Danka1975 Danka1975 komentáře u knih

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Jako ano, téma rozhodně zajímavé, škokující, co se v nedávné minulosti dělo,jakože fakt mazec :-(!!!! . .Ale nevím, jak se postavit ke zpracování. . . :-(.. Prolínání dvou příběhů, dvě časové roviny, to je kombinace, kterou můžu, ale tady mi přišlo, že se to tak zvláštně táhlo. . . nějaké pasáže mi tam přišly zbyzečné a naopak bych čekala popsané příběhy v letech, kde měly v knížce hluché místo. . . První polovina měla spád, to přiznávám. Výsledný efekt ale byl prostě ten, že mi stačilo pár stránek před spaním a nemusela jsem se přemáhat, což se děje, když mě něco opravdu chytne, takže asi tak :-). . .
Nicméně tím nechci tvrdit, že by to se mnou nehlo a nechalo mě to chladnou :-). .takový necita nejsem!!!. . Díky autorce se chystám na zmíněné tituly, které zmínila v poznámce na konci. . . :-( . .

26.12.2018 3 z 5

Krása je stigma Krása je stigma Eka Kurniawan

Asi jsem jiná, ale tohle nějak ne :-(!!!!. . Už tím, že četnost slova H**** byla do stránky 40 dost četná, (mimo jiné :-)))..jakože dost :-( a to nemluvím, o tom, co se s tímto slovem fakt dělo a popisovalo. .:-((((( , až jsem si myslela, zda si autor něco nešlehnul :-(, to mě tak rozhodilo, že jsem ani spát nemohla, až takový to byl začátek :-)!!!. . .Ale pak dle hodnocení jsem si říkala, že musím vydržet a být statečná!!! Hlavně ještě k tomu nahrával fakt, že jsem si knihu kupovala a 450 Kč, a to není málo! :-) Pak už přišly i nějaké ty světlé chvilky, styl byl jiný, nicméně čtivý. Ale stále jsem se nutila do čtení, a to není dobře!!!!!!. .Chápu, že jiný kraj, jiný mrav, ale tady jsem se asi nenašla a čtení jsem po 230 stránce vzdala. Upřímně, ve mě je stále vyvolaná nechuť a hlava mi nebere, co je na tomhle titulu tak úžasného? :-(. . prostě tohle nebyl můj šálek :-), ale věřím, že se najde plno dalších, kteří ho rádi ochutnají a vypijí do dna, narozdíl ode mě :-). .nebo ochutnám později :-)

PS, ale pozitivum zase je, že jsem chytřejší o nějaká historická fakta, která jsem ani netušila . . .

30.11.2018 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Po všech těch knichách, které jsem četla a viděla dokumenty a filmy z tohoto období o koncentračních táborech, jsem měla dojem, že čtu o jíném. . . .:-(. . Zde Osvětim a Březinka z pohledu tatéra působila s porovovnáním s jinými, tak trochu jiným pobytem (nebudu raději definovat, ale prostě lepším, pohodovějším, neuvěřitelnějším. . . .). Zdálo se mi až neskutečné, kolik toho hrdinovi procházelo, jak obchodoval s drahokamy z Kanady (kde dle jiných zdrojů bylo toto až nadlidský úkon. . . :-(((, . . .prostě patřil mezi vyvolené?. . . Podud se budeme bavit o literární formě, četla se mi lépe, než "Fotograf", ale "Mengeloho děvče" ve mě zanechalo nesmazetelnou stopu, ale tohle až zavánělo červenou knihovnou....:-( . . ..Na konci a prologu a doslovu jsem slzičku zadžela a možná bych ocenila více fotografíí, ale jinak doporučuji.

