danielka5777

Matka NocMatka NocKurt Vonnegut Jr.

Vonneguta čtu hrozně ráda a touto knížkou mě zase přesvědčil, že je skvělý spisovatel. Knížku jsem zhltla a podle mě je lepší než Jatka č. 5. A jistě jedna z jeho nejlepších knih. Jsem teď z ní nekriticky nadšená, proto *****.

02.02.2017

SkleníkSkleníkBrian Wilson Aldiss

Dlouho jsem se na tuto knížku těšila, ale bohužel mě nijak zvlášť nenadchla.

03.01.2017

Vítěz marathonskýVítěz marathonskýFrantišek Kožík

Kniha je bohužel poplatná době, ve které je napsána, což ovšem nesnižuje význam a velikost osobnosti Emila Zátopka, kvůli kterému jsem po ní sáhla. Když přeskakujete prosovětské a prosocialistické pasáže, čte se velmi dobře. Pro mě je můj svazek o to cennější, že ho Zátopek držel v rukou, když ho v roce 1954 podepisoval :)

15.08.2016

Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádechNedělňátko aneb S Cimrmanem v zádechMiloň Čepelka

Hrozně milé čtení :)

31.07.2016

Případ majetkového kouzelníkaPřípad majetkového kouzelníkaErle Stanley Gardner

Napínavá a čtivá detektivka na jedno odpoledne, v níž brilantní Perry Mason opět hravě vyřeší zapeklitý případ. Měla bych jen jedinou, zato zásadní výtku, a to k překladatelce či redakci tohoto vydání - nespočet neomluvitelných pravopisných chyb, ve vyjmenovaných slovech, tvarech zájmen a sloves, shodě přísudku s podmětem či interpunkci a členění textu, působilo při čtení takové utrpení, že jsem měla chuť knihu zahodit. Ale protože za to Gardner nemůže a protože jsem opravdu chtěla vědět, jak to dopadne, jsem to přetrpěla a dočetla. Mé hodnocení patří tedy jen a jen Gardnerovi. Toto vydání je ale bohužel příšerné.

18.03.2016

Robinson Crusoe (převyprávění)Robinson Crusoe (převyprávění)Josef Věromír Pleva

tohle byla první knížka, kterou jsem si jako dítě koupila z ušetřeného kapesného - týdny skládala korunku ke korunce - a pak přečetla jedním dechem. je to jedna z nejúžasnějších knih, které jsem kdy četla, které jsem kdy prožila...

09.06.2015

Denní hlídkaDenní hlídkaSergej Lukjaněnko

mnohem lepší než první, Noční hlídka. i když první příběh byl trošku slabší, další dva měly dobře vystavěné děje, plné překvapení a zvratů, napínavé, bez zbytečných řečí... až mi nakonec bylo možná trochu líto, že to skončilo až tak dobře :-D

09.06.2015

Noční hlídkaNoční hlídkaSergej Lukjaněnko

I když nejsem zrovna fanda fantasy, na naléhání kamarádky jsem si knihu půjčila a přečetla. A kupodivu mě hned první příběh chytl, byl plný napětí a děje, přitažlivého, i když věčného tématu boje dobra se zlem. Druhý příběh už ale začínal mít pomalejší spád, ačkoli se to v druhé půlce příběhu trochu rozhýbalo, takže jsem si řekla, že tu knihu přece jen dočtu... Ovšem třetí příběh už byl fakt nudný - nekonečné kapitoly vykecávání, kouzlo pointy příběhu bylo zavaleno vatou slov. Škoda. Musím si rozmyslet, jestli se dám do čtení Denní hlídky.

18.04.2015

Příliš hlučná samotaPříliš hlučná samotaBohumil Hrabal

jedna z nejlepších Hrabalových knih - mně je nejbližší, pro mě je nejniternější :)

13.06.2014

Modré květyModré květyRaymond Queneau

výborná kniha, překvapivá, psána /překládána/ velmi zábavným jazykem, plná vtípků, čte se sama :-) přechody mezi "realitou" a "snem" a jejich konečné splynutí udržují čtenáře v napětí až do konce. doporučuji k přečtení

08.06.2014