Dandulka Dandulka komentáře u knih

Stín bohů Stín bohů John Gwynne

Z počátku mě příběh moc nenadchl,ale s postupem času a ubývajícím stránkami se to zlepšilo. Strhující konečná zároveň hezká návnada ke druhému dílu. No, uvidíme....

30.10.2023 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Poslední díl byl svižný a moc dobře se mi četl. Příběh byl plný nečekaných zvratů,a jak se říká konec dobrý, všechno dobré.

22.10.2023 5 z 5

Ghetto ve stínu zločinu Ghetto ve stínu zločinu Zdeněk Grmolec

Moderní výrazy v příběhu z počátku 17. století? No, to snad ne! Zakomponování historických dat je místy velmi násilné a necitlivé. Zatím nejhorší historická detektivka, jakou jsem četla.

18.10.2023 2 z 5

Následky lásky a sexu Následky lásky a sexu Robert Bryndza

Strašně moc se mi líbil konec. Vůbec celá kniha působila velmi optimisticky a svěže.

11.10.2023 5 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Zajímavý a neotřelý příběh. Mám moc ráda psychologické romány. To rozuzlení bylo parádní a zároveň nechávalo prostor..... Za mě skvělá kniha a těším se na další.

01.10.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

I tento díl byl naprosto špičkový, sice opět plný násilí se spoustou krve,ale to k tomuto žánru prostě patří. Děj byl opět plný akce a nečekaných zvratů, moc dobře se mi kniha četla. Mohu jen doporučit.

25.09.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Začátek mě nijak zvlášť nenadchl,moc rozvláčné. Asi nejsem na to "severské prostředí".

16.09.2023 3 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Hezký příběh,ale na můj vkus moc rozsáhlé a popisné kapitoly, což brzdí celkový spád děje.

16.09.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Opět skvěle napsáno. Mistrně propracované a k tomu čtivé. Jedním slovem exkluzivní!!!!

12.09.2023 5 z 5

Izrael ve čtyřech válkách - Sága rodu Steinů Izrael ve čtyřech válkách - Sága rodu Steinů Jiří Stibral

Příběh je postavený na historických reáliích. Zakladatel rodu Steinů pocházel z Československa...... Potud snad dobře. Ovšem strašně mi vadily stylistické chyby a překlepy. Takové věci mohou dojem z knihy úplně pokazit, což je škoda.

03.09.2023 3 z 5

Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Daniela Kovářová

Nic moc čtení. Z počátku to vypadalo aspoň na průměrnou knihu, ale s postupem času se mi knížka líbila čím dál tím méně.

02.09.2023 2 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Kotleta nezklame. Magie, zombie,krev a spousta sexu, prostě klasika. Skvělá pohodovka.

02.09.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Z počátku mě příběh moc nebavil, ale pak se skvěle rozjel a spád neztratil až do konce. Zajímavá dějová linie.

27.08.2023 5 z 5

Windsorský uzel - Její Veličenstvo královna vyšetřuje Windsorský uzel - Její Veličenstvo královna vyšetřuje S.J. Bennett

Docela hezký příběh, jen mě mrzí, že se dnes stalo módou do všeho zatahovat RF a prezidenta Putina. Mám takový dojem, že za chvíli mu lidé začnou dávat za vínu i to, že prší!!!!!
Královna by se docela dobře uživila i jako detektiv. Taková nenáročná oddechovka.

22.08.2023 4 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Velmi zajímavé čtení. Moc se mi líbil styl, jakým je kniha napsaná.

17.08.2023 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

První díl mě moc nenadchl, čekala jsem něco lepšího.

11.08.2023 3 z 5

Železný půlměsíc Železný půlměsíc Juraj Červenák

Jako vždycky začínám sérii od poloviny, ale i tak se mi líbí. Bude to dobré čtení. Moc se těším na další díly.

06.08.2023 5 z 5

Violončelistka Violončelistka Daniel Silva

Docela slabý příběh. To, že se vše točí kolem covidu, to je vcelku logické a autor není sám, kdo ve svých knihách v poslední době toto téma zpracovává. Mnohem více mi vadí český překlad, kde se zájmena asi přestala používat. Copak to opravdu nikdo nečte než se kniha dá do tisku a ke čtenářům????? Kdyby jen sem tam, to se dá odpustit, ale pomalu není stránky, na níž by se nevynechala spojka, předložka či zájmeno!!!!

31.07.2023 3 z 5

Procitlý milenec Procitlý milenec J. R. Ward (p)

Další skvělý díl téhle nekonečné série. Upíři jsou zkrátka nesmrtelní!

22.07.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Tak to vypadá, že další historická románová série z českých dějin bude opět vynikající! Nejde jen o to, že doba vlády Lucemburků je mi velmi blízká, ale jde i o zpracování tématu, a to umí autor opravdu mistrovsky! Nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

13.07.2023 5 z 5