pobytem (nebudu raději definovat, ale prostě lepším, pohodovějším, neuvěřitelnějším. . . .). Zdálo se mi až neskutečné, kolik toho hrdinovi procházelo, jak obchodoval s drahokamy z Kanady (kde dle jiných zdrojů bylo toto až nadlidský úkon. . . :-(((, . . .prostě patřil mezi vyvolené?. . . Podud se budeme bavit o literární formě, četla se mi lépe, než "Fotograf", ale "Mengeloho děvče" ve mě zanechalo nesmazetelnou stopu, ale tohle až zavánělo červenou knihovnou....:-( . . ..Na konci a prologu a doslovu jsem slzičku zadžela a možná bych ocenila více fotografíí, ale jinak doporučuji.

17.11.2018

Tiché rokyTiché rokyA. Mornštajnová

Teda, nemá to holka jednoduché (myslím to s nadsázkou, paní Mornštajnová :-). . ) a těžké to mít budete s další a další knihou, neb laťka je po všech Vašich titulech nastavena velice vysoko!! Před čím ale smekám, že kvalita je zachována a upřednostňována před kvantitou. Aspoň tak to vidím já!!! :-). . . Za mě jste nálepkovaná "Mornštajnová = sázka na jistotu!!!!" Lehkost, nenucenost, popis pocitů, že věříte opravdu tomu, že popisujete chlapa, dítě, ženu, prostě Vám to věřím a přeskakovat písmenka a nedej bože stránky, to je sprosté slovo :-)!!!

Fakt je, že "Hana" jakože bomba!!!! :-), ale vše ostatní taktéž a nechci srovnávat hrušky s jabkama, i když tohle mi trochu připomínalo Hotýlek :-). Vše určitě bylo napsáno, komentováno. Já dala knihu na dva zátahy do dnešních ranních hodin, takže asi tak!!! Jen tak dál, houšť a větší kapky :-)!!! Díky

Dešťová hůlDešťová hůlJ. Hájíček

Takový zvláštní rozjezd, ale pak ta setrvačnost stála za to :). . Hájíček to tak prostě má :-), alespoň dle mě. Dýchne na vás zvláštní atmosféra, ten popisovaný venkov doslova cítíte. Co oceňuji jako Budějčanda, že popisy nejen města jsou dokonalé :-), to pro obyvatele je možná poloviční zážitek :-) . .i ta jména. ..David Žák s maringotkou opravdu je!!... .:-). .. .. .. . ...A plno dalších. Prostě a jasně: doporučuji, jen Rybí krev na mě zanechala větší následky :-)!!!
PS. mě vadilo jméno "Bohuna".. takové hrubé, nelibuji si ve zdrobnělinách, ale tohle na mě tak působí. . Spojuji si to s Marunama, Jarunama..to jen tak na okraj a poznámku pod čarou. . :-)

Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Příběh tří generací byl jedním z důvodem, proč jsem k této knize sáhla. Dalším lákadlem byla doba, kdy se tyto příběhy vyprávěly, respektive vypravěčkou byla nejmladší z žen. Kniha se mi skvěla četla hned od samého začátku, a to i díky tomu, že děj měl spád a "stále se něco dělo". Za to od poloviny se děj trochu "zpomalil", ale autorka šla zase přímou úměrou do hloubky postav, jejího cítění, postojů. To co je v knize považováno za zlomový bod v ději, bych přirovnala studené nečekané sprše. . . . :-(((, zamýšlela jsem se nad vypravěčkou, proč se tak chovala, co bylo důvodem. Je zde vidět propletení generací . .každý si něco neseme a dál ať už vědomě, či ne, předáváme dál svým dětem, dcerám, synům. Anežky mi bylo líto, bylo mi smutno z doby, ve které žila. Trochu mi připomínala hrdinku od Kateřiny Tučkové: Vyhnání Gerty Schnirch. . . . Co Vás ale zaručeně potěší, je konec.:-). .a teď si jdu přečíst další komentáře, jetli se budu s někým shodovat. . .:-). . kniha stojí určitě za čtení, doporučuji.

