OnlineDäniken

Krev pro rusalkuKrev pro rusalkuKristýna Sněgoňová

Slapat chodnik v Brne neni zadny med a zvlaste kdyz jste rusalka, divozenka nebo meluzina. O nic lepsi to neni pro policajta Dominika, ktery jede stale na praskach a je jeste k tomu hrozny blb. Autorka micha urban fantasy s Eddem McBainem a gulasek velmi dobre funguje. Jenom ten hlavni heroj je tak trochu achilovka.

31.12.2018

Zbouchnul jsem Satanovu dceruZbouchnul jsem Satanovu dceruCarlton Mellick III

Carlton Mellick III ma oravdu bujnou fantazii. ZJSD je tak ujete, ze musim hodnotit peti hvezdama. Kez by to nekdo nekdy chtel zfilmovat!

09.07.2019

PlyšákokalypsaPlyšákokalypsaCarlton Mellick III

Dalsi silena story s dilny krale bizarre fiction CM3. Hracky se nastvou na lidstvo a provedou na nem genocidu (nebo ne?) ve stylu, se ktereho by si i Hitler poblil desku psaciho stolu. Nakonec se stejne ukaze, ze hracky jsou stejne nepoucitelne a hloupe jako vyhubene lidstvo.

Co rikate na modrou tehotnou kralici s odstrelovackou, nebo ostrileneho klokaniho ninju se dvema meci?

29.04.2020

Poločas rozpaduPoločas rozpaduF. Kotleta (pseudonym)

Plukovnik Michalek a jeho parta kontra kult vyholenych dumsdej-dacanu v surovem mixu madmaxe, Slechtova Oggerda a jednoho britskeho postapo snimku, jehoz nazev jsem uz davno zapomnel.

Solidni, (ne)kvalitni literatura pro choromyslne scifisty a zhave tema pro silene analyzy a hlucne diskuze v podzemnim bunkru radikalnich feministek.
Ja osobne se dobre bavil.

12.06.2018

Dům u hřbitovaDům u hřbitovaJohn Everson

Eversonova zabavna pocta slasherum, eurotrashu a hororum ze sedmdesatek a osmdesatek. Jestli jsi obeznamen s filmy Jeana Rollina, Daria Argenta, Jesse Franca nebo Toba Hoopera, tak je tahle kniha stvorena primo pro tebe.
Za mne spokojenost.

Lidožrouti z LízátkovaLidožrouti z LízátkovaCarlton Mellick III

Dalsi silena kniha od meho favorita Mellicka, tentokrat o bytostech slozenych ze samych sladkych laskovin, ktera se paralerne vyvinula s lidstvem. Tihle "Cukraci" obcas vylezou z podzemi, aby si pochutnali na lidskych detickach a jedna zenskeho rodu se zamiluje do potouhleho hrdiny Franklina z naseho sveta.
Zaporaci z Lizatkove zeme mi obcas pripadali vice sympaticti nez ti lide v Mellickove univerzu.
Myslim si, ze mnoho ctenaru po precteni tehle knihy snizi svou konzumaci cukrovinek:):):).

Mellick pozdeji napsal jinou bonboniadu nazvanou "Sladky pribeh", ktera je jeste lepsi.

83% sladkych tycinek.

18.11.2020

Veniss UndergroundVeniss UndergroundJ. VanderMeer (pseudonym)

Orfeovske vypraveni o muzi, jez se vyda na svou illiadu do podzemi futuristickeho mesta Vennis, aby zachranil svoji milou nez bude rozebrana na organy.

Biologicke inzenyrstvi, mutace, transhumanismus a laska v bizarnim surrealismu.

Rana palici primo mezi rohy.

Děti HalloweenuDěti HalloweenuBrian James Freeman

Matka co protezuje svou dceru a otec sveho syna v komornim bytovem pribehu, ktery vyusti v jedna velka jatka. Vyborny horor a nedivim se vubec, ze ho pan Zacek zaradil do sveho repertoaru.
Tohle napsali dobre kluci usati, americti.

17.03.2020

Aokigahara - Les sebevrahůAokigahara - Les sebevrahůJeremy Bates

Klasicka vybijecka typu "Hory maji oci "nebo "Po sezone" zasazena do exotickeho Japonska. Kniha ktera chvilemi prekvapi popisem lesa Aokigahara, ale vetsinou znechuti stereotypy toho nejhorsiho razu a jeste blbejsim koncem.

