Danka1975 Danka1975 komentáře u knih

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Tak tenhle koncept mě ba :-), tři generace žen, nic není tak jak vypadá, linie příběhu se možná překvapivě otáčí a zbytečně moc mění, ale proč ne, život je život. . . Je to příběh o lidské lásce, míjení a snad i pochopení. . . . Za mě hrdina zrovna nebyl ženského rodu, ale to ponechám na Vás, až budete číst. . . . . Je to příběh smutný, ale se světlem na konci tunelu. Paní Šťastná jen tak dál!!!!!

12.09.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Že KLDR je jiná, to jsem věděla, ale že až tak, tak to jsem netušila.. . :-(. . .super zpracování formou rozhovorů. . . .pro nás zcela jiný, neuvěřitelný svět. . :-(.. úžasně vybraní dotazovaní.. .prostě hustý. . .:-(((((, doporučiji povinně ke čtení!!!

10.06.2022 4 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Takže asi takhle: Byly mi nabídnuty tři tituly, z nicž jeden jsem si mohla vzít zdarma k nákupu.. jeden horor, jedna růžovka a jedna tato rádoby erotika. . . a vzhledem k tomu, že jsem potřebovala něco na dovolenou, tak výběr byl jasný :-). .. nečejkte žádné filozofické a duchaplné čtení. . .ale tak zase nelze autorce vytknout spád, rychlost, i když podle mě zbytečně "tlačila na pilu", ale cíl na dovol byl splněn :-). . ale sama bych si jí nekoupila.. :-)

10.06.2022 3 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Tak můj první Vondruška a nějak jsem si z něj na zadek nesedla. . . .:-).. stálo mě to trocha úsilí a očekávání asi bylo moc velké. . .nicnémě mu dám ještě šanci, páč já ty historické věci mám ráda :-)

10.06.2022 3 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Dala bych tak 3,5 hvězdy. . ale tak to zaokrouhlím . . :-). . Možná jsem čekala něco trochu jiného jiného, ale tak jako good :-).. .Z mého pohledu kdyby bylo v příběhu milenců o 150 stránech méně, tak bych to unesla já a lesy také :-).. naopak pasáže, kterým by bylo fajn se věnovat hlouběji, se vzaly "letem světem" :-), ale je vidět, že si autorka dal práci a nic není sité horkou jehlou, jako u Diora :-)

10.06.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Jakože tohle mě ba :-), . .čtivé, bez zbytečných "kudrlin". . . .super vykreslená Fern.. .!!! Už jsem četla od autorku Tchyni a po roce to byla sázka na jistotu. . .(trochu podobný scénář, ale přesto něco jinéjo :-)). . .zasmějete se, ale i slzzám nemáte daleko. . prostě krásná práce, Sally!!!

10.06.2022 5 z 5

Za mě hezky, čtivě zpracované. Doba pospána autenticky, stejně tak osoby a jejich osudy. .. . zase vám poodhlalí něco z doby, která mě ba :-). . ocenila bych si více fotografií, zejména děl, i když v době batra Googla to zase takový problém nené :-).. . . stejně jsem s ním spolupracovala i při samotném četení, abych si věci pospojovala a dostala do souvislostí :). Každopádně doporučuji!

03.04.2022

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Takové opravdové, osobité, . . . .ne moc lehké a ne moc pozitivní čtení, ale rozhodně přínosné!!!

03.04.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Čekala jsem romantiku, to jo, ale že pustím i slzu, to ne..... Milé čtení, i když někdy zdlouhavé a jindy, kdy bych čekala, že se dozvím vic, tak příběh byl popsán během pár vět. Ale za mě jo! Pokud máte rádi Slavíka apod, tohle bude Váš šálek kávy. Doporučuji!

08.10.2021 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tak tohle mě ba! :-)... svižný čtení, pohled dvou žen, který ukazuje, že nic neni tak, jak to vypadá. Nesuďme, i když si myslíme, že víme vše..... A ještě k tomu dobré téma s několika moudrými myšlenkami. Fakt doporučuji !

