danka13 danka13 komentáře u knih

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Jedna z nejhezčích knih jaké jsem kdy četla a že jsem i za svůj život už přečetla opravdu hodně. Takové knihy mám moc ráda a vyhledávám je.

21.03.2024 5 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Hezké, čtivé, závěr mě překvapil, překvapila mě i spousta nových informací o 2.světové válce, doporučuji.

21.03.2024

Podzimní blues / Testament / Napospas vlnám / Sejdeme se v Benátkách Podzimní blues / Testament / Napospas vlnám / Sejdeme se v Benátkách Sam Bourne (p)

Všechny se mi líbily, ta poslední nejvíc.

09.07.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Krásný příběh, Egypt mám ráda, chtělo by to pokračování.

28.05.2023 5 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Zajímavý námět, asi bych si knihu nekoupila, ale dostala jsem ji jako dárek. Byla jsem mile překvapená. Je to první díl série, jsem zvědavá na pokračování.

30.04.2023 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Kniha se mi moc líbila, čtivá detektivka, hodně překvapivý konec, dokonce jsem vydržela se na konec nepodívat :-)

23.04.2023 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Knihu jsem dočetla, ale žádné velké nadšení jsem z ní neměla. Mlčící fontány, Sůl moře a V šedých tónech se mi líbily mnohem více. Ruta je pro mě milým překvapením, ještě mám v knihovně její poslední Musím tě zradit.

18.02.2023 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Škoda, že nemohu dát víc hvězdiček, úžasná kniha a mrzí mě, že jsem ji téměř rok bez povšimnutí sušila v knihovně. Ale ještě mám tři od této spisovatelky, musím to napravit. Jdu na to :-)

31.12.2022 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Za mě dobrá zamilovaná detiktivka, zajímavé rozuzlení, doporučiji.

04.12.2022 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Obrovská životní zkušenost, ale na mě by to nebylo, knihu doporučuji, opravdu se tu zatím máme dobře.

23.11.2022 5 z 5

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Taková klasika tohoto spisovatele, chvílemi jsem se v ději tak trochu ztrácela, ale pak jsem se zase našla, hlavně, že všechno dobře dopadlo.

10.11.2022 3 z 5

Zatoulaná generace 1. díl Zatoulaná generace 1. díl James Albert Michener

Spisovatel patří mezi mé oblíbence, tuto jsem dlouho odkládala, těšila jsem se na ni moc a nezklamala, jako vždy.

04.09.2022 5 z 5

Vyvolení Vyvolení Steve Sem-Sandberg

Ani nevím, proč jsem si tuto knihu koupila, ale někdy je dobré dozvědět se více o našich dějinách. A to se povedlo, v žádné učebnici dějepisu nic takového není, není tam ani nic o tom, jak se v pětačtyřicátem chovali naši osvoboditelé. Že Hitler chtěl jen čistou rasu, to víme, jsem ráda, že Adrian (poloviční cikán) všechno přežil, i když to neměl lehké. Kniha je opravdu jen pro silnější povahy a docela se divím, že se do tohoto tématu pustil švédský autor.

02.07.2022 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Škoda, že nemohu dát více hvězdiček, je to jedna z nejbáječnějších knih jaké jsem kdy četla. I když po prvních stránkách jsem se úplně vyděsila, co jsem si to vlastně koupila. Nádherně čtivé a většinou se ve všech takových knihách ztratím, ale v této ne. Mohu jen a jen doporučit, bylo mi líto, že kniha není ještě delší. Čestné místo v mojí knihovně má zaručeno.

11.05.2022 5 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

No, asi jsem čekala trochu víc, je to taková pohádka pro dospělé, hlavně, že všechno dobře dopadlo, další díly už asi kupovat nebudu.

10.04.2022 4 z 5

Dublin. Počátky Dublin. Počátky Edward Rutherfurd (p)

Báječná kniha, tyto knihy mám ráda, skoro jako od pana Michenera

06.03.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedním slovem: nádhera! Na tuto knihu budu asi dlouho myslet. Válka ať už taková nebo maková, je vždy špatná. A když se jí musí účastnit i děti je to ještě horší. Vřele doporučuji a dost nechápu některé negativní reakce na tuto knihu, ale každý má rád něco jiného a ne každému se všechno musí líbit.

23.01.2022 5 z 5

Cesta - Paměti české aristokratky Cesta - Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Kniha se mi moc líbila, včera jsem ji dočetla, stále ještě na ni myslím, je to kus našich dějin. Do Častolovic na zámek určitě zajedu.

03.01.2022 5 z 5

Poslali je nalevo Poslali je nalevo Monica Hesse

Tak nevím, asi jsem čekala trochu něco jiného, ale kniha určitě stojí za přečtení a ten konec mě opravdu dostal, líbila se mi postava Josefa, jen Žofie ho nepochopila.

04.12.2021 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Mohu jen doporučit, nejsem věřící, přesto si myslím, že mi kniha hodně dala.

14.11.2021 5 z 5