17.11.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Upřímně, po Slepé mapě a Haně se mi do Hotýlku moc nechtělo . . ., a to byla chyba!!!! Co oceňuji, je to, že je prostě jinej :-). . . .Poznáte rukopis autorky, ale rozhodně nemáte pocit, že je to furt stejné (což se u některých jiných stává :-))). . . Je mi jasné, že vše je již napsáno níže (komentáře jdu číst až teď, ať se neovlivňuju :-)))). . . .tak aspoň něco za mou osobu:

Na začátku mile překvapila trocha čermého humoru a pak už to šlo hladce, přirozeně, nenásilně, vypravěčsky, prostě Mornštajnovky :-). . . . .a měla jsem v určité pasáži dojem, že se tu zrodil nápad na Hanu. . . ., má doměnka :-). . Hotýlek si prostě budu pamatovat a jsem z něj mile rozvrkočena, smutná i pobavená. . ., hold takový je život :).

Každopádně prodavačka v knihkupectví měla pravdu, když jsem váhala, zda koupit, nekoupit. . ."S Mornštajnovou nesáhnete vedle, každá kniha je jiná.". .a o tom to je!!!! :-)

10.11.2018 4 z 5

Tajemství modrých dopisů Tajemství modrých dopisů Emily Bleeker

Takový mix Sedmilhářek, Ps. miluju Tě. . . . . . První polovina na mě pomalá a ne tak tolik záživná (ale právě jsme před tím četla dvě knihy z drzhé světové, takže pohled může být zkreslen :-))), . . . .pak to trochu mělo spád a až moc mi to přišlo překombinované. . . .Netvrdím ale, že jsem se nedojala a slžička byla na krajíčku a vlastně i ukápla.. . ,ale nějak jsem čekala víc :-((((

29.10.2018 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Co napsat??? Že se mi kniha líbíla???? :-(. . .Než jsem ji vůbec začala číst, jak mě fotky fakt dostaly????. . . :-(.. .a dva , tři dny mi trvalo, než jsem se dostala ke čtení samotnému (normálně jsem zvažovala, jestli do toho vůbec půjdu). .ty oči lídí, zejména na titulní stránce jsou takové. . . . . no prostě šílený, je v nich utrpení, bezmoct, odevzdanost. . trhá mě to za srdce. . a ty děti. . .říkala jsem si, že se třeba zahchránily a datumy úmrtí u fotek, zejména u mladých dívek jsou překlepy a třeba se v knížce dočtu nějakého zázraku.. .to se nekonalo. . :-((. .
Knížku jsem měla u postele a co jsem dělala po dočtení, že jsem knihu dávala přední stránkou dolu (ty oči z obálky prostě nic moc :-((((( )
Zase i tady jsou pasáže, které se mi vryly pod kůži a nezapomenu na ně dlouho. . . :-(

A teď se odprostím od obsahu a trocha hodnocení textu.. .. . .Nedávno jsem dočetla Mengeleho děvče a tady musím uznat, že mě jako čtenáře písmenek mě Děvče pohltilo více. jestli je to tím, že byla popisováná v první osobě. . Každopádně teď si dám pauzu od tohoto tématu, abych měla lepší spaní.

14.10.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Takže asi tak:
Začala jsem číst na dvě etapy, nadvakrát. Poprvé to bylo tak, že mě to nechytlo, nebavilo, moc jmen, z mé strany žádný zájem . ... .
Podruhé to bylo tak, že mě to znova nechytlo, že mě to znova nebavilo, že tam stále a znova pro mě bylo moc zbytečných jmen. . :-(. . .
Je mi vždycky líto nedočíst knížku, odložit ji. . . .Pak jsem kamarádce, která mi jí půjčovala, říkala: "Ty jo, mě ten Panák nebaví, co tebe, bavil?. . . Se přemlouvám, jestli jí dočtu (pozn, knížku). . :-((((" . .A její odpověď byla geniální: "To nečti, mě taky nebavil a odložila jsem ho" (myslím tím název "Hadrového panáka" :-). . . prostě fakt ne. . . !!!
Pravdou je, že jsem četla různé "chuťovky" od severských autorů, z kterých se i obracel nejen žaludek, ale bylo to svým způsobem čtivé, oproti tomuto. . . . ale: "1OO lidí = 1OO chutí", ale každopádně tohle si na mé oblíbené menu nedám . . . .. . :-(

02.10.2018 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Ty vogo, masakr, dám to?. . .tak tohle všechno, mimo jiné, mě napadalo při čtení téhle knížky (trochu se omlouvám za první vulgaritu, ale nešlo jinak : -( ).

