Danafantom Danafantom komentáře u knih

Na druhý pohled Na druhý pohled Amanda Quick (p)

Bylo to takové vtipné. Za mě mohlo být paranormálna podstatně víc.

29.02.2024 5 z 5

Levně a chutně po celý rok Levně a chutně po celý rok Růžena Přibylová

Knížka není rozdělená podle ročních období, jak jsem čekala, ale to vůbec nevadí. Je přehledně členěná a dobře se v ní listuje, protože recepty jsou pouze na levé straně a obrázky na pravé. Jsou tam po většině recepty na běžná jídla. Takže listujete, dokud nedostanete na něco chuť. Za mě povedená kuchařka.

20.02.2024 5 z 5

Kuchařka pro lenochy Kuchařka pro lenochy Cornelia Trischberger

Klidně bych podle ní i vařila, kdybych nebyla líná sehnat si ingredience které doma běžně nemám, například pastu sambal oelek, tou je ochuceno téměř každé jídlo v knize.

20.02.2024

Schüsslerovy minerální soli Schüsslerovy minerální soli Günther Heepen

Takové hodně stručné představení schüsslerových solí pro toho, kdo o nich nic neví.

20.02.2024

Po italsku do hubky Po italsku do hubky Marta Kučíková

Jsem nadšená. Konečně Italská kuchařka, taková po které jsem toužila, kde nejsou do každého receptu nacpaná rajčata.
Texty spojující recepty mě pobavily, taktéž pokyny v receptu typu "ukul koule".
Nejsem milovník grilování kvůli pálicímu se tuku, ale Italové na to zdá se jdou jinak-opečou neochucené maso tak jak je, a když je hotové, dají si na něj zdravý olivový olej, a ochutí ho kořením a citronem. To jsem vyzkoušela jako první, a mňam mňam, je ze mě milovník italského grilování :)) Ale určitě se vrhnu i na další recepty.

23.01.2024 5 z 5

Skleněný ostrov Skleněný ostrov Nora Roberts

Svět je zachráněn. Jupí :)
Chyběla mi ta středomořská atmosféra předchozích dvou dílů.

03.01.2024 4 z 5

Knížka o uklízení Knížka o uklízení Beth Penn

Jestli potřebujete uklidit, neztrácejte čas čtením této knihy, a běžte uklidit. Je to spíše o time managementu a udělání si v pořádku v hlavě, ale s tím vám asi žádná knížka nepomůže.

05.11.2023 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Právě se chystám do lázní, a "dám si pozor, komu se svěřím do rukou..." ;)

22.10.2023 5 z 5

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

ONA to teda napsala moc hezky :D

11.10.2023 5 z 5

Úsměv je nejlepší odpověď Úsměv je nejlepší odpověď Bernhard Moestl

Docela příjemná kniha. S některými úvahami souhlasím, jiné mi připadají dost zcestné, pokud by se jimi člověk měl řídit. Pár zajímavých poznatků o Asiatech.

11.10.2023 3 z 5

Ve vlaku - 30 výletů po Evropě trochu jinak Ve vlaku - 30 výletů po Evropě trochu jinak kolektiv autorů

Za mě knížka úplně k ničemu. Města pospojovaná železniční tratí. Stejné informace bych dostala, kdybych se podívala do mapy. Praktické informace veškeré žádné, kromě poslední kapitoly, kde vám napíšu aspoň webové stránky železnic států Evropy.
Když jí navíc srovnám s podobnou knížkou 'Úchvatné cesty vlakem', která mě opravdu uchvátila, tak 'Ve vlaku' je naprostý propadák.

31.07.2023 1 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Citlivě a inteligentně napsaná kniha se zajímavým příběhem.

18.07.2023 5 z 5

Vodní světy Vodní světy Alena Voráčková

Kniha, která se vymyká. Autentická, milá a zajímavá.

15.07.2023 5 z 5

Koruna Česka Koruna Česka Jaromír Zaoral

Líbilo se mi, že kniha není napsaná stylem namachrovaného sportovce. Není tam nic moc o kilometrech, ale zato hodně o tom co mě zajímalo- krajině, podnebí, počasí, atmosféře. Super fotografie. Do toho vsunuté různé zajímavosti. Sečteno a podtrženo = moc fajn kniha.

15.07.2023 5 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Nic pro mě, jak se ukázalo. Vzala jsem to.

17.06.2023

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Děj odehrává v českém prostředí. Líbilo se mi to dostatečně na to, abych se pustila do dalšího dílu. Mám ráda knížky na pokračování.

17.06.2023 3 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Knížka se mi líbila. Ale jenom zvenčí - má hezkou barvu a veselý obrázek. Obsah mě nenadchl. Humor jsem nepobrala, o napětí v knížce ani moc nešlo. Hodně postav, takových nijakých, které se mi pletly. No, dočetla jsem, ale stýskat se mi nebude...

17.06.2023 2 z 5

Velká obědová bichle Velká obědová bichle Pája (p)

Heroický počin, po všech stránkách zdařilé dílo. Inspirativní. Přehledné, obsahující spoustu informací, ale i trochu rozverné. Mňam;)

11.06.2023 5 z 5

Faktura Faktura Jonas Karlsson

Tak tuhle knížku jsem si moc užila. Je taková hladká. O člověku, jak který má bohatý vnitřní život, a to bohatství mu vyčíslili na fakturu. :)

11.06.2023 5 z 5

Cesta do Els Cesta do Els Kateřina Pojkarová

Příběh je ve své podstatě velmi hezký. Ale připadá mi takový "nedopečený". Něco mu chybí, i když nedokážu přesně říct co. Ani nevím proč, ale líbilo by se mi, kdyby kapitoly měly názvy.
Stejně jako EvikU si od autorky ráda přečtu něco nových dalšího.

28.04.2023 4 z 5