29.04.2017

Co to žere a kde to spíCo to žere a kde to spíPetr Heteša

Dobra skifka sjeta na vodce s kolou a erotice a zavisla na umele inteligenci a spinave politice. Skoda, ze hlavni hrdinka je takova nana.

13.01.2020

ZuřivecZuřivecHenry Kuttner

Je to takova jednohubka o smrtelnejch a nesmrtelnejch lidech na Venusi. Nevim jestli je to prekladem, ale obcas mi pripadalo jako by v te knize chybel text, mozna to Kuttner tak zvlastne napsal.

Musim vytknout Laseru, ze vedou ligu za nejdrazsi mini-paperbacky (nenavidim ten format) na svete.

17.03.2020

MýtnéMýtnéCherie Priest

Osobne si myslim, ze kamen urazu teto knihy je nevyvazenost hororoveho zanru. Autorka ma bujnou fantazii (co by vydala na tri knihy), to se ji fakt musi priznat, ale chodi kolem toho jako kocka kolem mrtve mysi. Lehce nadprumerna kniha ktera neurazi.

15.05.2020

Barva z kosmuBarva z kosmuHoward Phillips Lovecraft

Nesmrtelny Lovecraft a supr obalka. I'ngg mgnf'kl jjdfz Carcosa rghg!

09.06.2020

MorituriMorituriSimon R. Green

Idealni predloha pro kultovni film nebo televizni serial.

Green splacal dohromady space-opery z padesatych let, prihodil tam Nadaci, Dunu i Hvezdne valky, a vse ochutil douskem humoru, extremnim nasilym a spoustou karminove rude tekutiny.

Hlavni hrdina se mu ale moc nepovedl. Jestli ten tvrdak na obalce je Lord Morituri, tak ja jsem ta kraska po jeho pravem boku. Zaporaci vsak zde hraji prim a favoritka, cisarovna Zelezna cubka vede prvni ligu.

28.07.2015

OddílOddílNick Cutter

"Oddíl mě pekelně vyděsil a nemohl jsem ho pustit z ruky. Tohle je horor ze staré školy v nejlepší formě. Není pro slabé povahy, ale pro nás ostatní úchyláky je to dokonalý dárek na zimní večery.“ STEPHEN KING

Tak tady s panem K. souhlasim, jeden z nejlepsich hororu co jsem za poslednich par let cetl. Cutter serviruje hydatidni teror, prospikovany psychologii peti nactiletych skautiku. Jeden z nich, Shelly je opravdu spravny psychous!

Proste perfektni splatterpunk pro letni vecery (dej knihy se odehrava v lete), jez neni pro slabe zaludky.

02.08.2017

Nebezpečí odjinudNebezpečí odjinudJaroslav Velinský

Agent sympatak Dan Young kontra mysticky zaporak Deuce Worm se utkaji na zivot a na smrt ve ctyrech napinavych pribezich z pera zesnuleho Kapitana Kida. Rodokapsova skifarna ktera neurazi.
3,9 supernovicek!

Leviatan se probouzíLeviatan se probouzíJames S. A. Corey

Velmi prijemna spejska. Holden je opravdu naivni blbecek a tim padem kniha tak trochu poklesa. Nezoufejme vsak na mysli, Miller je presne ten typek co chceme a i zde si uzijeme mnoho akce a vesmiru, tak jak to mame radi.

Zima v ThonniericeZima v ThonniericeVladimír Šlechta

Osobne mi tohle Krvave pohranici – next generation nepripada uz tak zajimave jako ty starsi knihy v serii.

15.07.2018

SklepeníSklepeníRichard Laymon

Kazda kniha gudfadra splatteru a gore Richarda Laymona je jak jeden novy, nebo jeste nenatoceny film z dilny Quentina Tarantina a Takashiho Miikea. Tento debut není zadnou vyjimkou.

(Cteno v originale … Headline Feature 1990)

14.11.2020

Kill CreekKill CreekScott Thomas

Kolik hororovych knizek o strasidelnych domech s kombinaci splatteru, psychologickeho utrpeni a nesmyslu se objevilo na kniznim trhu za poslednich deset let? … Spravna odpoved… skorem nicota. Tady dostanete alespon jednu ktera je velmi dobra.

