Dani25 Dani25 komentáře u knih

Krásni ľudia Krásni ľudia Zuzana Šimeková

Kniha o tom ako dnes väčšina z nás žije, stres a snaha o dokonalosť v práci na úkor psychického zdravia. Na prvotinu veľmi dobrá kniha.

13.04.2024 4 z 5

Miniromány Miniromány Vladimír Balla

Niektoré miniromániky waw, niektoré fajn :)

05.04.2024 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Veľmi zaujímavá myšlienka, napísať knihu o dizertačnej práci a pritom zaujať príbehmi. Nie je to pre mňa topka, ale páčilo sa mi to.

05.04.2024 3 z 5

Mount Kodaň Mount Kodaň Kaspar Colling Nielsen

Riadne uletené, absurdné, ale uveriteľné. Vývoj ekosystému sa mi páčil. Vtákoľudia v Indii - tak to som sa riadne zasmiala. Neviem túto knihu ku žiadnej prirovnať. Určite nie je pre každého.

30.03.2024 4 z 5

Možno by si sa mala s niekým porozprávať Možno by si sa mala s niekým porozprávať Lori Gottlieb

Z úvodu ma kniha veľmi vtiahla do deja, ale postupne trochu môj záujem klesal. Preto 4* Ale naozaj zaujímavá téma a prostredie.
“Máte dve uši a jedny ústa a tento pomer nie je náhodný. “

22.03.2024 4 z 5

Skrinka času Skrinka času Nikki Erlick

Tak veľmi som sa tešila na tuto knihu, ale nesplnila moje očakávania. Síce sa prepletali životy jednotlivých postáv, ale popravde ma to nudilo, bolo to rozvláčne a neťahalo ma to k čítaniu. Nevysvetlilo sa odkiaľ tie skrinky sú.

08.03.2024 3 z 5

Návraty do Nesveta Návraty do Nesveta Marisha Pessl

Áno pripomína Na Hromnice, ale bavila ma, v poslednom čase ma celkom zaujali knihy s témou cestovania v čase. Postupne sa spätne dozvedáme, čo sa vlastne Jimovi stalo.

01.03.2024 4 z 5

Čo okom nevidíš Čo okom nevidíš Mariana Leky

Milujem takéto knihy, v podstate o bežnom živote niekoľkých ľudí, o priateľstve, láske, o nachádzaní a strácaní, ale tak krásna, milá, ľudská.

19.02.2024 5 z 5

Profesorova rovnica Profesorova rovnica Jóko Ogawa

Úvod ma hneď vtiahol do deja. Prvá polovica ma veľmi bavila, druhá už bola akoby na silu, baseball nahradil matematiku.

12.02.2024 3 z 5

Cigánska nevesta Cigánska nevesta Carmen Mola

Riadne drsná, ale dobrá detektívka. Odporúčam len silnejším povahám. Rozne rozvetvenia deja a aj preto som netušila kto vlastne je vrahom a to mám rada. Len nechápem, prečo v takmer každej súčasnej krimi je hlavný vyšetrovateľ v podstate alkoholik a pritom zvláda svoju prácu. Určite si prečítam pokračovanie série.

30.01.2024 5 z 5

Siroty Siroty Ondrej Štefánik

Krátka kniha, pre mňa zvláštna. 39 ročný dejepisár sa snaží nadviazať vzťah s kolegyňou, potom s jej sestrou, potom s kolegyňou, s ktorou to už skúšali pred pár rokmi. Dá vyrobiť 10 šálok s ich fotkou z dovolenky, jednu jej nechá, ostatné si vezme domov. Potom objíma strom a celá škola rieši, že trtkal strom. Telocvikár, ktorému prepína.

26.01.2024 3 z 5

Kamzík Kamzík František Kozmon

Aj tento príbeh bol zaujímavý, pretože sa rozvíjal v dvoch linkách. Vyšetrovanie oficiálne a na vlastnú päsť, pretože Marek nemohol ísť s vlastnou kožou na trh... Časové prelínanie je tiež výborné. Dúfam, že autor už pracuje na pokračovaní, lebo táto krimi séria mi veľmi sedí.

22.01.2024 5 z 5

Zostaň, kde si, a potom odíď Zostaň, kde si, a potom odíď John Boyne

Moja 6ta kniha od Boyna (môj obľúbený autor) aj keď je určená pre deti. Začiatok vojny a chlapec oslavuje svoje 5.narodeniny. Detstvo sa zmení. Pomáha tajne mame čistením topánok na vlakovej stanici. A keď zistí, že jeho otec je v nemocnici pre duševne chorých, rozhodne sa, že ho privedie domov.

07.01.2024 4 z 5

Kriedou alebo mečom Kriedou alebo mečom Ján Gálik

To bola silná káva hneď od začiatku, zvláštny spôsob boja proti šikane na škole. Prepletená realita so sci-fi linkou. Mňa osobne viac bavila realita. Kniha, ktorú som musela čítať po dávkach.

07.01.2024 4 z 5

Hydra Hydra Matt Wesolowski

Predchádzajúca kniha ma bavila viac, to ale neznamená, že táto bola zlá. Veľmi aktuálna téma trollov a šikany na internete je ukázaná veľmi zaujímavým spôsobom.

31.12.2023 4 z 5

Tri želania Tri želania Angela Marsons

Príjemná oddychovka s predvídateľným koncom, čítala sa fajn. Niekedy dobre padne takýto typ knihy.

09.12.2023 4 z 5

V  nesprávnom čase na nesprávnom mieste V nesprávnom čase na nesprávnom mieste Gillian McAllister

Kníh s témou cestovania v čase je viacero, ale táto mala v sebe niečo nové. To postupné spätné dozvedanie sa súvislostí bolo veľmi dobre podané. A viackrát tam boli momenty prekvapenia, ktoré by som nepredpokladala. A vravela som si: "Čože?!". Som rada, že som natrafila na túto knihu a odporúčam.

04.12.2023 5 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Typická severská detektívka, hlavný hrdina alkoholik, ale zároveň superman. Preto jedna hviezdička dole. Ale čítalo sa dobre, páčilo sa mi prepojenie troch časových období.

14.11.2023 4 z 5

Niekto sa nájde Niekto sa nájde Dušo Martinčok

Desať príbehov, desať rokov v jednom bytovom dome. Jednotlivé poviedky boli venované stále inej postave, ale boli prepojené. V každej sa objavil Oliver, niekedy viac, niekedy menej. Citlivo napísané, veľmi pekná kniha.

06.11.2023 5 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Nepatrím do skupiny čitateľov, ktorí vyhľadávajú fantasy, ale sem tam chcem zmenu. A táto kniha bola dobrý vyber. Spočiatku sa síce dlho nič nedeje, “len “ sa oboznamujeme s Domom a sochami. Ale vydržte, čítajte až do konca. (A páčili sa mi názvy kapitol.)

12.10.2023 4 z 5