Napsat, že kniha byla krásná mi přijde absurdní, i když jsem jí četla jedním dechem. Přiznávám, že jsem po určitých pasážích prostě musela dát pauzu, abych to prostě "rozdejchala" :-(. . . Oceňuji, že byl popsán život Violy od mládí až po konec války apod.. .Opět se ukazuje, co člověk unese, ještě, když mu to dávkují postupně, jak zde paní Stern Fischerová zmínila. . . . .. .. . . .Nějak mě dochází slova a psát další názory mi přijde malicherné, nedostačující. . .. . .Smekám před lidmi, jako je paní Viola, čest jejich památce a NEZAPOMEŇME!!!!

09.09.2018 5 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Že by taková "pohodová kniha o depresích"?. . :-). .Čteno po 100 dní štěstí, kde byla laťka nasazena fakt vysoko. Nicméně, za mě začátek super! Čtivé, co slovo, to perla a trefa do černého!!! Myšlenka knihy taky dobrá a oceňuji mužský pohled a humor! (žádné "kudrlinky a rovnou k věci :-)). Pak jsem měla hluchá místa, dokonce jsem uvažovala o 3 hvězdách :-(, ale to by si Fausto nezasloužil, vzhledem k tomu, kde jsem ty 3 hvězdy dala jinde :-).

Je to určitě knižka, kde jsou "nahlas" popsány věci, o ktrých se mluví zaobaleně, nebo vůbec. Každý může polemizovat, jestli i on by se tak zachoval apod., ale nesuďme! Jednotlivě si z toho odneneseme, co je nám bližší a vyložíme po svém. Nemůžu upřít autorovi určité poselství, která se v knížce nabízí, ale na 100 dní štěstí to nemá :-(. .

PS. a čím jste blíže věkově hrdinovi, tím více ho pochopíte, takže se obávám, že pro dceru by to možná byla "zvláští" knížka (Dany, promiň :-))))

02.09.2018 4 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Ač velikostí miniaturní, tak obsahem velice výkonostní!!!! Jako věčný student angličtiny (letos jsem už konečně překonala minulý čas :-))), oceníte humor, vysvětlení různých gramatických pravidel.
Zjistíte, tedy aspoň já, že hledám složitosti, tam kde nejsou. Není to tak, že po přečtení budete "speakovat" anglicky, ale rozhodně pomůže plno věcí pochopit (myslím, co se anglického jazyka týče :-))). . . Určitě se ke knížce vrátím. Můžete ji číst najednou, či si vybírat kapitoly. A důkazem, že kniha i pobaví, bylo to, že jsem nahlas smála ve vlaku ČSD, a to nebylo kupéčko :-). Darrer je prostě sympoš!!!!!

01.09.2018 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Takže asi jsem jiná, nekamenujte mě :-) ,prosím, :-), ale tohle mě asi trochu míjelo.. . .:-((((, a . . .to jsem Willardu dala, tuším, skorem plný počet (asi právě proto :-))). .

Možná kdybych to dala před XX lety, koukala bych se na to jinak a možná by mě to pohltilo víc. . . trochu mi námět připomínal "Květy z půdy". . .v té době minulého století jsem to fatk hltala :-). .
. .Vše hovoří za vše, že jsem se k nížkou prala snad tři týdny. . :-(((, asi hold nejsem ta správná cílovka :((( . .(i když sestra a kamarádka stejně staré byly "úplně rozrkočeny . .:))))), doufám, že se mnou budou i nadále kamarádit:-)))

Takže já to vnímám tak, že na dovolenkové čtivo ve věku 16 plus ok (dcera promine :))). . . . .
Původně jsem chtěla dát dvě hvězdy, cirkusy nemám ráda, ale po po filmu The greatest Showmann a jejich písničkách jsem o jednu zvýšila a téma vzala na milost :). .mi to přišlo příbuzné :)