SimulakraSimulakraPhilip K. Dick

Dalsi dickovska genialitka, ktera tak trochu pokulhava na retrokulisech a nelogicnosti stroje na cestovani casem.
Vladnout budou tlamouni!

06.06.2017

Kvantový zlodějKvantový zlodějHannu Rajaniemi

Detektivni hard sci-fi... ve ktere ctenar nevi jestli se zrovna nachazi v realite nebo virtualite a je neustale zasypavan velkym mnozstvim novych pojmu a technologií. Velmi dobry debut finskeho spisovatele Rajaniemi.
Uz se tesim na volne pokracovani Fraktaloveho prince.

19.09.2017

Svět na konci časuSvět na konci časuFrederik George Pohl Jr.

Davam jenom 60% (lehky nadprumer). Proc?

-10% Za nudny baseball (skvar vetsiny americkych spisovatelu).

-10% Hlavni hrdina Viktor je podle me nesympaticky, nadrzeny pitomec (Beda Pohl dostal v sedmdesati letech mindrak?).

-10% Dejova linije kolonistu na planete Enki byla priserne nudna.

-10% Kniha mohla byt o 150 stranek kratsi.

+60% Wan-To a jeho fakani a kopie si pohraji s hvezdami jak s hrackami ve vyborne hard sci-fi.

16.12.2018

Převážně neškodnáPřevážně neškodnáDouglas Adams

Prevazne nepotrebna, je podle meho gusta ten spravny nazev knihy.

17.04.2019

Jiskry válkyJiskry válkyGareth L. Powell

Military SF ktere se trochu lisi od tech standarnich slatanin o zelenych mozcich ve vesmiru. Jeden velkej suprzelenej je az na konci. Autor se zrejme inspiroval Asherem, ale tohle je vic umirnene s hollyvudskym finisem. Favority jsou zde emzak Nod och vyslouzila valecna lod Vrtosiva fena (Trouble Dog), haha ten preklad mne dostal. Ten druhy dil v serii Fleet of Knives je o trochu lepsi a doufam, ze ho Triton taky vyda.

PS: ta obalka nema nic s dejem v knize spolecneho. Hvezdne valky part 25?:)

07.04.2020

Americká modlitební příručkaAmerická modlitební příručkaLucius Shepard

Tohle bylo velmi dobre. Takovy hybridni synacek Davida Lynche a Alejandra Jodorowskeho. Asi si to slehnu koncem roku jeste jednou.

15.06.2020

Motory BohaMotory BohaJack McDevitt

Uz je to hezka radka let co jsem cetl Jackovo MB a me osobni hodnoceni se rovnalo peti supernovam. Dnes uz to bohuzel zadna supernuklearni exploze neni.
Namet je podle me velmi dobry, vesmirna archeologie a artefakty zaniklych i existujicich civilizaci v nasi galaxii, ale samotne spracovani je opravdu bida s nouzi. Nektere sceny jsou tak priblble, ze si clovek pri cteni i hlasite zakleje a krouti neverice hlavou az ho zacne bolet za krkem.:)
Z nostalgie tri bile trpasliky!

29.06.2020

Černá křídla Cthulhu 5Černá křídla Cthulhu 5* antologie

Sedm vybornych povidek, zbytek prumer a par lejn velkeho Cthulhu. CKC5 je skorem na stejne urovni jak predchozi svazek, skvely preklad jako obvykle. Ted uz jenom cekam na CKC6. 75% mini-shoggotu.

16.11.2020

Hry NemesisHry NemesisJames S. A. Corey

Uch...pata kniha Expanze ve ktere se nasi hrdinove vydaji na sva vlastni dobrodruzstvi.
Subjektivne konstatuji ze Nemesis a Leviatan patri mezi nejlepsi knihy v teto serii. Uvedomeni a politicka korektnost tu trochu zapacha, jak uz je posledni dobou zvykemu u amickych autoru, ale devastace jedne urcite planety je jeden velky antiklimax.
Kandidatem na blbecka se protentokrat stava Naomi a Holden je docela v klidku, i kdyz par facaku by mu prospelo.
Robertu Heinleinovi by se to mozna taky libilo. Televizni serie je porad lepsi!

06.06.2017

Co přichází se stínyCo přichází se stínyRobin Nasadil

Pocta mistrovi kosmickeho hororu. Mozna trochu monotoni ale prijemne poctenicko.

26.08.2017