Dandik1 Dandik1 komentáře u knih

Kouzelná flétna Kouzelná flétna Bohumil Hrabal

Pochmurná atmosféra událostí Palachova týdne, krásný popis setkání s českými rodáky v USA, zejména Medou Mládkovou a Arnoštem Lustigem a dopisy Dubence se krásně čtou a předrevoluční doba v Československu získává opět jasné obrysy. Dočetl jsem to pár dní před 17. listopadem, tudíž na mě působila i ta atmosféra blížícího se výroči.

18.11.2015 5 z 5

Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese Marek Toman

Poutavě napsané vyprávění odehrávající se ve dvou rozdílných časových obdobích, přibližující jak historii, tak i současnost. Napínavý příběh s přibývajícímí přečtenými stránkami kulminuje a tak je těžké se od četby odtrhnout a jít spát.

21.07.2015 5 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Když tuto knihu člověk čte, tak se směje a směje. Po odložení knihy si přečte zprávy a rázem se stane jedním z komparsistů tohoto románu. Výtečně jsem se bavil.

02.10.2014 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Poirot se vrátil a to ve velmi povedené podobě. Autorka se nesnažila o žádnou inovaci a při čtení si můžete krásně vybavovat Poirota v podání Davida Sucheta. Pokud jste jeho fanoušky, knihu si určitě přečtěte.

27.09.2014 5 z 5

Šivovo třetí oko Šivovo třetí oko Otakar Chaloupka

Trocha odpočinku od švédského krimi a nesmírně napínavá a čtivá knížka. Autor podrobně popisuje práci kriminalisty, jeho pocit při neúspěchu, nálady a riskování. Výtečný popis práce českého kriminalistického týmu. Pokud jste si oblíbili Případy 1. oddělení, tak tato knížka by se Vám mohla líbit.

14.04.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se čte s nesmírnou lehkostí. Napínavý příběh, který krok po kroku popisuje nejen pátrání soukromého detektiva, ale také jeho soukromý život je propracovaný a vystavěný i výborně logicky.

13.03.2014 5 z 5

Černý pavouk Černý pavouk Jeremias Gotthelf

Vynikající hororová novela z 19. století, odehrávající se ve švýcarských Alpách. Dílo má velmi napínavý děj, ale zároveň nám velmi nádherně popisuje život na selském statku v 19. století. Děj i poučení z něj aktuální i pro dnešní dobu, jelikož se dotýká i současných mravních hodnot jak v našem myšlení, tak i v našem konání.

22.02.2014 5 z 5

Navždy Provence Navždy Provence Peter Mayle

Milé čtení o krásné francouzské oblasti. Doporučuji zejména po návratu z dovolené, pokud se stále nechcete smířit s tím, že už Vám skončila.

09.08.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po přečtení u mě sněhuláci vzbuzují respekt.

29.07.2013 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Perfektní příběh, trvalo mi poměrně dlouho, než jsem knihu přečetl, ale jakmile jsem začal, nemohl jsem se odtrhnout a přečetl jsem vždy velkou část knihy. Po seznámení s postavami nabývá děj vysoké obrátky a knihu neodložíte.

29.07.2013 5 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Výborná kniha, zvlášť když mohu porovnávat fakta, která mi jsou dobře známa, jelikož pocházím z polsko-českého prostředí.

20.08.2012 5 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Ze začátku jste z té knihy nadšeni, ale postupně kniha upadne do monotónnosti, neustále se opakující stejné nápady, pouze v jiném obalu.

20.08.2012 3 z 5

Bruno, Chef de police Bruno, Chef de police Martin Walker

Bruno chef de police
Martin Walker
Detektivní příběh z francouzského venkova, odolávajícího bruselským nařízením. V poklidném francouzském městečku dojde k vraždě. Pozorovatelem a pomocníkem francouzské policie se stává člen městské policie Bruno. Zná místní poměry, v městečku je oblíbený a tak je jeho patrání spojeno se získáváním inforací spojeným s pozváními na dobrá jídla a vína. Ale i hrdina sám je vynikající kuchař a milovník dobrého jídla. A také pomáhá místním farmářům v boji proti inspektorům z Evropské unie.
Každý v St Denis věděl, že stará dáma je chudá jak kostelním myš, jelikož její manžel zrovna propíjel rodinný majetek. Kupovala ta nejlevnější vejce v supermarketu, z nich odstranila datum, pak je oválela ve slámě a slepičích hovínkách, načež je prodávala turistům jako domácí vejce, kus za euro.
Mladí sportovci v St Denis jsou povzneseni nad nesmysly a hrají spokojeně s kluky, kteří jsou černí, hnědí - a dokonce i s Angličany.
Dozvíte se, proč je současná anglická kuchyně tak nepopulární a nechutná. Detektivka jako šitá na léto, kterou zvládnete za dva večery.

20.08.2012 5 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

V této knize Miloš Urban sklouzl do rychlého vyprávění, neustále se něco děje, nevykresluje tolik postavy ani místa dějů. Chybí mi tajemno Stínu katedrály, či Santiniho jazyka a kniha se už vůbec nedá srovnat s jeho podle mě nejlepším románem Sedmikostelí. Celá kniha na mě zapůsobila takovým akčním dojmen Dana Browna.

22.05.2011 3 z 5

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Na základě nějaké recenze v novinách jsem ke knize přistupoval s odstupem, ale když jsem se do ní začetl, musím říci, že se mě detektivní zápletka zaujala a děj měl spád.

25.03.2011 4 z 5

Království bukkake Království bukkake Bret Easton Ellis

Pohled na život hollywoodských bohémů, hereček a producentů, snažící se být poněkud šokující. Bohužel ani po 50 stránkách, připomínajících drsnější telenovelu jsem knize nepřišel na chuť.

11.01.2011 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jednoduše severská detektivka, které zbožňuji. Přečetl jsem ji během několika dnů, přičemž při nočním čtení jsem pečlivě kontroloval byt a poslouchal každé šustnutí.

05.01.2011 5 z 5

Smrt v Breslau Smrt v Breslau Marek Krajewski

Příběhy kriminálního rady Eberharda Mocka mě stále lákají a těším se až si přečtu další. Asi neodolám a do Breslau, Wroclawi se zajedu podívat. Autor popisuje Breslau 30.let velice fundovaně a příběh je vystavěn velice logicky a na základě tehdejších reálií. M. Krajewski je profesorem na Wroclawské univerzitě.

25.12.2010 5 z 5

Chlípnice Chlípnice Michał Witkowski

Velmi zajímavá kniha, zobrazující spoutaný nespoutaný život gay komunity v socialistickém Polsku bez přehnané romantiky. Knihu jsem přečetl během tří nocí v Berlíně.

25.12.2010 5 z 5