danae1515 danae1515 komentáře u knih

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

No! Po dočtení cítím lehké zklamání. Možná proto, že jsem byla na tuto knížku hodně natěšená a měla jsem velké očekávání.
V momentě, kdy jsem začala tušit, jak to dopadne....., jsem jí některé večery ani neotevřela.
Jak píšete, takové normální, obyčejné počtení na dovolenou. Celou dobu jsem čekala, že se přece jen něco přihodí, nastane zvrat.... a nic. Chvílemi zdlouhavé a brzy předvídatelné
Na druhou stranu palec nahoru za formu, ta to provětrala, námět a téma - hodně zajímavé, dost aktuální, často bolestné, kdyby si s tím autorka víc pohrála, mohla z toho být KNIHA. Strhávám hvězdičku za ten cukr na konci.

16.01.2015 4 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Thomas Weldon (p)

Dobře se čte, zajímavý příběh, překvapivý konec.

17.10.2014 4 z 5

Včera jsem dočetla, kniha má 398 stran, škoda, že není ještě alespoň jeden další díl. bude se mi po Alanovi stýskat.
Čím víc jsem se pročítala ke konci, tím vtipnější, zábavnější, poutavější. Ze začátku bylo více dějepisu, na mně naráz až moc, ale alespoň jsem si oprášila a rozšířila znalosti, ujasnila souvislosti.
Typ humoru naprosto pro mojí krevní skupinu, takových knih není v knihovně nikdy dost. Stařík je dítě narozené na šťastné planetě, je to takové dítě štěstěny, klikař, optimista, pohodář, vždy nad věcí. Vypíchla bych kapitolu, kde Kim Čong-il ověřuje u Stalina Alanovu totožnost. Neuvěřitelná klika.
Líbilo se mi i prolínání děje tehdy - nyní.
Příběh, zápletka, životní příběh, autorovi palec nahoru, klobouk dolů. Doporučuji k přečtení.

04.10.2014 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Včera jsem dočetla a jsem nadšená.
Naprosto perfektně napsané, skvělá forma, čte se samo, vtipné, okořeněné sarkasmem, věrohodné, autor dokázal psát jako muž a odepisovat jako žena, skoro bych uvěřila, že to není román, ale knižně vydaná reálná korespondence. Napínavé až do konce.
Dobrý tip na dárek, tímto děkuji Terezce, kniha je můj TOP narozeninový dárek. Už tu čeká ve frontě Každá sedmá vlna, těším se na další čtenářský zážitek.

05.07.2014 5 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Doporučuji k přečtení a už teď se moc těším na další literární počin této mladé české spisovatelky. :-)

27.06.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první Aghata a hned pecka. Dobrý příběh. Ani náťukem mě nenapadlo, kdo je vrah :-)

28.04.2014 5 z 5

Neznámá známá Hana Vítová Neznámá známá Hana Vítová Ondřej Suchý

Doporučuji přečíst, moc pěkně zpracované.

03.04.2014 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Nepřišlo mi to až tak depresivní, ale hluboce pravdivé, z jejích knih patří k těm, co se mi líbí víc.
Čtení ne jeden podvečer.

22.02.2014 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Protože každou knihu dočtu, neodložila jsem ani tuto a v podstatě jsem se občasným přeskočením protrápila až do konce. Takové nějaké nijaké, od všeho něco a celkově nic, láska, erotika, drama, trauma, nemoc..... Jakoby učnice na spisovatelku povinně napsala knihu podle učebnice "jak se píše román". Výsledek? Přirovnala bych to, jako když se mi hrozně nechce a musím uvařit bramborový guláš pro patnáct lidí, místo uzeného tam nakrájím levný točený, nedosolím, málo česneku, málo majoránky, málo provařím mouku a nakrájím k tomu včerejší chleba. Asi jsem namlsaná z právě přečtených několika skvělých knih a tato mě trošku zklamala.

14.02.2014 1 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Nečekala jsem, že to bude tak dobré čtení. Sáhla jsem po ní, že tu ležela a zrovna jsem neměla co číst. Trošku mi vadilo to sladké, úplně jsem tomu nevěřila vzhledem k okolnostem a i k věku June a Daye. Ale jo, dobrý, přečtěte si.

27.11.2013

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

nezapomenutelný příběh, statečná žena, přečteno jedním dechem

25.09.2013

Dvojí tvář Dvojí tvář Elizabeth George

Zdlouhavé, ale zajímavé. Fakt dobrá.

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Moje první kniha od Kinga, nevěděla jsem, co očekávat....., asi jsem nepochopila konec. Ale líbila se mi. Doporučuji.

22.09.2013

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Vtipná i když z toho běhá mráz po zádech. Určitě patří k povedeným. Moc se těším na film.

22.09.2013

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Pro mně nejlepší příběh.

22.09.2013

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Dostala jsem ji od dětí k narozeninám. Taky jsem se smála. Která taková nejsme???

22.09.2013

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

Drsný příběh. Podle mně taky jedna z lepších.

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Mám kompletního Sheldona, ale tato je pro mně favoritka :-), jak píše Nikar na posezení i napotřetí.