04.08.2018 3 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Tak díky komentáři od Intelektuálky, jsem si na knihu vzpomněla :-(. Mam jí stále v knihovně (i Život před životem) a pamatuji si, že byla jedním z titulů, které jsem si za vlastní vydělané peníze koupila v porevoluční době a shltla ji doslova jedním dechem!!! A ty příběhy se mi vybavují . . . . Taky si uvědomuji, jak Moody byl v těch letech "cool" a mrzelo mě, že jsem jeho debatu nestihla.. .Nebudu se pouštět do diskuzí, zda něco po životě, či před ním je. Ale tahle kniha mě fakt bavila!!!

16.07.2018 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Leč útlá, tak výkonná!! Myslím samozřejmě tuto knihu :-). Dala jsem jí za jedno odpoledne na jeden zátah. Tři ženy, tři osudy, kde je vidět rozlišný postoj k životním hodnotám a člověku jako takovému, k ženám konkrétně.

Bohužel je to obraz situací, které jsou modelové jak v Indii (to je fakt masakr :-(((( ), Kanadě (model ženské kariéristky) a Sicílie (zažité letité hodnoty a tradice). To všechno si o to více uvědomíte, když ty story můžete srovnávat a ptáte se, jestli se opravdu tohle děje současně a v téhle době???? Ano, děje :-(!!!! (stejně Indickej příběh chytnul za city nejvíc :-(!!!!)

Myšlenka a nápad na zpracování originální a hezky zpracovány!!!

Cop za mě nemá hluchých míst, hezky to "odsejpalo", byl čtivý a pošlu ho dál ke své 16ti leté dceři, ať ví, jak se máme fajn :-). Takže je jasné, že DOPORUČUJI!!!!

PS, je to tak na 4,5 hvězdy :-). .takže hustěji a větší kapky, Lætitia Colombani!!!

16.07.2018 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Co slovo, to perla!!!!! Tak za mě tohle u Eleanor platí dokonale. Humor, nadhled, lítost, zloba, slzy, to všechno tu je. A to, jakým stylem je kniha napsána, je dokonalost sama po druhé!!!

Smála jsem se nahlas i popotahovala slzy (takže jsem zase na pláži dopoledne byla opravdu pochopena :-))). .

Co ale zde najdete, je plno hlubokých myšlenek, hodně pravd a zjistíte díky Eleanor, v kolika přetvářkách a předsudcích žijeme!!!!!!!!!!!! Smekám před autorkou, s jakou důvěryhodností vše popisovala, prostě jsem jí všechno věřila (a vo tom to je :-))) . . . .Např jen popisování lakování nehtů, depilace a její odpovědi stojí za to :-)!!!! To prostě musíte přečít!!!!!

Tohle je z dalších knih, kterou nedám a plný počet hovoří za vše!!!!!

10.07.2018 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Takže si opět hrajeme na civilizovanou společnost a děje se tohle :-(?? .. Se přiznávám, že tohle jsem fakt neznala a nevěděla... :-(.. Rozčílil mě "Černobílý svět", ale v čem jsme lepší???? :-( než Amíci???.... Pokrytectví, slabota a nadvláda jakýchkoliv "izmů", do to posvěcena ve jménu církve???? Kolik zmařených mladých životů a těch čerstvě zabitých???? To fakt ne!!!!! Chystám se na film, tak jsem ještě zvědavější... A to je, prosím, mé dovolenkové čtení.... :-(.... A ani jsem nevydržela s recenzí na PC domu a bouchám to přes telefon (takže omluvte nedostatky:-)).... Knihu doporučuji a přeji krásné léto!!!

05.07.2018 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Mé pocity:

1) Začátek: . . takže tak trochu té červené knihovny v druhé světové válce, že by něco podobného typu Dívka, již si tu zanechal"? :-) .. . tak tři hvězdy, neurazí, nenadchne. . .nějak jsem se z knižky neposadila na zadek :-(
2) Prostředek a za půlkou: .. čoveče, neni úplně špatný. . :-), začínám se začítat a asi mě to baví víc :-). . tak 3+
3) Konec: Já brečím a dávám 4 plus!!!!!!

