dalimoni dalimoni komentáře u knih

Spiknutí Spiknutí Pierre Bellemare

Pro mě milé překvapení, na knihu jsem náhodou narazil v knihovně a vzal si jí na dovolenou a přečetl jí za 3 dny. Autor čtivým způsobem v několika povídkách vypráví skutečné příběhy, některé více některé méně známé (Trockij, Rasputin, začátek 2. světové války...). Skutečné příběhy, které rozšíří čtenáři rozhled a pro milovníky historie velmi dobrá kniha, která se čte skvěle.

14.07.2012 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Pro mě strhující dílo, které mě nutilo číst rychle až do konce a i přes podle mě mírně slabší ukončení knihy určitě 5 hvězdiček. Hlavní hrdinka velmi drsná, ingeligentní a impozantní žena. Autorka určitě tuto postavu nenechá spát a snad se brzo dočkáme dalších příběhů.

12.07.2012 5 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

Opět špionážní thriller z druhé světové války, tentorkát geograficky zasazený do Egypta. Kniha má spád, napětí, lásku, napínavé a dramatické okamžiky. Follett píše velmi čtivě a opět nezklamal. Kavky se mi líbily o chloupek více, ale tato kniha je také výborná.

06.07.2012 5 z 5

Klub nas***ých rodičů Klub nas***ých rodičů Mink Elliott

Kniha se mi líbila. Je psána ženskou autorkou, ale i jako muž jsem si přišel na své, je někdy zajímavé si přečíst pohled matky, která je doma s ročním miminem. Místy docela vtipné dialogy a zajímavé zápletky. Momentálně prožívám některé zápletky jako hlavní hrdinové, proto hodnotím vysoko, každopádně to nebyla ztráta času, takové lehčí čtení na letní večery :-)

28.06.2012 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Prvotina této autorky, slušné tempo, přímočarý děj bez větších komplikací, svižný styl vypravování a pěkně napsaný detektivní příběh k tomu. Přečteno za pár večerů.

21.06.2012 5 z 5

Život je takový, jaký si ho uděláme Život je takový, jaký si ho uděláme Peter Buffett

Velmi pěkná kniha, autor Peter Buffet je synem jednoho z nejbohatších lidí na světě, slavného Warena Buffeta (tzv. věštce z Omahy). V knize se něco dozvíme i z osobních zážitků a názorů tohoto úctyhodného muže, který většinu svých miliard věnoval na charitu. Peter velmi čtivým jazykem filozofuje o životě, ale není to klasická filozofie (která mnohdy bývá těžká ke čtení), ale jednoduché příběhy a příklady o životních rozhodnutích, které každý může udělat a případně svůj život změnit k lepšímu. Knihu určitě doporučuji k přečtení.

14.06.2012 5 z 5

Válka médií Válka médií Viktor Farkas

Klasické dílo Viktora Farkase, kontroverzní názory na současná témata týkající se hegemonie USA, globalizace a dalších problémů současné civilizace. Neotřelé názory, které v žádném případě nekopírují manistreamová média. I tato druhá kniha, kterou jsem od něj četl, mi přinesla mnoho zajímavých názorů k zamyšlení.

13.06.2012 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Famózní, sugestivní autobiografická zpověď člověka, který vyhrál nad závislostí. Trošku netradiční styl psaní, obdivoval jsem pasáže, kde autor popisuje své stavy, myšlenky. Velmi kvalitní dílo. Vůbec nelituji, že jsem si knihu přečetl, místy hodně smutné, ale takový je život, nemůže vše končit jako americký film, kde jsou všichni šťastni až do smrti :D.

07.06.2012 5 z 5

Ekonomie a zdravý rozum Ekonomie a zdravý rozum Vladimír Tomšík

Autor (člen bankovní rady ČNB) se v knize zabývá zajímavými tématy (např. energetikou, investičními pobídkami, bojem proti globálnímu oteplování) a podporuje tržní řešení. Dokáže obhájit své názory velmi jasnými argumenty a doporučeními. Obhajuje typické zastánce tzv. rakouské školy, kteří vždy propagovali "co nejmenší zásahy státu do fungování ekonomiky". Kniha zajímavá, určena spíše pro studenty ekonomie nebo hotové ekonomy :-)

27.05.2012 5 z 5

Moje studená válka Moje studená válka René Benda

Strhující a napínavé vypravování osudu mladého kluka na konci 80. let, kterému nic nechybí (napětí, drama, láska....). Velmi oceňuji skvělé popisy doby 80. let tehdy končícího komunismu v ČSSR, kterou jsem sám zažil a moc dobře si na ní vzpomínám. Prolínání s příběhem z New Yorku z roku 2001 je na konci knihy skvěle propojeno a kniha zůstává krásně ucelená. Kniha mě velmi zaujala a četla se jedním dechem.

