danielavachova danielavachova komentáře u knih

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Dobrá čtivá kniha, jen ten konec mohl být jasnější.

17.03.2024 3 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Símce jsem držela palce od samého začátku , jak v boji s matkou , tak pak s matčinou nemocí. Símka se jí obětovala, tolik zla ze strany matky si snad nikdo nezaslouží. Když ji matka onemocněla , tak jsem si v duchu říkala , že to je za to všechno zlo a příkoří co si Símka musela vytrpět. Ale ono to bylo ještě horší. Konec jsem obrečela, ale spíš snad z toho , že už má Símka klid. Kniha mi dost dlouho ležela v hlavě. Doporučuji všem. Těšim se na další knihu.

10.02.2024 5 z 5

Stvůry Stvůry Luděk Kubát

Lehká detektivka, občas mi přišlo, že se zapomělo vyšetřovat,občas trochu zdlouhavé a nudné, oživily to rodinné zápletky. Zkusím další knihu.

18.01.2024 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Moje druhá kniha od autorky a jsem naprosto nadšená. Když jsem přečetla pár prvních stránek tak jsem přemýšlela , v které době jsem se ocitla, nevěřila jsem, že i dnes je možný tak velký rozdíl mezi barvou pleti, nemohla jsem to vůbec vstřebat. Hnalo mě to číst dále , ale zároveň tu byl i strach co bude dál. Přiznám došlo i na slzy. Rozhodně doporučuji,kniha mě dost zasáhla. Zkusím další.

28.12.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Po knize jsem sáhla proto, že se děj odehrává v Krušných horách , kam už několit let jezdíme za odpočinkem a klidem, naprosto nám učarovaly.Kniha taktéž,ráda čtu o místech ,která jsem navštívila a když se k tomu přidá dobrý příběh je to super.Petrovi jsem moc držela palce ,aby zvládl svoji závislost a konečně se usadil. Hory mu pomohly. Už mám koupený Sudetský dům!

06.11.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kanibal byla moje premiéra od pana Bryndzy a musím napsat , že se mi kniha moc líbila . Čtivá , napínavá akorát, měla spád,těším se na pokračování.

10.08.2023 4 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Dobré čtení , napínavé až do konce.

10.08.2023 4 z 5

Přítulný Zajíček Přítulný Zajíček Magda Váňová

Pro mě již několikátá kniha od paní Váňové a musím napsat,že tato kniha se mi líbila asi nejvíce!

26.06.2023 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Kniha mě zaujala obalem,ale během prvních stránek i způsobem jak je napsaná. Trochu mi trvalo než jsem si zvykla na Michalovo pití. Ale určitě zkusim další knihu.

14.06.2023 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Naprosto úžasný román,klobouk doĺů. Měla jsem strach,že kniha bude těžká na čtení a soustředění,ale četla se mi jako pohádka. Zulejka,Ignatov ,profesor skvěle vykreslené postavy a popisy sibiřské přirody ty mě uchvátily nejvíce. Doporučiji! Dala by ch i více hvězd.

08.06.2023 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin František Stručovský

Dobrá česká krimi, Matěj mi velice kápnul do noty a k tomu trochu české mafie a sem tam nějaká bitka, rozhodně zkusim další.

17.05.2023 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Po delší fobě jsem sáhla po zahraniční detektivce a nezklamala jsem se. Měla spád, zápletka super a ten vyšetřovatel prostě sympaťák. Určitě si přečtu další.

01.05.2023 4 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Další pěkný příběh ze života , je láska mateřská vice než láska manželská? Sára mě svým postojem nezklamala, Vlado jo. Asi proto,že jsem matka? Zachovala bych se stejně? Nevím, ale něco mi říká, že bych nejspíš jednala stejně.

11.04.2023 3 z 5

Divoký obchod Divoký obchod František Čech

Bála jsem se toho ,že je to právnický thriller,ale kniha mè mile překvapila. Občas tam byly nudnější právnické části , což vyvážilo krásné prostředí Jeseníků.

03.03.2023 3 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Dost smutná kniha, ale byla to nelehká doba,tak asi proto. Muži mají zde téměř vždy záporné role,pijani a násilníci. Ženy jsou ty silnější a odolnější bytosti ochotné bojovat s nepříznivím osudem. Co všechno si musely vytrpět, jako by tato rodina byla zakletá.

06.02.2023 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Skvěle napsaná kniha,obzvlášť pro nás, kdo aspoň trochu zažil tu dobu socialismu. Kniha pobaví a neurazí, rozhodně mi zahnala chmury.

29.12.2022 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Téma knihy velmi zajímavé,čtivě napsáno, i když parkrát jsem se v textu ztratila a musela se o pár stránek vrátit,abych si ujasnila kdo je kdo.

29.12.2022 3 z 5

Kniha mne naprosto nadchla, jenom konec, kde se už dost bojovalo ,byl pro mne nezáživný. Vím,že pohled do budoucnosti je jenom vize,ale s ohledem, co se v Evropě v současné době děje, né tak moc nereálná. Nejvíce mě děsí rozpínavost muslimů a islámu, myslím,že po celé Evropě je už docela dost stoupenců tohoto vyznání. Nejsem rasista jen mám strach o naší Evropu!

29.12.2022 5 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Kniha sama mi přišla jako malý zázrak,naprosto úžasné. Myslím ,že opravdu musí existovat něco mezi nebem a zemí. Kniha ve mne zanechala pokoru k životu jaký máme a jistě dodá sílu a odhodlání spoustě čtenářů.

03.11.2022 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Vlaštovka v bublině mě naprosto nadchla a tak jsem byla zvědavá jak to bude s další knihou paní Lukáškové. Bylo úžasné sledovat přeměnu Emy z puberťačky ,která nevi co chce,v dívku,jež si začíná uvědomovat sílu lásky. Že je nèkdy potřeba se něčeho vzdát,aby člověk poznal,že mu to chybí a našel si cestu zpět. Odkrývání rodinných tajemstvi,skvělé čtení,doporučuji.

28.09.2022 5 z 5