Dan - Komentáře

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount EverestuVzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount EverestuE. M. Grylls

Je jedno jestli máte nebo nemáte rádi hory. Bearovo (Gryllsova přezdívka) líčení výstupu na Mount Everest Vás chytne a vy budete mít problémy se od knihy odtrhnout. Často jsem si při čtení knihy uvědomoval sílu tepla domova :-)

07.10.2012

Steve JobsSteve JobsW. Isaacson

O Stevu Jobsovi jsem toho věděl pramálo. Snad pouze jeho úmrtí a to, že patřil k firmě Apple; přesto mě tato kniha chytla již od prvních řádků. Z určitého pohledu mi Steve Jobs trochu připomíná filmovou postavu Dr. House :-)

24.12.2011

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neBohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neR. T. Kiyosaki

Velmi zajímavá, čtivá a inspirativní kniha.

18.11.2010

Umění vládnoutUmění vládnoutT. Okamura

Každá strana této knihy vybízí k zamyšlení - takové knihy mám rád.
Dle mého názoru by si ji měl přečíst každý v naší zemi (politici rovněž) a jak již bylo řečeno: zamyslet se.

13.07.2011

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapaŠtěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapaV. Freiová

Kniha se mi do ruky dostala náhodou, ale dočet jsem ji.
,,Autorka knihy uchopila skutečné zážitky , nepřesolila je, nepřepepřila, zachovala jejich syrovost...." píše se v předmluvě.
Nemohl jsem si pomoct, ale po celou dobu čtení jsem tomu nevěřil. Faktem je, že i mezi námi muži jsou volové :-), ale opravdu si existenci popisovaných pánů nedokážu představit. A pokud jsou to opravdu reálné postavy, pak to nedokazuje smůlu na chlapy, ale spíše nízkou inteligenci Anety, která tyto existence z inzerátů nedokázala vůbec rozpoznat...
Autorka však umí psát a píše čtivě.

08.08.2011

Tvrdohlavý mužTvrdohlavý mužO. Horák

Kniha je důkazem, že má smysl jít si za svým cílem. Dotýká se různých témat (nejen pivovaru), přičemž žádné z nich nenudí. Obdivuji autorovu odvahu se zadlužením při koupi pivovaru, a zrovna tak Bernardovu manželku.

26.07.2014

Magie a manipulace mysliMagie a manipulace mysliD. Brown

Derrenův knižní debut - výborná kniha, což se bohužel o jeho druhé (Vyznání iluzionisty) říci nedá...
Díky této knize jsem se např. naučil jak si snadno zapamatovat dlouhé číslo a další pomůcky na zlepšení paměti. Ke knize se ještě určitě vrátím.

31.10.2012

Růže pro AlgernonRůže pro AlgernonD. Keyes

Bezpochyby velmi originální námět. Začátek knihy, tedy onen "nepravopis" do knihy samozřejmě patří, ale moc dobře se mi nečetl... ale komu ano, že? Kniha se mi zdála místy rozvláčná, k čemuž mohlo (ale nemuselo) trošku přispět i vědomí, že původně se jednalo o povídku.. Psychologicky opravdu na jedničku, konec však předvídatelný. Kniha vyčnívá svou jinakostí, přesto jsem neměl problém se od čtení kdykoliv odtrhnout a jedno přečtení mi bohatě stačilo...

07.01.2015

Nejde o talentNejde o talentJ. Slávik

Domnívám se, že s napsáním knihy měl Jaro Slávik ještě pár let počkat, na druhou stranu se pravděpodobně snaží kout železo, dokud je žhavé...

03.01.2012

Dopisy Johna LennonaDopisy Johna LennonaJ. Lennon

Původně jsem z knihy měl trošku strach, ale mile mě překvapila. Sehnat všechny ty dopisy, pohlednice a vzkazy Johna Lennona, rozluštit jejich obsah, provázat je s jednotlivými lety a událostmi muselo dát H. Daviesovi opravdu práci. Jsem rád, že jsem si knihu po malé počáteční rozpačitosti nakonec koupil a přečetl.

23.11.2012

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismemRestart: Průvodce podnikatelským minimalismemJ. Fried

Psáno jasným a stručným jazykem. Mnoho zajímavých myšlenek. Je to jedna z knih, ke které se člověk vrací a vždy si v ní něco najde.

26.02.2013

Svědek na zabitíSvědek na zabitíJ. Kmenta

Klasická "Kmentovina". Vhodné přečíst i jeho Kmotry Mrázky, vše to do sebe zapadá a vše nám to ukazuje, jaké to tu bylo a jaké to tu v Česku bohužel stále je.

15.01.2014

Druhý životDruhý životS. J. Watson

Nepříliš sympatická hlavní hrdinka. Občas opravdu nelogické její jednání, které v mých očích příběh degradovalo. Oproti prvotině rozhodně slabší, nicméně přesto stojí za přečtení, které je opravdu napínavé. Často jsem měl pocit, že knihu napsala Paula Hawkins (Dívka ve vlaku), ale nejspíš pouze prostředím a alkoholem v příběhu.