23.05.2012 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Pro mě o něco lepší než Hypnotizér, který se mi také líbil. Jsou tam napínavější místa, sice mrtvých je opravdu hodně, ale kniha má spád. Autorská dvojice píše čtivým stylem, kterému pomáhá i to, že kapitolky jsou krátké, takže čtenář nemusí dlouho čekat na konec kapitoly, jako u jiných knih a to ho nutí číst dál a dál. Viděl bych to tak na 95 %.

16.05.2012 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Mé první setkání s autorem Kenem Follettem a panuje velké nadšení. Kniha strhující bez jediné nudné pasáže, napětí od začátku až do konce - úplně jsem to prožíval s hlavními hrdiny. Určitě si ještě něco od tohoto autora přečtu, protože toto dílo stálo opravdu za to!!

09.05.2012 5 z 5

Komunikace bez zábran Komunikace bez zábran Barbara Berckhan

Stručné, jasné, poučné. Při čtení knihy se dozvíte jasné a poučné rady pro komunikaci pro pracovní i běžný život, doplněno konkrétními situacemi. Určitě doporučuji, přečteno za dvě odpoledne.

06.05.2012 5 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Pro mě jednozačně 5 hvězdiček, možná o chloupek slabší než Gottland, ale i tak, výborně a čtivě napsáno to, co je tak zřejmé, ale člověk si to uvědomí až tehdy, když to vidí černé na bílém.

03.05.2012 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Výborná, má třetí v pořadí Nemesis, Pentagram a Spasitel a řekl bych, že tento díl nejlepší, velmi propracovaný příběh, zajímavý závěr, skvěle propracované postavy i přímočarý příběh, který se postupně rozplete. Určitě doporučuji.

29.04.2012 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Přečteno velmi rychle, postavy a dějová linka je čistě náhodná (kdo četl v posledních letech noviny musí uznat, že je to opravdu koláž postav a příběhů, které se tady v poslední době staly, tak jak sám autor v předmluvě hovoří). Vieweghovy knihy mi vůbec nevadí, právě naopak, i když je většinou hodnocen velmi nízko. Tato kniha je trošku jiný typ knihy, které dříve psával, přesto je v ní zřejmá inspirace ze současných skandálů, které se v ČR staly. Možná za 20 let, když si to přečte někdo, kdo tuto dobu nezažil v ní najde něco objevného, ale za "spádové" čtení dávám 4 hvězdy.

20.04.2012 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Má druhá kniha od Nesba a po Nemesis mohu říct, že jsem mile překvapen, protože Pentagram Nemesis určtiě překonal. Od začátku až do konce kniha měla spád, bez nějakých komplikací se šlo čistě po příběhu, který mi připadal propracovanější než u Nemesis. Určitě doporučuju. Severských krimi je teď jako houby po dešti, ale tato se určitě v konkurenci neztratí.

17.04.2012 5 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Krátké, jasné, výstižné, kniha má sice téměř 300 stran, ale já jí přečetl za 1 den. Primárně určena pro začínající nebo stávající podnikatele, ale určitě si z myšlenek může odnést pro svůj život i "obyčejný zaměstnanec".

10.04.2012 5 z 5

Dramata a frašky ekonomie Dramata a frašky ekonomie Pavel Kohout

Kniha formou rozhovoru, krátkou otázku dává Pavel Kohout spisovatel a fejetonem odpovídá Pavel Kohout ekonom. Probírané otázky od inflace po korupci, ekonomické krize, recese, politiku. Pavel Kohout píše jednoduchým čtivým stylem, jeho návrhy řešení jsou "jednoduchá", ale mnohdy je nereálné je politicky prosadit. S mnoha jeho názory se ztotožňuji, někdy ovšem nelze souhlasit, každopádně kniha vnese do určitých ekonomicko-politických problémů jasný názor fundovaného ekonoma, který si i argumentačně obhájí.

08.04.2012 5 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Čtivé, zajímavé, inspirující, opravdu dílo, které se čte velmi dobře o věcech, které zažíváme v oblasti rozhodování. Podloženo experimenty, které dokazují, že lidé se ne vždy chovají racionálně. Kniha nám může poradit, kde se vyvarovat chyb při rozhodování v běžných životních situacích. Pro mě opravdu velmi milé překvapení a skvěle jsem se u čtení pobavil.

05.04.2012 5 z 5