25.11.2015

Rybí krevRybí krevJ. Hájíček

Od začátku velice příjemné čtení, už jen tím, že České Budějovice jsou mým rodným městem a popisovanou dobu si ještě velice zřetelně pamatuji :-). Hájíčkův styl vyprávění vás autenticky přenese do zmíněné doby, ať už se jedná o použité výrazy či popis míst, ulic, lidí. Proto si myslím, že většina čtenářů si v této knížce vzpomene na zmíněné události a možná se i ztotožní sám se sebou, jak je každý z nás prožíval. Oceňuji autorovo psaní z pohledu ženy v první osobě. Jediné, co bych knize vytkla, je dle mě poněkud rozvláčnejší část před samotným koncem. Každopádně ale doporučuji, stojí za přečtení!!!!

23.01.2016

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Ač velká bichliózní kniha, tak jsem ji prošla i bez toho, abych přeskakovala písmenka :-). Bylo pro mě překvapení, s jakou lehkostí se četla. Sice jsem se jí už déle bránila (důvodem byla Pulizerova cena, ale pryč s předsudky :-))). Dalším plusem je, že jsem tento titul dostala od dcery! . . Ale co ten konec????? To opravdu ne :-!!!! Kdo četl, tak ví, kdo byl Werner. Kdo nečetl, tak ať dál nečte tento komentář!!!! . . . . . .. .. . . . . . . . .prostě jsem do poslední stránky čekala, že se někde objeví!!! :-(((.. Nicméně doporučuji!!!

PS.. .a krátké kapitoly mi vyhovovaly :-)

23.01.2017

Fotograf z OsvětimiFotograf z OsvětimiM. Onnis

Co napsat??? Že se mi kniha líbíla???? :-(. . .Než jsem ji vůbec začala číst, jak mě fotky fakt dostaly????. . . :-(.. .a dva , tři dny mi trvalo, než jsem se dostala ke čtení samotnému (normálně jsem zvažovala, jestli do toho vůbec půjdu). .ty oči lídí, zejména na titulní stránce jsou takové. . . . . no prostě šílený, je v nich utrpení, bezmoct, odevzdanost. . trhá mě to za srdce. . a ty děti. . .říkala jsem si, že se třeba zahchránily a datumy úmrtí u fotek, zejména u mladých dívek jsou překlepy a třeba se v knížce dočtu nějakého zázraku.. .to se nekonalo. . :-((. .
Knížku jsem měla u postele a co jsem dělala po dočtení, že jsem knihu dávala přední stránkou dolu (ty oči z obálky prostě nic moc :-((((( )
Zase i tady jsou pasáže, které se mi vryly pod kůži a nezapomenu na ně dlouho. . . :-(

A teď se odprostím od obsahu a trocha hodnocení textu.. .. . .Nedávno jsem dočetla Mengeleho děvče a tady musím uznat, že mě jako čtenáře písmenek mě Děvče pohltilo více. jestli je to tím, že byla popisováná v první osobě. . Každopádně teď si dám pauzu od tohoto tématu, abych měla lepší spaní.

14.10.2018

SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Právě dočteno, takže pocity a hodnocení budou "čerstvé", od této autorky je to má druhá kniha a jak to tak bývá, očekávání bylo o něco větší. Oproti "Manželovo tajemství" bylo určité rozčarování poněkud menší. Nicméně to rozhodně neni zbytečná kniha!!!! Myslím si, že s postavami se ztotožníte, do jisté míry je pochopíte a sympatie si každý udělá dle sebe :-). . Musím ale konstatovat, že popisování problémů, pocitů je určitě bližší a pochopitelnější ženské části populace :-).. . Co si z této knihy vyplývá?. . . Že nic není tak jak vidíme, že to co se děje v soukromí mezi lidmi je mnohdy velice odlišné, než jak se navek prezentují. Že ten, komu závidíme vzhled a životní standat a vše kolem, by rád měnil za "obyčejný život".. . že nemáme soudit, že se máme bránit proti předsudkům a že zde vidíme, co dokáže dav, maloměšťáctví. . a že máme otevřít oči a nebýt slepí a nebát se!!!!. .ten kdo knihu četl, ví o čem píši :-)))