Asi kdybych za sebou neměla všechny Vypravěčky, Jsou světla, které nevidíme a nej Hanu, určitě bych hodnotila plným počtem!! . .Rozhodně nechci tuto etapu zlehčovat a bagatelizovat!!!! A DOPORUČUJI!!!!

22.06.2018 4 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Tak já vám nějak nevím . . . .:-(. .potřebuji asi to vstřebat, ustát to. Každopádně přiznávám, že přes udělený počet hvězdiček, jsem z knihy poněkud "rozvrkočena". Po pravdě, čekala jsem něco jiného, začátek mě navnadil, trocha černého humoru se mi líbila (možná jsem čekala trochu něco jako "Muž jménem Ove"), ale to se fakt nekonalo :-(. . myšlenka dobrá, poslání takéž, ale postavy tak nějak zvláštní (na stranu druhou, kdo není zvláštní :-)))
. . Pro mě ponuré, švédské, nereálné, někdy jsem pochybovala, zda se opravdu příběh odehrává v létech nedávných...a mraveniště v pokoji mě tak trochu straší i teď :-).. mimo jiné :-)
. . .tahle kniha chce čas. . . .

04.06.2018 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Jak účninné!!!! :-)
Svižné čtění i přes to, že kniha má 500 stránek, to fakt "odsejpalo". :-) Krátké,úderné kapitoly,které mě nutily dát hned další. Takže účel byl splněn.
Téma je dost zajímavé, promyšlené autorem, žádné zbytečné kudrlinky (až na motýlky v břiše u chlapa :-)))).. . . .Zakončím komentář větou mé dcery: "Tak tohle mě ba!" :-)

17.05.2018 4 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Takže úvodem: přiznávám, že mi to fakt trvalo,než jsem to dočetla.. .:-). .tím nechci napsat, že by se mi kniha nelíbila, ale rozhodně nepatří mezi ty, kdy by zvítězila nad spánkem.. . (ponz. čtu večer před spaním:-))

Plusy: určitě popis historických událostí, věrohodnost podporovaly i jména a místa zmíněné v knize, to bylo opravdu propracované (doporučuji "vygooglit", budete více v obraze), zase jsem chytřejší,co se týče této doby apod... .jinak by to bylo za tři hvězdy :-)

Mínusy: trochu mi autorka připomínala Aloise Jiráska,ve smyslu "než jezdec vystoupil na koně, bylo popsáno několik stran" :-)..,takže asi tak,.. za mě, prostě kdyby se ušetřilo papíru, šetřily by se i lesy a možná i čas. . .. . (pozn. měla jsem tendence přeskakovat písmenka :-))

Nicméně: nebráním se dalšímu dílu:-)..a dovedu si představit filmové zpracování, na oko by to bylo dost dobré:-)

06.05.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak zase po delší době trocha "švédských morbidností", vyřízlých jazyků apod. :-(. Nicméně kniha mě bavila, (ale zase dám jiný žánr :-)). . .Hold jsem asi slabší povaha :-)

Oceňuji krátké kapitoly, která vás nutí hned číst ty další. Za sebe přiznávám, že opět více postav (a do toho ty švédský jména :-)), tak jsem se v tom musela zoirentovat :-). Co se zápletky a příběhu týče, na můj vkus zbytečně překombinované, až někdy i neuvěřitelné (ale v severských detektivkách je vše možné :-))... .Například hlavně jako česká matka nechápu, jak někdo nechá doma dítě a otec si po dvou dnech všimne, že není doma?????!!!!!!!!!!!!.. . . ...Ale výsledný efekt je ten, že čtete, čtete a čtete, takže účel je splněn :-).. . .

PS. zajímalo by mě, kam chodí Švédové na nápady, inspiraci. . Nebo jsou fakt tak divní? :-).. Právě, že jich pár znám a zrovna oni jsou takoví mírumilovní :-), ale jiní jsou :-)

30.03.2018 4 z 5