dameo dameo komentáře u knih

Vymazat Garrarda Conleyho Vymazat Garrarda Conleyho Garrard Conley

Hodně špatný překlad

14.01.2022 3 z 5

Baby Jane Baby Jane Sofi Oksanen

Příběh ohlodaný na kost. Jako bych se kouknul malým okýnkem do cizích životů a nechápal nic. Jak, ale chcete pochopit někoho, kdo má těžkou depresi?

27.11.2020 3 z 5

Zbožný tanec Zbožný tanec Klaus Mann

Na knize je vidět, jak se svět změnil od roku 1925. Je obtížné se myšlenkově přiblížit mladému homosexuálu s uměleckými ambicemi, kterému chybí doma uznání, a proto odchází z domu žít na okraji společnosti. Ale ani tam není neudělá comingout, protože ta doba něco takového neznala. Místo toho se vyznává z "lásky k tělu". Kniha nemá spád ani pointu, je to jen taková řeka pocitů.

10.10.2019 2 z 5

Vesnický závod Vesnický závod Full.of

Nuda! Nicneříkající děj promíchaný s péčkem. Knihu zahoďte a jdete na Pornhub rovnou.

27.04.2019 odpad!

Tampa Tampa Alissa Nutting

Hrozná nuda. K jakštakš zajímavému konci se jeden musí prokousat hromadou balastu. Na to, jak je ta knížka tenká, jsem ji četl velmi dlouho. Hlavní hrdinka je nesympatická vypočítavá mrcha neschopná jakéhokoli citu, Robot co si jde za svým.

02.01.2017 1 z 5

Satori ve Zlámané Lhotě Satori ve Zlámané Lhotě Milan Calábek

Útlá knížka s minimem textu. Některá čtyřverší jsou opravdu trefná, zaryjí se do hlavy a nutí člověka k přemýšlení.

Kdy dobro nad zlem

i Boha,
z vězení nevyjdeš.

27.01.2016 5 z 5

Čeština bez příkras Čeština bez příkras Petr Sgall

"..., úcta k mateřštině se dá projevovat buď tím, že se umístí do muzea mluvy minulých staletí, že se uvězní v umělém výtvoru gramatiků a estétů, nebo tím, že se napájí ze zdravých zdrojů, totiž ze zásobárny běžné řeči lidu; s bohatstvím těchto zásob si autor s chutí hraje."

21.01.2016 4 z 5

Deník bláznivého starce Deník bláznivého starce Džuničiró Tanizaki

Starý pán, který odmítá vzít v potaz, že je starý - v tom negativním smyslu. Hlavní hrdina se ponižuje, ví o tom a kašle na to. Kdo ví, jak dopadneme my.

06.01.2016 5 z 5

Zazen - léčba zenovou meditací Zazen - léčba zenovou meditací Tomio Hirai

Autor příliš zdůrazňuje roli EEG při pozorování mozku - dnes by asi se stejným zaujetím psal o magnetické rezonanci. Nicméně části o zazenu jsou velmi přínosné.

04.01.2016 3 z 5

Smrt dvouhlavého orla Smrt dvouhlavého orla Bernard Michel

Historie líčená napínavým způsobem - číst tu knihu byla zábava.

04.01.2016 5 z 5