08.05.2016

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Ze začátku, až téměř za polovinu taková "normální detektivka, ze které jsem se na zadek neposadila". Čtu zásadně večer, před spaním (ne že bych jindy nechtěla, ale ten čas :-))), . . . takže první dny byl spánek silnější a vyhrával, ale již po zmíněné polovině to už bylo fifty fifty a ke konci kniha vítězila na únavou :-). Ten konec byl na muj vkus trochu více americký, že by překombinovaný. Až jsem si říkala, jestli na mě z písmenek nevykoukne Brucce Lee či všezachraňující Bruce Willis :-).. .Ten konec to byla rychlá jízda, která dala této knize o hvězdičku navíc. Nicméně doporučuji. Za mě je z knihy cítit, jak si dal autor záležet, a že ho to prostě ba :-). Takže se nebráním další jeho četbě.

04.07.2017

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Mnoho povyku pro nic?. .Tak za mě určitě ne :-)!!! Myslím, že tahle knížka si "povyk" zaslouží, a že to rozhodně po předešlém "humbuku" Dívce ve vlaku rozhodně Paula lehké neměla :-).

Je rozhodně čtivá, vtáhne do děje, jen jsem měla trochu zmatky ve jménech a pár stránek mi to dalo zabrat (ale tužku s papírem na postavy jsem nepoužila, i když to bylo na hraně :-))). . . Tenhle styl se mi líbí, baví mě. Co oceňuji je to, že kniha byla tak trochu jiná, než výše zmiňovaný předešlý titul (a u některých autorů, pak už odhadnete, kam to smeřuje).

Takže jednoduše a prostě: doporučuji!!! A ještě něco jsem si odnesla. Poučení, že je nezbytné vše si vyříkat a vysvětlit a ne se domnívat, že to druhá osoba chápe stejně (i když je to žena :-)).. .a jako třešnička na dortu: tak trochu pár otevřených otázek :-)

27.02.2018

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleG. Honeyman

Co slovo, to perla!!!!! Tak za mě tohle u Eleanor platí dokonale. Humor, nadhled, lítost, zloba, slzy, to všechno tu je. A to, jakým stylem je kniha napsána, je dokonalost sama po druhé!!!

Smála jsem se nahlas i popotahovala slzy (takže jsem zase na pláži dopoledne byla opravdu pochopena :-))). .

Co ale zde najdete, je plno hlubokých myšlenek, hodně pravd a zjistíte díky Eleanor, v kolika přetvářkách a předsudcích žijeme!!!!!!!!!!!! Smekám před autorkou, s jakou důvěryhodností vše popisovala, prostě jsem jí všechno věřila (a vo tom to je :-))) . . . .Např jen popisování lakování nehtů, depilace a její odpovědi stojí za to :-)!!!! To prostě musíte přečít!!!!!

Tohle je z dalších knih, kterou nedám a plný počet hovoří za vše!!!!!

10.07.2018

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Přečteno na dva zátahy, což si myslím, že o knize nejvíce vypovídá. Ale abych nebyla zas tak až stručná, tak přihodím i mé další dojmy :-). . Dle mě knize sedí označení: JAK JEDNODUCHÉ, JAK ÚČINNÉ :-). . myslím tím počet postav (což by mohl ocenit můj manžel :-))), příběh, styl psaní bez zbytečných "kudrlinek". Přitom to má spád, zejména ke konci!!!..Jen ty 4 poslední stránky by tam nemusely být :-(((. .. Takže doporučuji, já jsem si knížku šetřila na dovolenou, ale nějak jsem neodolala, takže jdu schánět něco dalšího :-).

08.07.2017

Spřízněné dušeSpřízněné dušeJ. Marrs

Jak účninné!!!! :-)
Svižné čtění i přes to, že kniha má 500 stránek, to fakt "odsejpalo". :-) Krátké,úderné kapitoly,které mě nutily dát hned další. Takže účel byl splněn.
Téma je dost zajímavé, promyšlené autorem, žádné zbytečné kudrlinky (až na motýlky v břiše u chlapa :-)))).. . . .Zakončím komentář větou mé dcery: "Tak tohle mě ba!" :-)

17.05.2018

1 2 3 4 5