daneva daneva komentáře u knih

Nacističtí lékaři Nacističtí lékaři Robert Jay Lifton

přiznám se, že knihu jsem nedočetla (doufám, že ji někdy dorazím) - naprosto vás ubije fakty a daty. Ovšem obsah je velmi zajímavý už od počátku. Ale po celém dnu v práci je to opravdu velmi náročná literatura

05.07.2013 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

poutavé a velmi citové....

05.07.2013 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

srdcervoucí příběh! Četla jsem ji poprvé v cca 12letech, již tenkrát mi brala dech

05.07.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

řekla bych, že se jedná o jednu z jeho nejlepších knih! I když všechny jsou opravdu velmi dobré, tak tato se mi líbila opravdu nejvíce!!!

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

přiznám se, že jsem od této knihy čekala trochu víc - víc informací o tom, co všechno Mengele dělal (výzkumy, pokusy atd). To je zmíněno prakticky okrajově, ale i tak je to zajímavá kniha chvílemi i šokující. Přečetla jsem ji prakticky jedním dechem

05.07.2013 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

další skvělý díl, až mi bylo líto, že touhle knihou to končí. Konec na jednu stranu překvapivý na stranu druhou očekávaný. Kniha opět poutavá a velmi čtivá - jako předchozí díly

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

krásná kniha, velmi čtivá (až na pár pasáží, ale to se dá omluvit)
mohu ji jen doporučit

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělá kniha - na to, že detektivky nečtu, tak tato kniha mě opravdu chytla a velmi nadchla

04.11.2012

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Super kniha, vsem moc doporucuji

03.11.2012 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Zajímavý pohled z "druhé strany" - z pohledu SS. Přijde mi, že ten člověk nebyl psychicky úplně normální, těžce závislý na rozkazech, bez kterých nedokázal fungovat - asi následek dětství.
Kniha byla velmi čtivá - přečetla jsem ji za 2dny

29.10.2012 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Opravdu skvělá knížka, velmi čtivá. Autor měl v Osvětimi "hodně štěstí", díky kterému se mu podařilo přežít . Velmi působivě popsaná atmosféra KT i chování SS

29.10.2012 5 z 5