08.10.2021 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Koupeno za účelem dovolenkového čtení a tímto byl cíl naplněn.. . . Nic náročného, nebolely od toho ruce ani hlava, prostě holčičí čtení a kdyby hrdinka byla o generaci starší, možná by mě to ba víc :-) . . .Ale ke slunečníku a prostě vypnout by to šlo a jako prvotina taky dobrý :-). . . . . .A chválím za ftipný a originální nápad "čarodějnického vaření přání". .viz kniha :-)

14.09.2021 3 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Ačkoliv jsem od autorky četla téměř vše, tak mi přijde, že s každou knížkou nadšení opadá . . :-(, a to si dávám časové rozestupy. Nicméně, tohle mi dalo fakt zabat.. ., ve smylu slova, jakože mi to fakt trvalo dočíst :-(. . fakt hodně práce. . .(dokonce jsem uvažovala, že to odložím, ale byla jsem statečná :-)). . . Kate jede své knížky podle svého zajetetého vzorce, ale tady mi přišlo, že to byla dost "překombi". Každopádně, pokud jste od ní nic nečetli, směle do toho, jestli jo, tak žádný wooouuu nečekejte . .

16.08.2021 3 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Tak jakože dobrý, dobrý je za 3.:-), tak 3 plus... nenáročné, čtivé, poučné. Co chybělo k dokonalosti? Možná více obrázků, dokumentů a postrádala jsem zdroje, od kud autor čerpal....ale nějak jsem se z toho prostě neposadila :-)

03.07.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Plusy:
Nápad, příběh,čtivost, krátké kapitoly, originalita, myšlenka. .
Mínusy:
Ke konci jsem se ztácela, z jakého úhlu, či pohledu a postavy je děj vyprávěn :-). . nevím, zda toho už nebylo moc a nebylo to moc překombinováno. .

Poznámky pod čarou :-):
. ..ale tituly Spřízněné duše apod. od jinéhoho autora (John Marrs) mě dostaly víc :-). .ale tak dobrý, prostě za 3 :-). .

31.03.2021 3 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Hezky popsaný příběh těch dvou. Máte pocit, jako by autorka oba znala a byla přímo u toho :-)..nic přes sílu, na pohodu. Takové knížky si vždycky vyberu, když mám navštívit danou zem. . . .. což se teď asi nestane :-(, ale alespoň se mi vynořily vzpomínky na Pietu, Florencii a spol :-), bonusem pro vás určitě bude to, pokud máte malířství, sochařství a historii k tomu :-)

14.03.2021 3 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Syrové, neučesané, autentická autorka,originální zpracování = záruka čtivosti, ale garance nic moc nálady. . . ..potom. Něco už jsem z tohohle prostředí početla, ale jakože tohle fakt hustý :-(.. . . jasně, je to pro mě jinej svět. . na druhou stranu se podobný model může ukazovat v jinejch komunitách, kde se věci dělají víc, než na "normální úrovni". . . .můžeme nálepkovat slepé rodiče, zblblé holčičky, blbou dobu, . . . . je mi z toho smutno a na nic. . .každopádně doporučuju!!!!

14.03.2021 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Ty jo, dost překvápko! :-). . Nenapadlo by mě to, že něco podobného najdu v Levných knihách :), první díl už neměli :-(. Je ale fakt, že pokud by mi to nedoporučila kámoška, tak bych tuhle knižku asi nepotkala.
Má to myšlenku, má to nápad, má to spád .....a zase te potvrdilo, že chlapy prostě ty detektivky uměj!
Takže doporučuju a těším se na další kousek :-)!

15.11.2020 4 z 5

Společnice Společnice Lesley Pearse

A tak jako jooooo :-). . . .sama bych si jí ani nevšimla, ba naopak tyto vizuální typy obálek obcházím obloukem :-). Ale podlehla jsem názoru mojí mamky, že "je to pěkná knížka" :-). Ač má tolik stánek, nemůžu tvdit, že by mě to nebavilo. Tempo svižné, děje se tam toho dost, má to relativně spád. Vhodné dovolenkové čtivo :-), ale mě to na zadek neposadilo :-)

22.10.2020 3 z 5

Moderní česká cukrařina Moderní česká cukrařina Josef Maršálek

05.10.2020 4 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Koupila jsem dceři...:-)...pravda, chtěla jsem koupit Mirku, ale v době svátku Daniely měla vyjít až za týden:-).. Rozhodně ale nelituji a byla to dobrá volba...????????????????.. jak zpracováním, vizuálně i praktickými zlepšováky... Doporučuji pro dcery a dobrý nápad na dárek...Ps. dceru to chytlo a prakticky jede už několik receptů, takže okolí se má!!!!!...Hold je po mně:-) :-)

05.10.2020 5 z 5