Velká hraVelká hraC. Cueni

Začátek knihy mi připadal velmi zajímavý (třeba vznik papírových bankovek), ale v druhé polovině mi kniha přišla postupně stále méně zajímavá a dočetl jsem ji s vypětím všech sil :)

31.12.2010

Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životěMyslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životěD. J. Trump

Velmi zajímavá kniha. Čtivá, inspirativní. Vřele všem doporučuji.

26.12.2010

Vyznání iluzionistyVyznání iluzionistyD. Brown

Derrenova předchozí kniha mě velmi bavila, ale z této jsem byl hrozně zklamaný... Derren popisuje kouzelnický trik v jedné kavárně (+ velmi zajímavé psychologické poznatky o lidech, kterým kouzlo ukazuje), ale do toho neustále odskakuje k jiným tématům - respektive jeho nezajímavým úchylkám (např. je schopen na dvě strany popisovat, jak ho bavilo se šťourat v nose, jak musí chodit v hotelu v papučích, jak mu vadí, když ztratí propisku a podobné pro mě absolutně nezajímavé vycpávky knihy. To, co mě na knize opravdu zajímalo, by se bohužel dalo dát do 20 stran...

31.10.2012odpad!

Bohatý bratr, bohatá sestraBohatý bratr, bohatá sestraR. T. Kiyosaki

Začátek knihy se mi četl poněkud ztěžka, ale posléze mě kniha velmi chytila.
Pasáže Roberta Kiyosakiho mi přišly čtivější, ale důvodem bude pravděpodobně to, že narozdíl od jeho sestry Emi to nebyla jeho první kniha. Místy až poměrně filozofické čtení (na nějž nejsem příliš zvyklý), ale velmi zajímavé! Po mém soudu kniha ovlivní zamýšlení se nad životem a bude to jedna z mála knih, kterou si budu chtít přečíst znovu.

23.05.2011

Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011A. Mazáč

Jasně nejlepší je první povídka Poslední cesta, s výborně vygradovanou pointou.
Z povídky "Den, kdy se Vidímová svlékla", mě zaujal pouze název. Nemůžu si pomoct, ale osobně mi to přišlo příliš postavené na hlavu.
Podobné spory (avšak v menší míře) jsem objevil v Kódu. Bude to možná mnou, ale první polovinou povidky Prokletí jsem se opravdu prokousával z donucení, druhá polovina nabrala lepší směr. Za slova chvály rozhodně stojí Návrat. Velmi čtivě napsaná a řadil bych ji kvalitativně hned za Poslední cestu.

16.07.2011

DávnoDávnoP. Janda

Opravdu otevřená zpověď Petra Jandy - jak kolem Olympicu, tak kolem svého soukromého života. Mám toho člověka rád a to i díky tomu, že jsem měl tu čest s ním strávit několik hodin a maličko ho poznat.

30.12.2011

Dřív než půjdu spátDřív než půjdu spátS. J. Watson

Osobně bych raději trošku pomalejší gradaci příběhu, ale jinak opravdu povedený thriller!

13.04.2012

TanečníkTanečníkJ. Deaver

Konec knihy pro mě byl překvapením, ale přiznám se, že ne v dobrém slova smyslu. Zdálo se mi, že ten konec byl nějak moc rychlý a hodilo by se zde zpomalit . Jinak jsem si během čtení tradičně říkal, že je autor opravdu hlava :-)

04.03.2013

Prázdné křesloPrázdné křesloJ. Deaver

Příběh se mi zdál příliš překombinovaný. Některým zvratům (a pár jich bohužel bylo) jsem prostě nevěřil. Například představa, že v tom jela i postava, která byla nedopatřením zastřelena, mi přišla opravdu nesmyslná... jako celek však měla kniha i dobrá místa, takže celkově hodnotím za 3.

15.05.2013

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJ. London

Bohužel jsem přečetl s vypětím sil pouze 98 stran. Něco málo mě zaujalo (např. popis setkání s misionářem), ale většina mi přišla jako rozvleklá nic moc říkající vata, která by v knize buď nemusela být, nebo by v ní mohla zaujmout pětinu místa. Čtení jsem vzdal.

25.11.2014

Podivný případ doktora Jekylla a pana HydaPodivný případ doktora Jekylla a pana HydaR. L. Stevenson

Přečetl jsem více než polovinu knihy, ale bohužel mě nudila. Často jsem si musel některé odstavce číst znovu, protože jsem se přistihl, že nevím o čem byly. Ve zdejších komentářích čtu, že nejlepších je posledních 30 stran, ale na to už bohužel nemám sílu...

17.02.2015

2036 - Jak budeme žít za 20 let?2036 - Jak budeme žít za 20 let?T. Sedláček

Velmi zajímavý nápad na knihu, jejíž obsah vedl k vlastnímu zamyšlení a hypotézám, jak by asi mohl vypadat rok 2036. Škoda, že se neoslovilo více (a místy zajímavějších či zkušenějších) osobností, jejichž texty by se ideálně přesypaly přes síto a zveřejnily ty nejlepší. Nejméně se mi líbila forma psaní a obsah odbornice na češtinu, fotbalového brankáře Petra Čecha a herce Vojty Kotka, kteří mi dojem z jinak dobré knihy trošku pokazili.